ben kimimmm

poseidon2023

Uzman
biri demişti gülmüştümmm

Ben kimmiyim sarı cizmeli mehmet aga yada .....poseidon2023 bilen bilir

Ekli dosyayı görüntüle 202235

Bursa lıyım anne baba orhaneli köyünden ben dögma büyüme Bursa lıyım kendi evimde dogmuşum ilk okul ama yüksek idi VE sekiz senede bitirdim çift dikiş gideyim dedimögretmen müdür yeter oglum bu kadar deyip beni okuldan uzaklaştırdı hakkımı yediler yani iki sene daha okucaktım tam dikiş olcaktı neyse
sonrası uzunnnnn hikaye ama kısadan gidem calış calış hep bi kariş ne uzuyor ne kısalıyor çalışıyon kendini yırtıyon uzamıyon iş yerinde çalışıyom cumartesi sipariş geldi usta başı dedi bunlar ikiye yetişcek kısadan gidem tamam dedim mazemeyi saat on iki otuzda bitirdim elemanlar taşıyor boyaneye oturdum bi sigara içiyom mazeme cıkmış yetişmiş sigaradan bir iki duman aldım Paton denilen kişi merdivenden iniyor kimse yok ortada bi ben varım adam ne bilir senin enttini sen ne oturuyon orda de di insan bir an şok oluyor cevreye bakıyor kimse yok ulenn bu kemil bana diyor diyon patronya alttan lamak benim tabiyatımda yok ne diyonsen deyip iza etmeye calışıyon tabiyki olmuyo netcen anlamıyorsa inçe inçe anlatıyon ee bununda bedeli amcalar ve taktirname bu serüven böyle bitmiyoda kısadan gitcez bir süre kafa dinle aganın biri arkadaş yalovaya gidek der netcez abilerim var iyi gidek bir süre takılırsın alcak vercek işleri normal insanın işi zaten zamanında ödemek sorun yok gayri resmi kişiler de sorun hani kendini fasulye gibi Nihmetten sayan kişıiler gidiyon seni görüyor buyur al diyo kişi acık iri yapılıyım bir seksenboy yüz yirmi kilo başka borcum varmı dıyo yanı üç beş sene devam ettim sonra yanında calıştıgım kişiyi aldım karşıma aga sana yirmidört saat müsade burayı terk et deyince kilosuna bakmadan Dayı ya dayılık yaptı kısadan gidek bu istanbulu secti gitti beş sene devam ettim bu arada bir kişiyle tanıştim hacı ulennn cıkmışın yolona sallarmısın hocayı para akıyor su gibi adam namazında konuşmayı biliyor özü dinleniyor sacmasapan konuşmuyor iş yeri var aga necisin kömürçü dükyan burda iyi gecerken ugradım bir ay sonra ugradım soba yanıyor üstünde caydanlık cay on numara hoçalık var bir şeyler geldi poşet içinde ac ac bitimiyo ulenn ne ki bu diyom cıktı bozuk para ken di aralarında konuştular elemanlar gitti ses cıkarmadık ilgi alanı deyil o bizi biliyor nettimizi ufakyer duyuluyor gittigin yol yol deyil he he deyip salladık ayda bir oldu haftada bir bunada habire mazeme gelir ben ordan aşıyı yedimm netyon sennbu bu şekilde anlattı diyer işlere uzak durmaya başladık bu hoça zaten oglum gittigin yol yol deyil deyip anlatıyor bir iki üç dört anlatıyor benim kafa çiftdikiş basmıyor ondan antikaya merak sardık araziye cıktık heycen ap ayrı diyer işlerde olac heycan yok iyce merak sardı dedim ögret olmaz niye yolun farklı başlamrım yoluna deyıp elamanları topladım aramıyonuz sormuyonuz mekanlar işyerleri sizin kelime istemiyom deyip bıraktım töbe ettim geziyoz dag bayır güzel onlarda kendine göre bu işi yapıyor Bursa ya geldik kurt var cubuk elde bidene dedektör dag bayır gez dıt dıt calış bir şey yok cubuk tut birşey yok ay vayı yedik yani senelerce amele oduk calış çalış dag bayır bitmiyor oyyyy oyyyyyyyyyyy bi eksik var cözemiyon tespit ediyon dedektör kendi koydunu bulmuyor elli santimde bu iş yapmiyor deyip kenara attim bir dahada elime almadım cubuk evet buluyor mezar kısa mesafe ve sorun yok acıyon görüyon dahada merak sarıyor heycan basıyor anlatılmaz yaşanır denirya he bu seküzyüz sene gecmiş acan sen sin mezarcı oldum bizans mezarı ac ac bitmiyor para etmiyor ee oda ey mahsen ney bilgi yok bir yerler buluyon calış calış üç dört beş ulennn bu kemil bu derinlige paramı koyar diyoz ama haftanın yedi günü yetmiyor gez gez alan alıyor zaten aldım demiyor seneler skonra başkaları seni aynı yere götürünce ulenn beni kim getirdi diyon buraya bakıyon mazeme gitmiş giden zaten gitmiş netcen yok diyon cıkıyon ee calışıyon birşey yok normal definecinin calıştıgı metre üç metreyi gecmezzz daha derinde mazeme olmaz hee bende ve arkadaşlarım ve tanıdıklarımda öyle bilir dik calış birşey yok dedim bu işi yapacaksam bu işi ögrencen birilerini bulduk medeniyetin işareti nedir nasıl olur nler olması gerekir bizas roma lidya sümer tırak firik medeniyetleri ve bunların yapıları nasıl olur mezarları siztemi odası mahseni kiliye manastır ibadet yerleri anlattı aylarca dinledim uleeee olk okulu çift dikiş gittin roma ve eskisin ögrendik eşkiya yunan eşkiyası mübadelede gelen eşkiya bunlar kimler ve hangisi ne işaretikullandı manol voyvoda zazako gibii kişiler binlerce kişiyle calışan alkologu zemin etutcusü gibi yanında duran kişiler nerde celışır nereyi kullanır ögrendik sonrası cubuk kullan mayı ögrenmek seneler gectikten sonra insan oglu namkördür dag bayır calışır dagı devirir yer göster hallederiz sorun deyil dag deviririz tamam sorun yok tespit ediyon gidiyon calışıyormu arayıp soruca ögreniyon sen gez gez bitmiyor ama ulennn yedi gün yetmiyor elde yok avuctaki gitti durrr diyon elemeye başlıyon işi ögreniyon makinaları alan tarama 3 de görüntülü makin nedir nasıl olur nasıl yapılır ne kullanılır parcaları nerden gelir kullanılan purogramlar işlemçi anakart sensör nedir mantıgı nedir nasıl olur ögrendim iş yeri acsam makina satsam şimdi acarım beş altı ceşit alantarama 3 de görüntülü makna yapar satarım iş yeri insanı baglar sabah git akşam dön makina sat kullanama eee kemiller oluyor gelde anlat en son aga ucmayı biliyonmu diye soruyom bak bakam aşarıya ögren yoksa Allah şahit atcam dedigim insanlar oldu daha önce gezmek güzel calışmak güzel 2004 ten beri bu işi yaparım işim bu gezmek tespit etmek arazyi okumak bakıp görmeyi bilmek neyin nerde oldugunu arazi yapısından anlamak bu seneler gerekir tecrübe bilgi gerekir her makinayı kullandım bu makinayı istiyorum de yaparım söylemek yeter alan tarama cubuk mantıgı ile calışır allayıp pullayıp marka model kutulaması deyişik kolaylık evet var ayrım evet alan tarama var ee gine kullanmak önemli yani cubukmu evet iş yaparsın ben yaptım yapıyom yer actım ................................ ben cevreden sagdan soldan milletten duydugum deyil bire bir arazide yaşayıp gördügüm tespit ettigim işi söylerim sözde agızdan cıkar eksik yanlış olmaz

