Beraber çözeriz

arahnikaya

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 221523

Ustam yerin hayırlı olsun inşallah ummuğun sonuca ulaşırsın.Şimdi gördüğüm kadarıyla o kaya oraya bilerek koyulmuş ve kayanın koyulduğu yer oyulmuş ve işçilik yapılmış kayanın sağ tarafındada işçilik görüyorum.Kare içine aldığım yerde düzleme ,traşlanma var gibi nacizane fikrim bi tıklayıver o koyma kayayıda bi kaldırıver bakalım neler çıkıcak altından :)

Sevimlimanyak

Member
Üstadım biraz afaki bir yazı olacak ama nedense o taşı kaldırdığında merdiven ya da tünel gibi bir yer çıkacakmış gibi geldi. Umarım aradığın denk gelir. Allah kolaylık versin.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 221524mezar oyması ve yanında kaya oyularak yapılmış bir şekil(halka, daire )yada kayanın içerisine oda yapılmış, kapak olarak bırakılmış kaya kapak,

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Enteresan geldi bana. Kimse bunu görmemişmi. Rastgele

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 221526kayamızın karşıdan görünüşü, detayın burada gizli olduğu düşüncesindeyim sizlerde fark edeceksiniz, yanılıyorda olabilirim, sadece şahsi düşüncem bu yönde .İşaretimize gelince ise fikrim, bir adet mezarımız olduğu yönünde kayanın kendi içinde, fakat üsten değil baktığımız ön cephesinde, yuvarlak taş kesim izi ise ayin yeri yada bir nevi adak yeri diye düşünüyorum yine emin olmamakla birlikte fikrim bu yönde, sizlerin fikir ve düşünceleriniz önceliğimdir. Bekliyorum.resim yine ters, ustalar değistirler