• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

balık ve sunu işaretleri için yardım

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm Herkese hayırlı akşamlar ustaların fikirlerine danışmak istiyorum.Şimdi ben büyük,çe bir kayanın üzerinde bir balık ve yuvarlak oyma ve belli belirsiz haç işareti buldum balık kuyruk dahil 55 cm kuyruk hariç 45 cm hemen altında 1 metre aşağısında yuvarlak delik var yaklaşık olarak 20 cm çapında bu kaya baya bir büyük yüksekliğ 3-3,5 mtr,eni 220 uzunluk 3 mtr bir iki kişiye danıştık ve balığın bakdığı yönden(yukarı doğru bakıyor)yaklaşık 250-270 mtre yukarı çıktık burada yine toprağa 50 cm şekilde gömülmüş 100cm,lik bir kaya üzerinde bir delik ve delik sağa ve sola 8 cm gidiyor.Bu kayayı zor bela çevirdik ailtından yine bir delik 8 cm.ve bu kayanın üzeri yine yığılmış şekilde kayalar var üzerinde ağaçlar var.

qoodness

Engellendi
Anlattigin guzel de resim atabilirsen iyi olur. Oyma dedigin kucuk mu resimlerde parmak girecek gibi kucuk gorunmesi lazim. Kumbara kasa olabilir. Resim olmadigi icin pek bi yardim alamayabilirsin. Kolay gelsin

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
balık ve sunu deliğinin resimlerini attım sonra bulduğumuz kayanın resimleri yok ama parmak rahatlıkla giriyor içerisine yaklaşık olarak 3cm çapında ve V Şeklinde oluyor içerisinde arkasındaki delik,de yine 3cm çapında orası tek tarafa düz gidiyor 8 cm derinliğinde.,

timur964

konularim
Süper Moderatör
06kuzey55 hoş geldiniz konularınızı birleştirdim burda devam edelim başka foto varsa ekleyin konuya

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Malesef şu anda başka foto yok elinde ama benimle beraber olan arkadaşım,da var ona ulaşamadım şu an muhtemelen vardiye,de çalışıyor.Birde öğrenmek istediğm bu uydu ile bakmak doğrumudur MTA,da çalışan bir agabeyimiz,e söyledik bize orada iki mezar ve üç dört yerde mal olduğunu söyledi iyi bir dedektör bulamadık bakmak için başka bir agabeyimiz dörtlü çubuk diye tabir edilen çubuklar ile bakdı oda var burda bir şey dedi özellikle uydu ne kadar doğrudur.

Pscyhe

Engellendi
Ilk resimdeki sunakta murc olan bolge yon vermis o yonde arastirma yapiniz...balik olayinda boy olculup ona gore metraj olayi hesaplanip o yarafta inceleme yapilir..bunda gordugum kadariyla goz yada kafa kismi tam belirtilmemis ama kuyruk tam yapilmis ve kiyruk kisminda kanallar var o taraf yon olabilir incelemenizi birde o tarafa dogru kaydirin derim

Avare

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Guzel bir yerdir sanirim .mta ne demek uydudan baktirdik dediniz .bu konu herkes bisey soyluyor dogrulugu malum .isaret bulduysaniz gerisi iyi bir araatirmayla bulunur aslinda isaret en onemlisi dir hakin mesafedir .bolge neresi usta

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
MTA(maden teknik araştırma)bölge çankırı çerkeş arası.

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim balıkların yaşam yerleri su lardır. Bölgede ve baktığı istikamette su gözeleri dere akarsular varmı kaybolmuş olabilirler araştır.gömüleri işarete yakın olmadığı kanaatindeyım balığın boyunu ölç her cm 52 olarak hesapla bu uazaklırlarda su içi kapalı yer aramaya çalış. Zor bir gömüdür. Birde murç izlerinin derin ve en az 10 20 30 gibi derin olanların yakınlarında diğerlerinden değişik kapatmaya müsait kayalar ara.

Nasip34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Balık etrafta su yoksa, kuyu demektir. Küçük veya büyük su yoksa kuyu bakmalısın

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Şu anda akan dere var önünde yaklaşık 200 mtr aşağısında ve yine sağında kurumuş bir dere var balık kuyruk dahil mi ölçü alınacak kuyruk hariçmi alınacak kuyruk hariç yaklaşık 200-250 mtr (balığın bakdığı yöne doğru )yukarda ilk yaşımda anlatdığım kaya, yı bulduk.

grasviti

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Baligin tam buludugu kayanin kuyruk kisminin oldugu kayayi kople cekebilirmisin 4 acidan

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Şu anda çekemem diğer arkadaşım, da olması lazım resim geldiği zaman olan resimleri atarım.

06kuzey55

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Balığın bulunduğu kaya uzaktan bakınca kapaklı gibi duruyor ama yakın bir mesafeye gidince kapak değil daha önce o kayanın etrafında kayanın üzerinde ufak ufak kazılar yapılmış orada bulunan çobanlar buraya gelen giden çok oldu ama bir şey bulan olmadı diyorlar alışmış adamlar gelen gidene bize yer bile gösteriyorlar ama iyi bir işaretçi ve dedektör bulamadık.