Benden Daha Deli Birileri Olabilir!

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Altın madenleri ilk kez keşfedildiğinde Colorado'da şöyle bir şey oldu. Bir sürü insan sahip olduğu her şeyi sattı ve Colorado'ya gidip bulabildikleri kadar arazi satın aldı. Çünkü insanlar çok çabuk zengin oluyordu – günler içinde milyarder oluyorlardı. Bir adam koca bir tepeyi satın aldı. Her şeyi riske attı. Zengin bir adamdı. Her şeyi riske attı ve bir tepe dolusu altın kazanmak için bir tepe satın aldı. Ve altın madenini kazmak için var olan son teknolojik makineleri satın aldı…

Kazıp durdular – altına dair bir iz yoktu. Parası bitti, cesareti tükendi, arkadaşları onu terk etti. Ailesi ona, “Sen delirdin. Kes artık şu saçmalığı, ” demeye başladı.

Sonunda tepeyi, kazmak için aldığı tüm makinelerle birlikte satışa çıkardı. Arkadaşları, ailesi, herkes güldü: “İnsanların deli olduğunu mu sanıyorsun? Kim satın alsın bu tepeyi? ”

“Dünya yeterince büyük, ” dedi adam. “Benden daha deli birileri olabilir. ” Ve bir adam çıkıp arsayı satın aldı. Ona da tepeyi ve makineleri satın almak için harcadığı paranın tamamını ödedi. Adam bile parayı alırken korktu. “Ne zamandır uğraştığımı ve tek bir altın bile bulamadığımı biliyorsun, değil mi? ” diye sordu.

Diğer adam, “Her şeyi duydum. Endişelenme. Sen bu riske girebildiysen ben de yapabilirim. ” Ve adam kazmaya başladığı ilk gün altın buldu. Otuz santimde; altına sadece otuz santim kalmıştı – ve adam milyarder oldu.

Sorun, sadece otuz santimetre kala geri dönebilecek olmandır. Yapman gereken tek bir şey var: Geçmişe öl ki taze bir güne ve özgür bir geleceğe yeniden doğabilesin.

Tamamıyla alıntıdır. Sevgiler.

Ibrahım2

Bilgili Üye
Vay be aynen öyle bızdede öyle degılmı eşersın eşersın belki ramak kaldı yılar bırakırsın her zaman derim kısmetten ötesi yokdur bu böyledir Rabbim.herkezın gönlüne göre versin kısmetımızde yoksa bile kısmet etsin bu onun için zor değildir amin ecmain

SAHBAZ

Bilgili Üye
:) dostum guzel paylasim hayatta hersey oluyo neden olmasin

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu hikaye bana amerikaya altın madeni aramaya gelenlerin hikayesini hatırlattı. Arayanların belki binde biri amacına ulaşabiliyormuş ama uyanığın biri açtığı kazma kürek satışı yaptığı dükkanla köşe olmuş :)

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu hikaye bana amerikaya altın madeni aramaya gelenlerin hikayesini hatırlattı. Arayanların belki binde biri amacına ulaşabiliyormuş ama uyanığın biri açtığı kazma kürek satışı yaptığı dükkanla köşe olmuş :)
Günümüzde dedektör satanlarda aynı mantıkla kazanmıyor mu?

İnsanların zengin olma umudunu ve zaaflarını birileri her zaman paraya çevirir.

Şans oyunlarından borsaya bu böyledir.