Balık İşareti

alper_25kk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abilerim büyüklerim,

Arazide gezerken denk geldiğim bir kayanın üzerindeki işaret hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben balığa benzettim ama usta gözler daha sağlıklı değerlendirme yapacaktır. Üzerinde oyma balık resmine benzeyen kayanın 30-40 metre alt tarafında çok eski bir çeşme var, çeşmenin de 1 km aşağısında bir dere akıyor. Kayanın bulunduğu bölge çeşme de dahil dikenlerin taşların olduğu bir bölge. Burası tarla içinde ekime müsait olmayan taşlık bir yer, büyük kayalarla birlikte irili ufaklı yığma bir yer gibi duruyor. Balığa benzettiğim bu şekil kayanın yan tarafında yer alıyor sanki oyulmuş gibi. Balık şeklinin ağız tarafı yukarı doğru bakıyor, baktığı yönde küçük ağaçlarla kapla büyük bir tepe var. Resimler ilgili fikirlerinizi yazabilirseniz çok memnun olurum

.WhatsApp Image 2019-01-25 at 21.20.48.jpegWhatsApp Image 2019-01-25 at 21.20.48 (1).jpeg

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Balık varsa kilise vardır. Kiliseden bahsediyor. Kilise olanları sen biliyorsundur artık.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Balık ğöremedim?

R00T

Profesyonel
Moderatör
Ben net baliğa benzetemedim çekiminden kaynaklıyor tabi.Uzağa gitme çeşmenin yanında suya yakın saplama üçgen olan ucu dışarda doğal taş var mı _?balık tarafı değil suyun karşı tarafında hafif tümsek yerde ara.Tabi yine diyorum fotoğrafından net izlenim elde edilmiyor.Daha güzel çekim ve fotoğraflama için .fotoğraflama nasıl olmalı konusuna bakar isen.

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abilerim büyüklerim,

Arazide gezerken denk geldiğim bir kayanın üzerindeki işaret hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ben balığa benzettim ama usta gözler daha sağlıklı değerlendirme yapacaktır. Üzerinde oyma balık resmine benzeyen kayanın 30-40 metre alt tarafında çok eski bir çeşme var, çeşmenin de 1 km aşağısında bir dere akıyor. Kayanın bulunduğu bölge çeşme de dahil dikenlerin taşların olduğu bir bölge. Burası tarla içinde ekime müsait olmayan taşlık bir yer, büyük kayalarla birlikte irili ufaklı yığma bir yer gibi duruyor. Balığa benzettiğim bu şekil kayanın yan tarafında yer alıyor sanki oyulmuş gibi. Balık şeklinin ağız tarafı yukarı doğru bakıyor, baktığı yönde küçük ağaçlarla kapla büyük bir tepe var. Resimler ilgili fikirlerinizi yazabilirseniz çok memnun olurum

.Ekli dosyayı görüntüle 230704Ekli dosyayı görüntüle 230705
Tepe dediğin yer yükseklik ne kadar bir de fotolar yetersiz gördüğün yerleri fotola o tepeyi de geniş açıdan. ?

alper_25kk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Maalesef karşıdan çekmedim foto, bu bölgede eskiden kilise olma ihtimali yüksek lakin şuan hiçbir şey kalmamış. Lakin bölge çok eski bir yerleşim yeri

alper_25kk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim karşıdan uzaktan çekmiş şimdi buldum bir resim. Kayanın olduğu yer kavak ağaçlarının arasından görünen büyük tepenin alt tarafındaki yer. Çeşme o dikenlik içindeki beyaz nokta.
WhatsApp Image 2019-01-25 at 22.15.32.jpeg

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Tünel resmi olmasın?? Çubukla çevresinde tünelin girişini bul

timur964

konularim
Süper Moderatör
Kuçuk baluği yakindan çek deredede 50 cm den az olan yerleri incele yumurtasi olabilir