bir bilmecem var çocuklar

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
merhaba akdeniz üniv. arkeoloji bölümü çalışıyor :)

Hiç çalışanla çalışmayan bir olurmu..Güneşten korunmak için yapmışardır. Yoksa araştırma görevlileri ve oranın kolluk kuvveti vs anlaşıp aralarında şey yapacak değiller ya..

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hiç çalışanla çalışmayan bir olurmu..Güneşten korunmak için yapmışardır. Yoksa araştırma görevlileri ve oranın kolluk kuvveti vs anlaşıp aralarında şey yapacak değiller ya..

yok çalışma yapmaları güzel.. benim ona lafım yok sadece güzel birşey ülkemin arkeologları çalışsın bilirsin ki bu likya bölgesinde italyan ve ingiliz arkeologlar çok çalışmış ve ülkeminizin zenginliklerini buradan götürmüşlerdir..louvre müzesinde bol miktarda türk eserleri de bulunmaktadır.. benim lafım bunlara bu arada hüsnü bağın ömer

Turko

Uzman
Üniversitenin Güney Batı kapısında girişte solda kendi arazisi içinde 2 tane mezar var bir tanesi zengin işi, dikili taşından oymasina varana kadar duruyor . Edebiyat fakültesinin sol çaprazında yaklaşık 100 metre mesafede ufak bir kanyonu var yaklaşık 15 metre derinlikte eskiden akar varmış asinmadan belli oluyor ordada mezarlar var . Bölümün mantığı garip uncalida garibanin bağını bahçesini kurcalar gider açılmış yerleri kurcalar el değmemiş yerler ile uğraşmaz.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üniversitenin Güney Batı kapısında girişte solda kendi arazisi içinde 2 tane mezar var bir tanesi zengin işi, dikili taşından oymasina varana kadar duruyor . Edebiyat fakültesinin sol çaprazında yaklaşık 100 metre mesafede ufak bir kanyonu var yaklaşık 15 metre derinlikte eskiden akar varmış asinmadan belli oluyor ordada mezarlar var . Bölümün mantığı garip uncalida garibanin bağını bahçesini kurcalar gider açılmış yerleri kurcalar el değmemiş yerler ile uğraşmaz.
güzel yerdi gezmek amaçlı gittim gördüm işte :)

Şirvan

Operatör
Insan biraz yukarda tutar çatıyi dört tane ayak koysa havada alır orasi sıcaktan çalışamazlar buşekilde var bu işte bir gariplik

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Insan biraz yukarda tutar çatıyi dört tane ayak koysa havada alır orasi sıcaktan çalışamazlar buşekilde var bu işte bir gariplik

aynen ben bi bakındım içeri doğru açılmış bir yer vardı okadar resim çektim flaş patlamayınca karanlık olmuş

Şirvan

Operatör
Yanlarinda sutunlar var bu sutunlardada birer aslan oturuyor olabilir ama sokmüsler