• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Baykuşlu sikke

kertenkele

Editör
Arkadaşlar baykuşlu antik yunanmı ne onun sikkesi var 22 tane ama birazı bastonlu ve elinde kuş olan adam olandan birinden fiyat aldık 500 dolar veriyor tanesine internette baktım aynı sikke 9000 dolar tanesi 21 gr fotolar var ama atamadım sıkıntı olur diye fiyat bilen varmı adamlar baktı orjinaldir hepsi

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim burada alım satım yapmak yasaktır. En iyi fiyatı müze verir. Kolay gelsin.

kertenkele

Editör
Ustam satmıyorum burda fiyat bilgisi olan varmı diye sordum

kertenkele

Editör
Ustam 10 liralık malı 2 liraya verirsem yazık olmazmı

Adam78

Bilgili Üye
Arkadaşlar baykuşlu antik yunanmı ne onun sikkesi var 22 tane ama birazı bastonlu ve elinde kuş olan adam olandan birinden fiyat aldık 500 dolar veriyor tanesine internette baktım aynı sikke 9000 dolar tanesi 21 gr fotolar var ama atamadım sıkıntı olur diye fiyat bilen varmı adamlar baktı orjinaldir hepsi
Kardeşim 9000 dolar yurt dışı müzayede fiyatı yani yurt dışında açık artırmada en son verilen fiyat. Siz bunu türkiyede 500 dolara biraz daha zorlarsanız 600 dolara ancak satarsınız.

Adam78

Bilgili Üye
Bu paylasimdan da anloyoruzki türkiyede tarihi eser edinmek koleksiyonunu yapmak serbest olmadığı sürece eserlerimiz yur dışına kaçırılıp elin gavuruna satılıp elin gavurunun vitrinini süsleyecek... eseri bulan kişi sadece 500 dolar para kazanırken aracı olarak çalışan kansizlar 9000 dolar para kazanacak.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hayır burada fiyat bilgisi olan yok en iyi fiyatı müze müdürlüğü bilir mübarek

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ne yazık ki Türkiye'de böyle tarihi eserlerin alımı satımı sıkıntı.Bu işleri resmi yoldan yapmak nasıl olur iyi araştırma yapman gerek.Ama resmi ama gayriresmi nasıl olursa olsun bu işlerde fiyatı alıcı belirler.(çünkü alıcı bu işlerin özel adamıdır.sıradan vatandaş alıp ne yapacak.o ekmeğin derdinde)Gayri resmi satarken(halbuki adam bakır sikkeye 50tl fiyat veriri.) pahabicilmez tarihi eser satmaktan başın büyük derde girebilir.
Aslında Türkiyede bu işlerin alımı satımı serbest olması lazım.satıcı faturasını yazsın devlet vergisini alsın.yurt dışına çıkmasın diye seri numarası sertifika versin.Neden yasak anlamıyorum?