• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Balık işareti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Goldwar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selâmun aleyküm ustalar. Bu işaret derenin bizzat içinde, yalnız yazın gram su akmaz kışın coşar. Bize göre işaretin sol tarafından yaklaşık 50 metre sonra dere şelale gibi uçurumun âsagisindaki nehire dökülür ama işaretin olduğu dere kuru olduğu için şelalede haliyle akmıyor. yalnız o nehir yaz kış akar kurumaz. Bu kuru derenin eni 4 metre falan. Gün içinde detaylı resim atarım inşallah. Yer doğu anadoluda bir mezra. Kuş uçmaz kervan geçmez bir yer.
IMG-20191006-WA0002.jpg

dogoz3

Member
Kayıtlı Kullanıcı
uçmuş usta, şelale için baş ve kuyruk değilde, bize göre işaretin 50 mt. solunda olduğunu yazmış.

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Roma balığı. Mezarı işaret eder. İlgili konulara göz gezdirip örnekler hakkında fikir edindikten sonra detaylı sunumunuzu getirin, yardımcı olalım inşallah.

Goldwar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar ilk açıklamada bi detayı atladım mazur görün. Balığın kafası x ile işaretli alana bakar vaziyette kuyruk kısmı şelale tarafını yani x'in tersi istikameti gösteriyor. Yalnız sanki su aka aka kuyruk kısmını biraz hırpalamış.
image_20191010_115621.jpg

Goldwar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Videoda 1.27. saniyede balığın baktığı yönde bir önceki fotoğrafta paylaştığım x ile işaretli büyük kaya yakindan görünmektedir.

Goldwar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dere içinde çubuk iş görür mü acaba? Mineral yanıltabilir mi, nasıl çalışma yapmalıyım

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam ben mahseninin olduğunu düşünüyorum .. bence sen işaret odaklı gitmeye çalış .. çubuğu 2 ci pilana at ..işaretler seni hedefe götürür gibi geliyor bana . Resimde işaretlediğim ok yönünde araştırma yap .. başka işaretler bulmaya çalış hedefe yaklaştıkca işaretler küçülür . Bunu dikkate al kayaların yanlarını ve alt kısımlarını iyi araştırarak git ..her kayayı tek tek incele .. sonra çubuk çalış .

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kanal oyma vb sair işaretleri bulursan araştırman biraz daha kolaylaşır diye düşünüyorum.
Suyun merdiven yaptığı noktalara iyi bak ve noktaya su gelmez " suyun atladığı yer " sana ip ucu veriyorum ona göre gözlemle inş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...