• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

balık- kaplumbağa - oyma

shero

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım selamlar

2 derenin tam birleştiği noktada bu işaretleri buldum.. Bu forumdan öğrendiklerimle ilerleme kaydettim. Bunlar gerçekten işaret mi işaretse ne anlama geliyor çözemedim.

İlk önce taş blok kayaların üzerinde bir tanesinde oyma balık vardı, bunun hemen yan taşında anlam veremediğim bir oyma daha vardı (yarım balık kafası gibi ama düz çizgi iniyor üstünden. Balığın baktığı yerde kaplumbağa olduğunu düşündüğüm kayayı buldum. Kaplumbağa bir oymaya bakıyor. Lakin kaplumbağadan oymaya gidince daha sonra büyük bir kaplumbağa daha beliriyor. 2 kaplumbağa yan yana ortada oyma var.. Bu sırada işaretler balık mı domuz mu onuda bilmiyorum. 2. yığma kaplumbağa mı ona da emin olamadım. ayrıca 1. kaplumbağanın sırt kabuğu dağılmış zamanla, kabukta harita olduğunu düşünüyorum o fotoda tek kaya parçası olan resim. İşaret olduğunu düşündüğüm şeyleri resimlere ekledim. Hayatımda altından para görmedim bırakın defineciliği.. Bunlar gerçekten işaret mi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

resim sıralaması şöyle;

1. resim balığın temizlenmiş hali
2. resim balığın temizlenmemiş hali
3. resim balığın baktığı yerdeki 1. kaplumbağa
4. resim kaplumbağanın baktığı oyma ve 1. kaplumbağa
5. resim anlam veremediğim işaret. balığın kafasına benziyor bu işaret balıkla 1. kaplumbağanın tam arasında
6. ve 7. resim 2. kaplumbağa olduğunu düşündüğüm yapı
8. resim harita olduğunu düşündüğüm kaya parçasının bir kısmı. bu kaya 1. kaplumbağanın sırtından düşmüş
9. resim 1. kaplumbağanın diğer yüzü

Bu iş nedir yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim. Forumu kuran arkadaşlara da buradan teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Hoşgeldin Sunum Anlatım güzel . Fakat Resimlerde bir emare göremedim Formda konulara biraz göz atmanızı tavsiye ederim iyi forumlar .

shero

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlginiz için teşekkür ederim. Belkide ben hayal gördüm. forumda kaplumbağa ve balıkla ilgili her şeyi okudum hemen hemen.. 1. ve 2 .resim özellikle insan yapısı olarak duruyor. 3. resim yan koymuşum, kaplumbağanın kafasına benzetmiştim onuda :( farklı açılardan resim daha kaplumbapa için. 1.si üstten diğeri yan tarafından20180915_141736.jpg20180918_152244.jpg

Renix

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 işaret varsa vede define ile alakalı 1 işaretse 100 kişinin de 100 ü onaylamalı yani balık sa herkes balık demeli burada senin dedigin işaretler yok dogal oluşum ama bölgede tarihi izler mevcut araştırmaya devam edin derim selametle

shero

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ilginiz için teşekkür ederim

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
3. Fotoda üstte çalıların içindeki kesimli taş saklanmış seni bekliyor.resim büyütülünce dikkatimi çekti.ayrıca sondan bir önceki fotoda yüzey bana köşelenmiş gibi geldi.güneşten kaynaklı kenar kesimleri görünmüyor sanırım. düz üst yüzeyinin ortasında yine foto çekiminden kaynaklı tam çıkmamış kabartma daire görünümü var.zeminin bazı yerleri dolgulu görünüşü ile araştırmaya açık bir yer.söylediğim yerleri temizleyip inceleyin ve o noktalardan yakın net fotolar atılırsa daha iyi karar verilir.rast gelsin.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
İşaret aramadan, işçilik olan kayaları bulun.
Her zaman işaret olacak diye bir kaide yok.
Araziyi iyi gözlemleyiniz.
AYKIRI gözüken, UYUMSUZLUK arzeden her yerle ilgilenmek bizim işimiz olmalı.

Sokakta caddede giderken, etrafınızdaki şeyleri gözlemleyiniz.
Başkalarının görmediği detaya yönlenin.
Kırmızı ışıkta jeep durdu, lastiklerine bakın, çamuruna göz atın. Kaç tane spotu var hemen sayın. VB. gibi.

Kolay Gelsin.