• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Bilgisi olan üstatlar yardımcı olabilir mi?

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
timur964 ustam efes antik kente girmeden hemen sagda bir dükkan vardı.kapının önüne sermiş çok çirkin replikaları onlara bakıyodum.dükkandan işletmeci çıktı "beyenemediniz galiba" dedi."bunlar sahte be yahu ustam" dedim.içerde orjinallerde var dedi baktım onlarda kaliteli replika.
Kısaca orjinal bulmak çok zor.anca benim gibi tektekcilerde bulursun.oda müzeye vermediyse

timur964

konularim
@timur964 ustam efes antik kente girmeden hemen sagda bir dükkan vardı.kapının önüne sermiş çok çirkin replikaları onlara bakıyodum.dükkandan işletmeci çıktı "beyenemediniz galiba" dedi."bunlar sahte be yahu ustam" dedim.içerde orjinallerde var dedi baktım onlarda kaliteli replika.
Kısaca orjinal bulmak çok zor.anca benim gibi tektekcilerde bulursun.oda müzeye vermediyse
ustam uzak oralar bana azdaha aşşağıya guney egeye doğru olmalı kısmet bakırsın uğrama imkanı olmuş yinede tarifin için tşekkur ederim

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üçüncü fotodaki zemin bizim eski sobaların üstü gibi.dökümde kalite yok.böyle pütürlü sathı da ilk defa gördüm.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
o çatlama da eski iz degil sizi yanıltmasın soguk baskı yaptıkları için metalde çatlama oluyor

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@timur964 ustam efes antik kente girmeden hemen sagda bir dükkan vardı.kapının önüne sermiş çok çirkin replikaları onlara bakıyodum.dükkandan işletmeci çıktı "beyenemediniz galiba" dedi."bunlar sahte be yahu ustam" dedim.içerde orjinallerde var dedi baktım onlarda kaliteli replika.
o zaman bergama önündeiklerde sahteydi desene

Bold_Pilot100

Yeni Üye
Arkadaşlar bu obje dayımdaydı. (Yaşı 65 civarında) dedim dayı nereden aldın bunu hediyelik eşya vs gibi bir şey olmasın dedim. Ben 9/10 yaşlarından beri bu bende dedi. Yani öyle yakın zamanda bi shop’tan alınmış hediyelik değilmiş. Tabi yine dediğiniz gibi de olma ihtimali yüksek.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Döküm pik metal kullanılmış beyim.eski taklit sikkelerde kullanılan metal.dayınızdaki hayali taklit sikke ön tip ve arka tip ayrı iki sikke tiplerinin birleştirilmesi.orjinalleri alttaki linkte karşılaştırınız.
https://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=102400
https://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=63298
Yanlış anlamayın amacımız doğru bilgiyi vermek.
Taklit sikkeyi orjinal demek hatadır.Ama orjinal sikkeyi taklit demek suçtur.bu bilinçle hareket ediyoruz