Ava Giden Avlaniyor Deve Diken İnsan Űçlemesi ragbeti bitmiyor

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu eski haberi sunmamdaki amac....zararin neresinden dönersen ķârdir.zihniyetinin aslinda cokta ise yaramadigidir.cunku para agactan toplanmiyor..

arazi alıcısı görünümünde gelen kişiler, köylülerle samimiyeti ilerletince, asıl amaçlarının bir defineye ulaşmak olduğunu söylediler. Tuzcular Köyü Muhtarı Bahattin Manav da bu senaryoya inanan köylülerden biriydi. Sahte definecilerden biri, İsveç’teki ağabeylerinin "Bill Christophe" adlı çok zengin bir işadamının yanında çalıştığını söylüyordu. Anlattıklarına bakılırsa, işadamı, Bartın’da atalarından kalan defineyi bulmak için kızıyla birlikte bu iki kişiyi köye göndermişti. Zengin işadamı define bulunduğu takdirde, o kişiye ödül olarak 12 milyon Euro vereceğini söylemişti.

TARLADA ALTIN HEYKEL

Muhtar Bahattin Manav bu hikayeye önce şüpheyle yaklaşmış. Ancak bir gece yarısı kazılan tarladan bir küp dolusu altın heykelcik çıkınca, söylenenlerin gerçek olduğuna inanmış. Tarihi görünümlü altın heykelcikleri Muhtar Manav’a teslim eden sahte defineciler "İsveç’e alıcıyı getirmeye gidiyoruz" diyerek, köyden ayrılmışlar. Kısa bir süre sonra da aralarında müthiş bir telefon trafiği başlamış. Önce Ankara’daki vize masrafları için muhtardan 13 bin Euro istemişler. Milyonlarca Euro’luk ödülün hayalini kuran muhtar, hemen onların banka hesabına 4500 YTL yatırmış. Aradan birkaç gün geçince dolandırıcılar, bu kez "Biz Almanya’dan yola çıkıyoruz" diyerek telefon açmışlar. Ayrıca zengin işadamı Bill Christophe’un kendisine hediye olarak 750 bin YTL’lik bir Mercedes araba getirdiğini söylemişler. Muhtar paraların akıbetini sorunca "Merak etme, getiriyoruz. 10 milyon Euro, Christophe’un arabasındaki gizli bölmelere, 2 milyon Euro’yu da hediye Mercedes’teki zulalara koyduk" demişler...

GÜMRÜĞE PARA LAZIM

Edirne gümrük kapısında hediye arabanın resmi işlemleri için muhtarın kimlik ve vergi bilgilerini de alan dolandırıcılar, bu kez de lüks Mercedes’in vergileri için 25 bin Euro istemişler. Muhtar biraz direnmiş ama "12 milyon gelecek yerden 25 bin esirgenmez" diye düşünerek göndermiş. Böylece defineciler, gümrük kapısından Türkiye’ye girmişler!.. Ama terslik bu ya, bu kez de arabadaki paralarla yakalanmışlar!..

Film gibi senaryonun içine yavaş yavaş çekilen muhtar, bu kez kendi adına tescil edilen arabadaki kayıtdışı paranın bulunmasından korkmaya başlamış. Hatta dolandırıcılar kendisini tehdit ederek "Bu işi temizlemezsek hepimiz yanarız" demişler. Senaryonun tüm halkaları o kadar iyi işliyormuş ki, muhtar bu kez el konulan paraların 17 bin Euroluk vergisini(!) bile verilen banka hesabına göndermek zorunda kalmış.

Ardı arkası kesilmeyen para talepleri, muhtarın içinde derin bir kuşku uyandırınca Bartın’dan Edirne’ye doğru yola çıkmış, ama nafile. Ortada ne defineci varmış, ne Mercedes, ne de milyonlarca Euro!.. Telefonlarını kapatan dolandırıcılar, sırra kadem basmış. Dolandırıcılara 155 milyar lirasını kaptıran Muhtar Manav’ın dünyası kararmış.

Aynı şebeke geçen yaz aylarında Bartın’ın başka köylerinde de define hayali peşinde koşan herkesi kandırmayı başarmış. Dolandırıcıların her zaman Kuran’dan söz etmeleri, ayrıca kazıda çıkarılan sahte altın heykelleri köylülere bırakması, onlara güven vermiş. Aynı tuzağa düşerek şebekeye 80 bin YTL kaptıran köylülerden Sabri Cambeltaş, bir gün dayanamayıp heykelleri bir kuyumcuya göstermiş. Kuyumcu "Bu heykeller beş para etmez" deyince dünyası kararmış.