bu siteyi seviyorum birilerine birşeyler ögretmeyide yapılan paylaşımlarına kim olursa olsun resmine yorum yaparım bilgimi sunarım dedim derim bilgi paylaştıkca deyer bulur diye toprak altında durcana cıksın millete faydası olsun derim kim oluyorsa olsun saygı gösterip zaman ayırıp yazıyorsam sana zaman ayırıyorsam sende saygı Göster derim bir saat yaz tşk ne len bu tşk mı geciyon diyesim geliyor ulen boşver diyon ama agaaaa bir iki üç dört gidiyoo netcez saygı göster saygı dedigimi yap uyar oglu ol yaptıgını göster sen elinden geleni yap görelim ne istiyon saglarım yardım ederim bilgimi paylaşırım yakınsa gelir bakarım agaaaa ne diyemm daha

Rabbim hak edene hak ettigini versin

Turko

Uzman
Hakkımızda hayırlısı inşallah.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hakkınızda hayırlısı

Tastan

Editör
poseidon2023 ustad herkesin bir hayat hikayesi var sizinkide tecrubelerle dolu iyi yada kötu gecen onca zaman onca yasanmışlık ama adalet bu kaybetmeden kazanmayı ögrenemessin ama inanıyorumki kaybettikleriniz kazandıklarınızın yanında hiç kalır maddi ve manevi olarak . size usta demek gorusleriniz ve bilgilerinizden faydalanmak bizim gibi yolun basında olanlar için buyuk sans ve bu paylaşımlarınız bir tesekkurden cok daha fazlasını hakediyor buna emin olun belki bircok arkadasımız sadece burda degıl sosyal hayattada tanımak dostluk kurmak iki cayı bir gonulle paylasmak ister ama ayrı ayrı yerlerde farklı mekanlardayız buda istısnalar dısında bir araya gelebilme sansını azaltıyor inş daha samimi ve gercekci dostluklarda kurulur zamanla bizde dost varsa mesafelerin önemi yoktur elbet bir masayıda iki cayla paylaşma sansımızda olacaktır allah yar ve yardımcın olsun ustam hayırlı gunler SAYGILAR...

poseidon2023

Uzman
baş tacı agaaaa ne demek gönünler bir olduktan sonra her şey aşılır Tastan

Blackjest

Member
Değerli poseidon2023 ustam, hayat mesgalesi, herkesi biryerlere savurur işte, yorumlarınızdaki samimiyeti sevıyorum:)
Kazandıgınız tecrube, edindiginiz bilgiler,en buyuk hazine..Allah muvaffak etsin,Baki selamlar.

kabakburgiba

Operatör
karnabat lı dan büyük ustaya sevgi ve saygılar.ustanın önünden ahkırı geçilmez,o herzaman ne derse doğru der.

myalbatros

Aktif Üye
poseidon2023 bu adam yazmayı çizmeyi bilmez bu adamın yazılarını okumak anlamak için zaman zaman dicoder lazım olur bu adam biraz terstir içinden geleni diline pat diye söyler bu adam harbiden kilise papazı gibi kiliseden cami hocası gibi camilerden iyi anlar bu adam öyle yada böyle sorulan hersoruya cevap verir yardımcı olur hatta daha fazlasında yapar (bilen bilir ) ben site sakini olarak bu adamdan razıyım Bu adamdan hep ADAM diye bahsettim nedense