• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bilemedim nedir bu dostlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

flaroyal

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DF83A4D1-7FFF-4B4F-8FB3-BECE164BAA98.jpeg

3CBF8ED3-6DE0-451D-87DF-E4F32583D531.jpeg

Deri değil kağıt da değil.Hasır gibi işlenmiş veya kamışlı bir şey işte.Ne olduğu hakkında bilgisi olan varmı?

Cenat

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm uzak dur sende olmadığı kesin çünkü sen çıkartmadın piyasada gezen suriye işlerinden bir kesit selametlen kal.

flaroyal

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm uzak dur sende olmadığı kesin çünkü sen çıkartmadın piyasada gezen suriye işlerinden bir kesit selametlen kal.
Ben çıkarttım demedim zaten.Sadece bilgi amaçlı sordu arkadaşlar bende cevap veremedim.

SEUTHES

Member
Kayıtlı Kullanıcı
orjinal papirus olduğunu söylüyor. Tarihi bir değeri yok.
Yani PAPİRÜS; mumyalara sarılan, eski mısırlıların kullandığı yazı kağıdı olarak kullanılan bitkiden yapılma malzeme..
Orjinal papürüs üzerine yapılma imitasyon ( hediyelik ) resim..

Balkır

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Papirüs kağıdı üzerine yapılmış resim. Antik Mısır Uygarlığı'nın kuruluş yılı Milattan önce 3150, yıkılışı ise milattan önce 13 olarak geçiyor bazı kayıtlarda. Şimdi baktığımız zaman yıkılışı üzerinden 2032 yıl geçmiş bir imparatorluğa ait papirüs kağıdına yapılmış bir eserin bu kadar sağlam kalması ve hiçbir deformasyona uğramamış olması akla mantığa sığar mı? Böyle bir eserin Türkiye'de ne işi var? Bu eser gerçek olsa değeri paha biçilemezdi. O yüzden bu eseri elinde bulunduran arkadaş da şimdiye çoktan cezaevine girmiş, gün sayıyor olurdu. Arkasındaki orjinal mührüne gelince 10 liraya birebir aynısını yaptırabilirsin. Şimdi bu elindeki eserin gerçekliğini düşünebilirsin.

flaroyal

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Papirüs kağıdı üzerine yapılmış resim. Antik Mısır Uygarlığı'nın kuruluş yılı Milattan önce 3150, yıkılışı ise milattan önce 13 olarak geçiyor bazı kayıtlarda. Şimdi baktığımız zaman yıkılışı üzerinden 2032 yıl geçmiş bir imparatorluğa ait papirüs kağıdına yapılmış bir eserin bu kadar sağlam kalması ve hiçbir deformasyona uğramamış olması akla mantığa sığar mı? Böyle bir eserin Türkiye'de ne işi var? Bu eser gerçek olsa değeri paha biçilemezdi. O yüzden bu eseri elinde bulunduran arkadaş da şimdiye çoktan cezaevine girmiş, gün sayıyor olurdu. Arkasındaki orjinal mührüne gelince 10 liraya birebir aynısını yaptırabilirsin. Şimdi bu elindeki eserin gerçekliğini düşünebilirsin.
Ya ben anlatamıyorum ya da anlamaya çalışmıyorsunuz.Arkadaşım eser elimde değil sadede bana soruldu bu nedir ne değildir diye ve bende cevap veremedim.Haliyle sitedeki bilgisi olan dostlara sorayım dedim.Umarım anlaşılmıştır artık

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
İlistrasyondur.Kitap resimlemeleri .İster kumaş üzerine olsun ister kağıt veya deri farketmez illistrasyon çizimlerdir.Guaj boya ile genelde yapılır.Kumaşa çalıştıklarında kumaş boyası ile yapılır.

nathandrake

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Suriye işidir büyük ihtimalle süs olarak bile tahammül edilecek bir degeri yok yani

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Yeni baskı hediyelik eşyalardan.yazlık harman saplarından yapılma bi ürün.papirus değil.gerçek papirüs görmek istenirse yıldız sarayı ikinci kat büyük salondaki devasa halıların altına serilmiş deniz nemini emmesi için ikinci abdülhamitin mısırdan sarayı yapan ermeni ustalarına getirttiği papirusları görebilirler.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...