Türkiye çapında çalışan şebeke

Köylülere göre, şebeke Türkiye çapında çalışıyor ve halen birçok saf vatandaşı dolandırıyor. Mağdurlar şebekenin, sadece Bartın ve çevresindeki köylülere verdiği zararın 500 bin YTL’nin çok üstünde olduğunu iddia ediyor. Üstelik dolandırılan pek çok köylü, bunu hálá bir sır olarak saklıyor. Köylülerin şikayeti üzerine Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı olaya el koyup, soruşturma başlattı. Bankalardan çektikleri kredilerle ya da eş dost yardımıyla definecilere para gönderen aileler, şimdi büyük maddi sıkıntı içinde. Mağdurlar şebekenin bir an önce ortaya çıkarılmasını ve suçluların cezalandırılmasını bekliyor.

Sharpa

Aktif Üye
Ünlü bi dolandırıcı zamanında şöyle demişti "ben dürüst olan hiç kimseyi dolandırmadım. Dolandırdıklarım, 3 verip 100 bekleyen dolandırıcılardı"
2000 binlerin başında yakın çevremden birilerine de sahte bi heykel çakmışlardı. Yöntem basit. Önceden tespit edilen bir yere sahteyi göm, kurbanı bul, tuzağa çek, kendi eliyle çıkart ve bummm.
Hani bu sitede sıkça tekrarlanır ya, kendin çıkarmadıkça asla itimat etme. O öyle değil işte. Kendiyin çıkarması da yetmiyor.

deepness

Yeni Üye
Geçen hafta içi gözüme takıldı , Beyaz bidonlarla içi altın dolu diye milleti çarpıyorlar ,
Aç gözlülük kötü bir hastalıktır ?

tittytwister

Yeni Üye
Kur'an bile oku diye inmiş.Akıl fikir sahibi bu safsatalara inanmaz sen okuma bilgi sahibi olma kısayoldan zengin olmaya bak.Bizim acilen bilhassa bu Anadolu köylerindeki halkı uyandirmamiz lazım kimse menfaati olmadığı bir işe girmez ortada büyük meblağlar dönüyorken.

harunasln

Aktif Üye
Buna benzer bir olay benim başımdan geçti. Kısaca anlatmaya çalışayım.
Ankara'da bir evim vardı, satmak için sahinindene ilan verdim. Bir zaman sonra ingilizce bir mesaj geldi. "Evin başka fotoları var mı? Fiyat konusunda yardımcı olurmusunuz vs vs." Adama cevap yazdım yardımcı olurum diye. Adının Benny Ray Tarverss olduğunu ırakta abd subayı olduğunu elinde saddamın paralarının olduğunu ve abd ye götürmesi gerektiğini söyledi. Ama paraları önce Türkiye'ye getirip aklaması gerektiğini söyledi. Yani paraları bana gönderecek, burada yatırım yapacağız, para aklanacak, sonra abd ye götürecek. Paralar kızılhaç uçağı ile İstanbul'a diplomatik kanallardan gelecek, gümrük, arama, soruşturma herhangi bir engel olmayacak. Para 16,2 milyon dolar Bana %20 verecek. Bununla bir hafta mail ile yazıştık. En son iki gün sonra İst.'la geliyor dedi ve beni birisi aradı ingilizce konuşuyor, anlamadığmı, İngilizce bilmediğimi söyleyip kapattım. Adam bana mail attı, uçağın buraya geldiğini ama gümrük için 3bin euro yatırmam gerktiğini söyledi. O kadar param olsa seninle neden uğraşıyım deyip daha cevap yazmadım. Beni arayan şahıs dört-beş kere daha aradı açmadım. Emniyete ihbar ettim, maillerini gönderdim. Aradan bir sene sonra İst. emniyetinden aradılar, şahısların dolandıcı olduğunu, yakalandıklarını ve benim herhangi bir mağduriyetimin olup olmadığını sordular. Sanırım bayağı bir kişiyi çarpmışlar.
İşin başka bir boyutu, adamla ilk görüşmeye başladığında bir iki arkadaşa söyledim, böyle bir durum var diye. Ve olmayan bir paranın bile insanları ne şekle soktuğunu gördüm. Her gün yanıma gelmeler, bu olaydan kimlerin haberi olduğu, kime ne kadar para vereceğim, gelen paraları nerede saklayacağız..... hepsi bir plan, proje hazırlamış. Bu sayede insanları biraz daha tanımış oldum.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Derlerki Lokman hekim 32 hastalık tespit etmiş.Bunların 16'sının sebebi AYAZ, diğer 16'sının sebebide BOĞAZMIŞ..

