• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Aslan kafasimi resimde sonradan farkettim

meraklıyız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar cümleden hayırlı formlar
Dikili taş ve kamlubağa kabartması bulunan bölgede resimlerde sonradan farkettim kaplumbağanın hizasında ileride aslan kafasına benzeyen bir kaya var (daire içine aldım )ve kamlumbağanın ağzıda açık ne anlama geliyor ustalarım. Daha önce kamlumbağa mı diye konu açmıştım ama bir iki ustam yorum yaptı ama henüz gidemedim en kısa zamanda gideceğim siz değerli ustalarımın yorumları benim için çok önemlidir, şimdiden teşekkürler.

InkedIMG_1964_LI.jpgIMG_1968.jpgIMG_1967.jpg

meraklıyız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım
değerli yorumlarınızı bekliyorum.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kıymetli Kardeşim,
Taş her şeye benzer. Açılar değiştikçe şekillerde değişir.
Bu nedenle yakından görmek icap eder.

Yalnız, o karşıdaki tepe, tepeye giderken solda gözüken düzlük ve yine soldaki ana kayalar kesinlikle dolaşılıp incelenmeli derim.

meraklıyız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam yorumun için ve çubuk kullanımı hakkındaki uzun yazın için teşekkür ederim sayende çubuk kullanımını öğrendim gibi acemice tabi peki ustam resimde belirgin olan kaplumbağanın ağzının açık olması bir anlam ifade edermi kamplumbağa kafasının tam yanında çubuklar değerli maden işareti verdi, yanı sıra kaplumbağanın sol aşağı 100 mt ilerisinde bir kayada çarpı gördüm tabi onun resmi yok buraları hep ramazan ayı içerisinde bulduğum için pek bişey yapamadım çok soru sordum ama :Dburada zaman harcamalımıyım.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Ustam yorumun için ve çubuk kullanımı hakkındaki uzun yazın için teşekkür ederim sayende çubuk kullanımını öğrendim gibi acemice tabi peki ustam resimde belirgin olan kaplumbağanın ağzının açık olması bir anlam ifade edermi kamplumbağa kafasının tam yanında çubuklar değerli maden işareti verdi, yanı sıra kaplumbağanın sol aşağı 100 mt ilerisinde bir kayada çarpı gördüm tabi onun resmi yok buraları hep ramazan ayı içerisinde bulduğum için pek bişey yapamadım çok soru sordum ama :Dburada zaman harcamalımıyım.
resimleme konusunu incele. Bir sabah git akşama kadar oralarda dolaş.
Varsa birşeyler tespit edersin zaten.
Bence burayı ihmal etme, yazdığım yerler dahil inşallah.

meraklıyız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ustam sağlıcakla.

meraklıyız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
may77 usta kazı yapılmış mı dediğin bölgede hiç kazıyıda dair bir işlem yok ben bu bölgede nasıl başlamalıyım sende burası tepe aşağısı çayır sulak alan ve mezar kazmışlar ama ulaşamamışlar çubuklar 10 mt boy -5 mt en boyunda oda ve değerli işareti verdi derinlik ölçemedim bilmiyorum sol üst kayalıklar ful mağara ve kazılan mezarın yanındada bir tümülüs daha var ama acemiyim henüz yolunu yordamını pek bilmiyorum.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
10 x 5 metre oda olmaz. Olsa da oda denmez.

Yerin güzel kesinlikle, ilgilenmek lazım.

Vakit kaybetmemek için bir ekip kurman lazım.

Bilen, güvendiğin adamlardan oluşan bir ekip.

Sezon bitmeden burayı bitirin inşallah.

Nereleri kontrol edeceğiniz artık %90 belli de oldu.

Zaman bu zaman inşallah.

Hayırlı Olsun. Amin.

Pscyhe

Engellendi
Alani degerlendirmek lazim iyi inceleme gozlemleme lazim.su anki soyelenenlerle belirtilenler arasinda bir baglanti yok.ama dedigim gini bolgede inceleme arastirma yapilmali bisey cikar cikmaz artik oda nasip meselesi

omurcelik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_1968.jpg

gözüme takılan burası oldu kasamı hediyemi bi bakıverin ....rastgele

meraklıyız

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar teşekkürler en kısa sürede ekibi kurup gideceğim inşallah yorumlarınız için ALLAH sizlerden razı olsun.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim hoşgeldin. Burada kapalı mahsen yada mağaran var. Çubuk kullanmayı biliyorsan işin kolay olur.

aa.jpg