• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bahçemde çıktı acaba anlamı nedir neyi ifade ediyor ustalarım

Adreposs

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Daha önceden bi işaret çıktı onun baktığı yönden 5 metre kadar önünden de bu cıktı

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=23694]Adreposs[/MENTION] hoşgeldin .
Kayaların az daha ortaya çıkartılıp herhangi bir kapak niyeti görüyormu bakılması lazım .
Bahçenin sadece burasındamı çıkıyor bu tip kayalar yoksa her yeri aynı yapıyamı sahip ?
Bahçe düzlük mü yoksa tepelilk normale göre kot farkı olan yükselti bir yermi.

Adreposs

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=23694]Adreposs[/MENTION] hoşgeldin .
Kayaların az daha ortaya çıkartılıp herhangi bir kapak niyeti görüyormu bakılması lazım .
Bahçenin sadece burasındamı çıkıyor bu tip kayalar yoksa her yeri aynı yapıyamı sahip ?
Bahçe düzlük mü yoksa tepelilk normale göre kot farkı olan yükselti bir yermi.
Söyle diyeyim zemini oldukça sert kaya yapısı yani ewin olduğu yerde olduğu gibi kaya bahçe oldukça düz önceden aktık roma dönemi yaşamış orasını biliyorum çıkan emarelerden ama bu işaretin ne olduğunu çözemedim oldukça kayanın boş bulduğu yerini kazımışlar

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Söyle diyeyim zemini oldukça sert kaya yapısı yani ewin olduğu yerde olduğu gibi kaya bahçe oldukça düz önceden aktık roma dönemi yaşamış orasını biliyorum çıkan emarelerden ama bu işaretin ne olduğunu çözemedim oldukça kayanın boş bulduğu yerini kazımışlar
İşaret nedir resimleri var mı ?

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Resimdeki belirtilerin gerçekten insan yapımı iz - işaret olması tartışılır .
Kayaçlaşma süresinde , bazen kayaların içinde hayvan fosillerine denk geliriz.
Bu tip izlerin mesela kayaçlaşma süresinde sürüngen bir hayvanın izleri olabiliyor . [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] kardeşim müsait olunca incelemesini istiyorum kaya yapılarını .

Ekli dosyalar

Adreposs

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kaya çok sert kaya doğal olacak birşey değil ve ayriyeten önceden mezarlık olarak kullanılan alan burası yan komşuların ewinde şunu çanağı ve kare kaya mezar oymaları var yanlız onlar da dönem soygununa uğramış o yüzden kim baksa içinden çıkamıyor işaretlerin 😊

Adreposs

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ve gördüm. Lâkin herhangi bir işaret göremedim. Doğal görünmekte. Boşluk veyahut değerli tespiti yaptınız mi ?
Boşluk tespiti yapıldı boşluk var tünel şeklin de gidiyo deniyor yanlız aşırı sert kayalık elle bi yere gidilemiyor o yüzden burda işareti azda olsa çöze bilir isem fikir yürüteyim dedim

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Kaya çok sert kaya doğal olacak birşey değil ve ayriyeten önceden mezarlık olarak kullanılan alan burası yan komşuların ewinde şunu çanağı ve kare kaya mezar oymaları var yanlız onlar da dönem soygununa uğramış o yüzden kim baksa içinden çıkamıyor işaretlerin 😊
Sizde de öyle sabit bir emare olsa kare oyma sunu çanağı gibi mesela işin rengi değişir .
Komşu şanslıymış ama dönem soygunu olup olmadıgını nasıl anlamışlar işin içinden çıkamadıkları işareti .