Sağlıklı yaşamak istiyorsanız ÜŞÜTMEYİN ve çok YEMEYİN demiş.

Çıkarsan ayazda araziye olursun hasta,fazla yiyim dersende olursun takla.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Jet fadılı hiç görüp duyan varmı artık ekranlarda veya net te?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yeni projelerle yakında yine çıkar ustam? $ € bitmiştir.Geçen okumuştum gelmiş galiba türkiyeye.
Şu anda Türkiyede dolanan kaç düzine mutluluk zinciri türevi veya başka boyutlarda dolandırıcılık işleri dönüyor bir bilseniz ve bunlar organize şekilde çalışıyor ve kesinlikle açık verilmiyor elden geldiğince. Ayrıca sadece tek bir kanal tarafından değil,biraraya gelmiş birçok topluluk liderlerinden oluşan kollektif bir dolandırıcı şirketi hüküm sürüyor şu anda Türkiyede ama ağa babaları hiç gören duyan varmı? Yok,gördüklerimiz birkaç aydır veya senedir ortaya çıkan kişiler ama paralar aynı kanala toplanıyor sonra ortaya çıkıp açgözlü saf vatandaşı dolandıranlar günah keçisi ilan ediliyor ve tabi karşılığında mecburen sus payı ve elden geldiğince günah keçisi ilan edilen şahsa uluslararasına varabilen boyutlarda korunma tahsis ediliyorki bu işin sürdürülebilirliği devam etsin. En ufak bir örnek vermek gerekirse tosuncuğu ve alternatiflerini saymazsak,kaz çiftliği kuracam diye youtuburluğa başlayan biri şimdi kaz çiftliği kollektif şirketine dönüşüp kaz eti üretim ve pazarlamasınıda yapacağım bir fabrikada kuracağım diyerek boynuna kırmızı kurdela takıp ofisinde kucağına alıp sevdiği kazı gösteren videolarla trilyonları topluyor,ha o kaz kazık olarak geri dönecek neyazıkki açgözlü vatandaşlara. Ama ortada ağa babaları hiç gören varmı? Yok.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Şu anda Türkiyede dolanan kaç düzine mutluluk zinciri türevi veya başka boyutlarda dolandırıcılık işleri dönüyor bir bilseniz ve bunlar organize şekilde çalışıyor ve kesinlikle açık verilmiyor elden geldiğince. Ayrıca sadece tek bir kanal tarafından değil,biraraya gelmiş birçok topluluk liderlerinden oluşan kollektif bir dolandırıcı şirketi hüküm sürüyor şu anda Türkiyede ama ağa babaları hiç gören duyan varmı? Yok,gördüklerimiz birkaç aydır veya senedir ortaya çıkan kişiler ama paralar aynı kanala toplanıyor sonra ortaya çıkıp açgözlü saf vatandaşı dolandıranlar günah keçisi ilan ediliyor ve tabi karşılığında mecburen sus payı ve elden geldiğince günah keçisi ilan edilen şahsa uluslararasına varabilen boyutlarda korunma tahsis ediliyorki bu işin sürdürülebilirliği devam etsin. En ufak bir örnek vermek gerekirse tosuncuğu ve alternatiflerini saymazsak,kaz çiftliği kuracam diye youtuburluğa başlayan biri şimdi kaz çiftliği kollektif şirketine dönüşüp kaz eti üretim ve pazarlamasınıda yapacağım bir fabrikada kuracağım diyerek boynuna kırmızı kurdela takıp ofisinde kucağına alıp sevdiği kazı gösteren videolarla trilyonları topluyor,ha o kaz kazık olarak geri dönecek neyazıkki açgözlü vatandaşlara. Ama ortada ağa babaları hiç gören varmı? Yok.
Haklısın ustam.Ama bu fadıl farklı bir kumaş.Bir tanıdığımın binasını ipotek karşılığı alıp 13 kişiye satmıştı? Devamında caprice gold ve diğer temel atma törenleri cübbeli hoca ( bende dairelerimi kaptırdım diyor ne kadar doğru bilinmez kimsenin günahına girmeyelim ) başta koskoca ismailağa cemaatini bile tokatladı.Cübbeli hocada temel atma töreninde cemaate teşvik yapıyordu helal kazanç kar payı daire alın burdan diye.Valla ustam akıllanmaz bu toplum.Hiç moralini bozma ?