arkofilli

sandalci14

Operatör
değerli arkadaşlarım arkofili haberlerine bakıyorum arasıra çok şeyler yazılıp çiziliyor. mesela anladıklarımdan aktarmaya çalışayım: defineciler internette alım satım yapıyorlar bulduklarını paylaşım fiyat yazıyorlar ( bunlarla ilgili paylaşım yapanlardan isim bilgilerini buzlayarak paylaşımlarını kopyala yapıştırlamışlar) daha sonra haber kanallarından defineciliğin özendirilmesinden ,''milyon dolarlık hazine,servet çıktı,paha biçilemiyor...''haberlerinde arkeologların sessizliğinden atanamasından örgütlenememesinden ''definecilerin yarısı kadar örgütlenebilseler..'' hayıflanmalarından bahsediliyor.birbirlerine nasıl yardım ettiklerinden bağlılıklarından..velhasıl demiyorlarki devlet ''türk devleti mezarlarımızı yağmalıyor''derler diye kendi açamadığını defineciler eliyle açtırıyor demiyorlar..

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bırak ne diyorlarsa desinler. Allah ıslah etsin şu mübarek günlerde.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tehlikeli sularda yuzuyin sandalci dayi..kahkaha amma takdir ettim butip konulari okudugun icin.merak etme herkese verecek cevabimiz vardir ariza yapip ustumuze gelenlere karsi ispatli belgeli raporlu kamuyu zarara ugratma kamudavasi acma hakkimiz mahvuzdur saklidir...cekiduzen versinler kendilerine.yoksa. bidaha ellerindeki kucuk malalarla fircalarla anca insaatta calisirlar

sandalci14

Operatör
madem öyle yabancılardan devralsınlar kazı işlerini kendileri yapsınlar.adamlar bi yeri yüz yıl kazıyo ortada bişey yok diyor.ozaman niye kazıyosunuz yüz yıl.meşhur bi sene iki bene misali)

sandalci14

Operatör
benim asıl üzüldüğüm konu adamların tarihinin ikiyüz yıllık geçmişi var tüm ülkey gezsen bitane küflü para bulmak zor bulsa hemen tv ye çıkar.işsiz arkeologları yok bizim onbinlerce yıl tarihi geçmişi olan memleketimin ağaç dikmek için kazdığın çukurda uzay gemisi bulma ihtimalin var. işsizlikte başı arkeologlar çekiyor bideyverin hele niye.madem öyle teşkilat kursunlar devletle hakkaniyetli irtibat kurulsun birlikte çalışalım demi..

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
benim asıl üzüldüğüm konu adamların tarihinin ikiyüz yıllık geçmişi var tüm ülkey gezsen bitane küflü para bulmak zor bulsa hemen tv ye çıkar.işsiz arkeologları yok bizim onbinlerce yıl tarihi geçmişi olan memleketimin ağaç dikmek için kazdığın çukurda uzay gemisi bulma ihtimalin var. işsizlikte başı arkeologlar çekiyor bideyverin hele niye.madem öyle teşkilat kursunlar devletle hakkaniyetli irtibat kurulsun birlikte çalışalım demi..
Teşbih hoşuma gitti :)

Tastan

Editör
Konuşsan başka konuşmassan baska hayırlısı diyelim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Konuşsan başka konuşmassan baska hayırlısı diyelim
Cokdenedim susmayi karnim agriyi ulsere ceviriyi.bende cok arastirip okuyup aciklarini bulup cevap karsilik verme hakkina sahip oldum simdi kafam rahat...onlar tum sosyal medyada hakaret kufur iftira yi ozgurce yapabiliyosa benim basim kelmi.kimsenin yanasmasi yetimi beslemesi degiliz.bu mantikla bilincli birsekilde heryere yuruyom.ohh miss

Tastan

Editör
Cokdenedim susmayi karnim agriyi ulsere ceviriyi.bende cok arastirip okuyup aciklarini bulup cevap karsilik verme hakkina sahip oldum simdi kafam rahat...onlar tum sosyal medyada hakaret kufur iftira yi ozgurce yapabiliyosa benim basim kelmi.kimsenin yanasmasi yetimi beslemesi degiliz.bu mantikla bilincli birsekilde heryere yuruyom.ohh miss
Saglıktan önemli degilya usta karın agrıtacagına bas agrıt sıkıntı yok ben lafımı anlatacagım yerde konusmayı yeglerim.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Doğru ve duyarlı tespitler, tebrik ederim. Ek bilgi: mesajında geçen uzay gemisini,yıldız geçidini buldular