Basit Çubuk sistemlerini hakkında arge çalışması

tecnikci

Yeni Üye
Değerli ustalarım ve forum üyeleri

Geçen hafta çubuklar hakkında çalışma yaptım..Bakır,Pirinç,Elektrot,Krom,Titanyum vb. çubukların manyetik alan üzerindeki etkilerini sizlerle paylaşmak istedim.

Bakır çubuk :

manyetik alanda: %86,2 etkilenme
mineralli toprak yapısında : % 76,3
Metal çekimi : % 54,6
Değerli metal çekimi : % 32,1
Boşluk : % 87,2

Pirinç Çubuk :

manyetik alanda: %91,2 etkilenme
mineralli toprak yapısında : % 64,5
Metal çekimi : % 76,4
Değerli metal çekimi : % 81,2
Boşluk : % 90,4

Elektrot Çubuk :

manyetik alanda: %71,2 etkilenme
mineralli toprak yapısında : % 85,6
Metal çekimi : % 61,0
Değerli metal çekimi : % 51,2
Boşluk : % 36,1

Krom Çubuk :

manyetik alanda: %71,3 etkilenme
mineralli toprak yapısında : % 84,6
Metal çekimi : % 62,3
Değerli metal çekimi : % 14,3
Boşluk : % 29,8

Titanyum çubuk :

manyetik alanda: %50,2 etkilenme
mineralli toprak yapısında : % 78,6
Metal çekimi : % 48,7
Değerli metal çekimi : % 52,2
Boşluk : % 10,2

Bu testlerden Aldığımız sonuçlar genel olarak çubukla dolaşan kişilerin altarnatif enerjisine bağlı olarak yapılan ve ulaşılan arge çalışmamızdır. Bilgi amaçlı

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Emeğinize sağlık. tetslerde ki ölçümleri hangi yöntemle yaptınız? farklı denekler kullandınız mı? herkes fikirlerini bilerek beyan etsin ve araştırmalarınıza olumlu yönde etkisi olabilecekleri ayırt edebilelim diye sordum. Çok güzel bir çalışma olmuş.

tecnikci

Yeni Üye
Üstadım ilk önce Çok tşk ederim.. Boş bir arazide envarter gömdeden yerini bilmediğimiz alanlardan çıkan metallere boşluklara göre yapılan testlerdir. Elektronik devrelerle sayısal verilere ulaştık çeşitli testler ve akımlar uygulayarak bu sonuça ulaştık tamamen doğal hiçbir aksesuvar kullanılmadan çubuklar üzerinde alınan sonuçlardır. Tabiki herkesin bu konuda eleştirme soru sorması beni gerçekten memnun eder ne kadar eleştiri benim için o kadar fayda..tekrardan tşkler saygılar

Turko

Uzman
Ozaman avcumuza titanyum parçası alıp pirinç çubuk ile gezdigimizde sıkıntı kalmayacak .

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üstadım şöyle diyebilirmiyiz? homojen yapıda bir bölgede elimize pirinç çubuğu aldığımızda ilk yöneleceği alan manyetiği yüksek olan nokta, titanyum çubuğu aldığımızda mineralli nokta, bakırı aldığımızda boşluk olacak. doğrumu? gümüş ve aliminyum da çokça kullanılan metallerdir. inşallah onlarıda test etme imkanınız olur. Araştırmaları kendi adınızamı yoksa bir kurum için mi yapıyorsunuz?

Son düzenleme:

LabarNa

Bilgili Üye
@tecnikci kardeşim farklı ve üzerinde durulması gereken bir çalışma olmuş. Tecrübelerini ve tavsiyelerini dikkatle izlenmeli diye düşünüyorum

tecnikci

Yeni Üye
bozoklu ustam tüm metallerdeki çalışmalarımı inş. bu hafta sonuna kadar net bir şekilde buraya yazmak beni memnun edecek gerçek bilimin verdiği tüm avantajları kullandım aldığım sonuçlar beni bile etkiledi...bir kurum için çalışmıyorum ustam sadece araştırmacı ve geliştirmeciyim...Teknolojinin bana sunduğu herşeyden yararlanıp testler yapıp siz değerli dostlar paylaşmaktan büyük onur duyuyorum...lütfen benim konularımda yanlışlık varsa veya aksini idda eden varsa eleştirmesini istiyorum çünkü ne olursa olsun her eleştiri beni farklı bir yöne geçmemi sağlarki o tarafta araştırmam yoğunlaşır.. saygılar

tecnikci

Yeni Üye
Turko ustam olaya farklı bir renk kattın şimdi çubukları ben tek denek olarak test ettim birde senin dediğin gibi yapalımki bakalım gerçekten işe yarayan bir sistem çıkarabilecekmiyiz.. tşk saygılar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Şu verileri baz alırsak en başarılısı pirinç gözüküyor:) tabi bu testlere gümüş ve aleminyum çubuklarda dahil edilip en az 20 farklı insanin elinde ölçümler alınmalıki bise daha sağlıklı veriler ulaşsın diye düşünüyom :) Ustalarım böyle bi çalışma yapabilecek donanımda ustamız varsa bunun devamının getirilmesi çok yararlı olur, bu işin teknik kısmından anlayan bi ustamız el atabilir bu işe :)

kabakburgiba

Operatör
Teknikçi ustam gümüş çubuk neden yok içlerinde Turko ustam çok iyi bir yere parmak basmış.arge arge argeee.