Avlaklarımız ve Av Fotografları

Kristof34

DogacıyıZ
Hadi şöyle bi silkelenin bakalım. Avcılar buraya!!! Av Fotolarınızı bekliyorum. Açılışı ben yapayım. Sizden av görselleriniz ve günün av hikayesi ile ilgili paylaşımlar bekliyorum.

Yer. : İstanbulda bir göl
Saat: Sabahın ilk ışıkları
Tarih : 03.09.2016(Bugün)

Aksamdan haberlestigim ortağım ile saat sabah 4:30 da yola çıktık. Yolda sohbet muhabbet oraya gidelim yok yok buraya gidelim derken nihayet avlagımıza vardık. Hava civi gibi :) hemen oltaları hazirlayıp at-çek yapıp hedefteki Turna balıgını aramaya koyulduk. Ortak sıkı bir atıs yaparak kasıgı göle hediye etti. O yeni takımı toparlarken ben at-çek yapmaya devam ettim derken şakkkkkk oda nesi bi kargasa Ekli dosyayı görüntüle 109786
Bu kuzuyu kenara aldık. Ekli dosyayı görüntüle 109787
Bizim ortak kasiklari göle hediye edince bir sonraki pazara sözleserek avlagımıza veda ettik.

bombay38

Member
yer habiblermi çekmece gölümü ustam :)

bombay38

Member
bende çok gittim ama turnaya denk gelmedim henüz :) belki ben acemiyim ondandır diyeceğim ama memleketin ırmağından boyumca çıkardığım olmuştur :)

Kristof34

DogacıyıZ
Turna degisik bir balık Ustam. Ya sabah hava aydınlanmaya yakın yada saat ögleden sonra saat 4-7 arası güzel av verir. Bu saatlerin disinda ufakliklar gelir suya iade edilir

bombay38

Member
valla üstadım turnayı biz köyde kılıç veya tüfekle yakalıyoruz.. resimleride vardı deniyorum ama yükleyemedim. sen oralarda avlanıyorsan
olta ile tutyorsun demektir. bunun için kaçlık iğne veya kamış gerek ? bizdeki olta sazanı zor çekiyor :)
son balıkçılığım kuruçeşme sahilde bi kefalin oltamı kırmasıyla olmuştu sonra küstüm 1 senedir çıkmıyorum :)

Kristof34

DogacıyıZ
valla üstadım turnayı biz köyde kılıç veya tüfekle yakalıyoruz.. resimleride vardı deniyorum ama yükleyemedim. sen oralarda avlanıyorsan
olta ile tutyorsun demektir. bunun için kaçlık iğne veya kamış gerek ? bizdeki olta sazanı zor çekiyor :)
son balıkçılığım kuruçeşme sahilde bi kefalin oltamı kırmasıyla olmuştu sonra küstüm 1 senedir çıkmıyorum :)
Turna icin at cek yapilacaksa kamisin spin hafif kullaniciyi yormayacak tarzda olmasi gerekir. Misina olabildigince ince olacak ben igne kullanmiyorum. Turna icin kasık diye tabir ettigimiz hazir takimlar var. Alba Star no 8 kasık turnada gayet basarili. Arada bir fantazi olsun diye samandirali takima 50 cm araliklarla sazanda kullanilan 3 lü cengelleri baglayıp ucuna hamsi veya istavrit takiyorum. Buda duran takim oluyor. Sazan icin en guzel yem kuzu küspesi ile mısırı karistitip icerisine bir miktar anason ekleyip yay ile dip takimi.

RuhAdam

Yeni Üye
Can yakmak iyi değildir arkadaşlar. Hele spor olsun diye! İhtiyaç varsa bişey diyemem. ''Zerreden kürreye''...