Balta ucu sikke

BÜYÜKORHANLI

Yeni Üye
Balta ucu gibi demirden değil. Bronz olduğunu düşünüyorum. Osmanlı sikkesi olduğunu düşündüğüm hatalı basım gibi duruyor. Büyük olan paranın ne olduğunu çözemedim. Hepsi hakkında yardımcı olur musunuz

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bukadar sarı kalması ilginç siz çıkarttıysanız problem yokta biri verdiyse sıkıntı olabilir.

Tureg

Yeni Üye
Toprak altinda kalipta oksitlenmemesi ilginc. Altin diyemeyiz. Icindeki metal karisim devrim sayilir. Katolagta bulamadim . Once altin icerik varmi diye kuyumcu bir dosta baktir

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
küçük olandan bende buldum daha cumartesi günü hangi dönemdir acaba,yüksek ihtimal selçuklu dönemi ama net bilgisi olan var mı?cihaz altın sinyali verdi ama metal renkte gördüğünüz gibi arkadaşın ki gibi bir de 20 cm den çıktı şimdiden teşekkürler..

BÜYÜKORHANLI

Yeni Üye
Toprak altinda kalipta oksitlenmemesi ilginc. Altin diyemeyiz. Icindeki metal karisim devrim sayilir. Katolagta bulamadim . Once altin icerik varmi diye kuyumcu bir dosta baktir
Altın değil ustam. Ama sahte mi acaba onu öğrenmek istedim çünkü kendi bulduğum değil. Öbürleri kendi buldugum