Bilmiş Bilmeyenler :)

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Konu başlığı acayip oldu :)

Arkadaslar demin bir vidyoya göz attım yutupta!

Adamın birileri hep olduğu gibi zaten olanıda olmayanıda taş kaya falcılıgı gibi gösteriyor!

Evet bizlerde falcılara falcılıga karşıyız!

Sadece ve sadece gerçeklerin peşindeyiz!

İzlediğim vidyoda Deve isateti kesinlikle gömü define işareti değildir deniliyor!

Ve ekleniyor Deve işareti keçi işareti gibi hayvan fügürleri Coban yada tüccar mezarıymış!

Burda gercekten bu işi yapanın aklına Çoban mezarı nasıl nerde olur sorusu gelirken, Çobanların tarih boyunca sadece şu on yılda kıymete bindiği de gözden kaçmamalıdır.

Burda çobanı kücümsedigimiz değil olay, zira Hz. Muhammet SAV in yaptığı iştir!

Sadece kervandan taşımadan yola çıkılıp kesin Tüccar demekte mümkün değilken.

Bir tasta kaplumbağa görürsek deve işaretine empati yaparak ne diyebiliriz ?

Bu hayvanı güden yada başka ne?

Yada başka hayvan tüm hayvan fügürlerini kafanızda empati yapın !

Bunlar yol göstermek yerine hedefe götürmek yerine insanın kafasını karıştıran, bu işten sogutan aslında yarara değil, değinecinin zararına çalışan.

Bilinçli az çok ama bildigi doğru yerine yalan söyleyen insanlardır. Hatta çoğu kez dolaylı yoldan defineciye şerefsiz demeyi dahi ağızlarından bırakmazlar!

Kardesim Deve işareti bir mezarı işaret eder genelde evet.

Ama % 99 define işareti olduguda bir gerçektir!

Mezar içindeki işe yarar emareden hariç, muhtelif yerlerede ayrı define gömülebilir!

Başta evet tüccara ait olmakla birlikte üst kademe bir çok insanın mezarı ve gömüsüdür.

Mezar taşlarından yada o alandaki hayvanlar TAŞIDIGI yük başta olmak üzere;

Kareteristik yapısı yemesi İçmesi nasıl yaşadığı önemlidir!

Örnek biz neden bir Aslan yada Boğa olan yere Kral mezarı deriz?

Bunlarda güç vardır en önemlisi budur!

Yine örnek At da Asalet, köpekte sadakat vardır.

Biz bunlara bakarak uğraşmaya değer deriz, defineyide kesin konuşmayız!

Bu gün işaretlerin çoğu mezar anlamına gelirken sadece dolu mezarı boş mezarı secebiliriz!

Ağzı olan konuşuyor Nitekim bu işte! Selematle!

Anlayan anladı bizim siteyle alakası yok, burda biri sallarsa çıkar diğeri doğruyu söyler!

Son düzenleme:

Loresima

Engellendi
Sedegor çok eski bir mezarlık alanında yere sıfır tasin üzerinde terazi işareti var buna da tüccar mezarı olabileceği söylendi mezar taşında bu işaret neye yorumlanir?

PiSaGoR

Engellendi
Belliki baya sitem etmissin ama siteminde haksiz sayilmazsin
bahsi gecen video ben cok once izledim kisiyide buldum
lakin henuz daha bir kac soz yazmisken beni engelledi :)

Sedegor

Engellendi
Sedegor çok eski bir mezarlık alanında yere sıfır tasin üzerinde terazi işareti var buna da tüccar mezarı olabileceği söylendi mezar taşında bu işaret neye yorumlanir?
Konu acarsanız bakarız arkadaşlarla! Her isarette hatlar çizgiler gözükmeyen şifreler vardır!

Terazi ilk başta kanun hak demektir bir çok medeniyette!

Tüccar mezarı en son ihtimaldir!

Bilal Bey

Member
Hay ağzına sağlık Sedegor usta!

Ben de tam bu beyefendinin videosunu izledikten sonra foruma girdim, senin yazınla karşılaştım.
İçimden geçenleri ne güzel de yazmışsın. Beyefendiye güvenimi hepten yitirdim sayende :)

Çobanlığın da bir üslubu var kardeşim...

Loresima

Engellendi
son gittiğimde vakit kısıtlı olduğu için inmedim o tarafa açtığım konudaki tepenin altında kalıyor .su anda kar var gidemiyorum sadece yorumunu merak ettim teşekkür ederim Sedegor

PiSaGoR

Engellendi
mesele alınma değil ! Onların izlediği yolundan gittiği babalarıda aynı, kime hizmet ettikleride açık !
şüpesiz...
Banada cevremde soylenmedik kalmadi...
Ziya mi demediler sallayormu demediler yalancimi demediler
taki ilk isimin emegini alana kadar sonra ikinci ucuncu
ama hep ufak tefek seyler lakin onlar yani bana onlari soyleyenlerin gozunde bulduklarim
cok buyuktu tum hazirligim ve calismalarim onumuzdeki bir kac yer icin simdide allah nasip ederse
kimseyi tinlamiyorum azi olan herkesin konustugunu anladim artik

R

remuss

Misafir
Beni konu başlığı getirdi buraya hepsini de okumadım zaten :)

Bilal Bey

Member
Engellemesi meşhur bir de kesiş13 usta.
Hem definecileri kimseye yedirmeyeceğiz deyiniz, hem de ağzını dahi açtırmayınız, engelleyiniz. Mevlâ şuur versin.
Bu siteyi takip etmemin ve sevmemin en büyük nedeni herkesin istediğini saygı çerçevesinde özgürce konuşabilmesi.

Böyle garip insanlara denk gelince, Allah şu forumdakilerden razı olsun diyorum.

Çok yaşayın!:12:

PiSaGoR

Engellendi
engellemesi meşhur bir de @kesiş13 usta.
Hem definecileri kimseye yedirmeyeceğiz deyiniz, hem de ağzını dahi açtırmayınız, engelleyiniz. Mevlâ şuur versin.
Bu siteyi takip etmemin ve sevmemin en büyük nedeni herkesin istediğini saygı çerçevesinde özgürce konuşabilmesi.

Böyle garip insanlara denk gelince, allah şu forumdakilerden razı olsun diyorum.

çok yaşayın!:12:
soylediklerinizden birsey anlamadim ama allah c.c tum musluman aleminden razi olsun
her kalbin guzelligince rizkini nasip eylesin ..

Sedegor

Engellendi
son gittiğimde vakit kısıtlı olduğu için inmedim o tarafa açtığım konudaki tepenin altında kalıyor .su anda kar var gidemiyorum sadece yorumunu merak ettim teşekkür ederim Sedegor
eylül

Terazi işareti diğer işaretlere oranla çok az rastlanır. Terazinin kefesine iyi bak !

Bir tarafı biraz yukarıdadır! Hemen bulunduğu yerde müjdesi olabilir!

Aşağıdaki kefe asıl mal olan taraftır! O tepeden giden patika bir yol belki şimdi yoktur bulamasanda o patika seni zaten kaplumbağa olan mağraya çoktan götürmüş!

Yeri zor olsada orda olan şey tahmininden çok! Geç çubuğu felan daha çok var orda almadılarsa!

Kaplumbağayı bul bize dön !

Hatta dönme sorma kaplumbagı, bul bir metre altına gir yeter sana, gerisi beş metre baktığı yerde olacak, onuda alırsan kimseyi tanımazsın artık :)

Duvar olan yer vardı ordan gir! Dikkat et!

Son düzenleme: