at nalı işareti 6 çivili yorum desteginiz rica

zorluefe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
video yançekilmis kusura bakmayin gittigimizde düz cekecegiz yorum ve desteginizi rica ederiz [video=youtube_share;OlcnlpWZWQI]https://youtu.be/OlcnlpWZWQI[/video]

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hemen uzerinde tepe yokmuydu ustam, o bolgeyi hic cekmemissiniz.

akyol

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işaret tmam dostum ama açıklama yapmamışsın ayrıca videodn hiçbişey anlaşılmıyor bence işareti ve etrafını foto olarak yüklersen daha iyi olur
Adsız.jpg

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bende sana katılıyorum video yatay videodan ziyade fotoğraf bizim daha çok işimizi görür

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
1540645348912.jpg 1540645446260.jpg nalin farkli yerleri cembere aldigim yeri gosteriyor orda bosluk bak yanilmiyorsam orda bi cesme mi var?

timur964

konularim
Süper Moderatör
çok oldu sağlam bir işaret görmeyeli foto foto foto:disturbed:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Orjimal bir eşkiyalardan kurtarmak içi yapılan ermeni gömüsü .Bu nal sizi çok fazla ilerilere göndermez bulunduğu geniş alan araştırma yap küçük mara gibi bir yer ara nal ayrı zamanda yunan alfabesinden omega işaretini temsil eder kurbanım etrafını resimle inşallah

Son düzenleme:

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Dostum bu haliyle videodan kaynaklı olabilir de işaret sonradan yapma mı? Fotoğraflamada daha net anlaşılır ustadım

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu isaret genelde ay işareti ile magara işareti arasında tereddütlere meydan vermektedir
at nalı işaretinde olmazsa olmazı çivi delikleridir
çivi deliği olmayan işaret at nalı işareti değildir

Bu işaret de çok ender bulunan bir işarettir. Üzerin de çivileri muhakkak olmalıdır. Genellikle 6 çivili ya da 12 çivili olurlar. Burada ki çivilerin her biri o hazinenin miktarını belirtmektedir. .Örneğin66çivilii nal 60 kilogram hazineyi ifade eder. Anlamı ise; bu işaret iki kısımdan oluşur. Büyük at nalı ve küçük tay ayağı. Büyük at nalı işaretinin 10 metre çevresinde bir taşın üzerinde tay ayağının resmi mutlaka olmalı tay ayağını bulduktan sonra işaretin bulunduğu kayanın altını kazınız. Yaklaşık 80 cm de bu işaretin hazinesine ulaşırsınız. Hepsi altın paradır. Birde büyük nalın bulunduğu kaya ya müjde dediğimiz bir kaç tane altın para konulur. Bunun yeri de büyük at nalı işaretinin tam ortasıdır. Zaten orada küçük bir kabartma vardır. Nal bir tepe yamacında ve yeri taşlık olmalıdır ve çevresinde nalı tamamlayan işaretler vardır bunlar nalı tamamlayan işaretlerdir. Birde nalın önünde bir mezar veya gizli mezar olmalıdır ve onu da kontrol edin hazineye kavuşursunuz.

Bu işaretin çivili olanı hazine işaretidir. Yani eskiden at nallarına çivi çakarlardı ya işte bu işaretin temeli oradan gelmektedir. Bildiğimiz at nalı ebatlarında olması gereken bu işaretin bir müjdesi bir de ana hazinesi vardır,üzerindeki çivi adetine göre hazinesi de çoktur. genellikle 6 çivilidir. Bu işaretin müjdesi işaretin tam ortasında kayanın içindedir.Yani nalın tam ortasını kıracaksınız.Orada 3 tane büyük roma altını çıkacaktır. Ana hazinesi de bu işaretin 5-8 metre çevresinde bir taşın üzerinde küçük bir nal işareti(tay nalı) olacaktır.işte o işareti bulduktan sonra bulunduğu kayayı kaldırın tam altını 80 cm işlem yapin
bu işaretin hazinesi bir at yükü kadar yani iki heybe roma altını ve gümüşü dür.SAYGILAR

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
zorluefe.....

Bu işaretin buraya yakından çekilmiş bir resmini at sevgili kardeşim.
Bu işaret tek değildir ikinci işarete yani mala götürecek detayları o resimde yakalayabiliriz.
Bu nal işareti gerçekten orijinal bir işaret ise çok değerli bir işaret bu hali ile orayı resimle ..

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Eşkıyanın yaptığı sahte işaretlerden değil ise; her çivi 10 kg olup, çivilerin bulunduğu alanda bir yön işareti yoksa Nalın ağzına doğru devam edip son noktayı yakalamanız gerek. Kimileri çivili nalın berisinde ilerisinde ufak hediye aldık derler ama ben şahit olmadım. Videoda pek bir şey seçemedim Fotoğraflarsanız. Daha olumlu olur.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bana pek tatmin edici gelmedi inşallah yanılıyorumdur
yeni bir sunum görürsem yorum yapacağım

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
İşarete gelince video bitiyor, video çekim kalitesi son derece yetersiz, arazi gözükecek şekilde ýönleri ile bölüm bölüm resimleme yapın,sahte işaret vede aldatmaca değil ise çevre kayalarda küçük hediyeler olabilir, işaretin eşkiyaya ait olduğunu düşünmüyorum

zorluefe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
zorluefe.....

Bu işaretin buraya yakından çekilmiş bir resmini at sevgili kardeşim.
Bu işaret tek değildir ikinci işarete yani mala götürecek detayları o resimde yakalayabiliriz.
Bu nal işareti gerçekten orijinal bir işaret ise çok değerli bir işaret bu hali ile orayı resimle ..

tamam detayli bir çalisma yapacagim

zorluefe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstadim diline saglik yarin hemen gidip orada genis capli arastirma yapacagim.dedigin seylere rastlayabilirsek sizide uutmayacagiz.
teşekkürler iyi geceler