• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bir el atin ustalar...

Ordu52

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Herkeze kolay gelsin bir alanda tikandik ve yardim istemek geregi duydum. Bir alanda bir isarete rasladim.
IMG-20180630-WA0000.jpg

Daha sonra buraya bir isaretci bir cubukcu birde yer altini gosterdigini idda ettigi deep marka bir cihaz getirdim bana en fazla 2 metrede bir sey verdi buna istinaden cok zor taslari ayiklayarak biraz calistim daha sonra altta kiramayacagim yada kaldiramayacagim bir kayaya denk geldim sonra isaretci arkadas alttan bakinca kayanin soluna yoneltti bizi ve kayanin yanindan assagi inmeye calisinca kayanin yaninin bos oldugunu dolgu oldugunu gordum resim burda

IMG-20180722-WA0001.jpg

Tikandigim nokta da burasi oldu isaretci arkadas altini kastetmisti ortam cok degisik tas ve agir bir isciligi var sizce boyle bir durum olurmu normalmi yoksa birsey yok dogalmi bir yardim ederseniz sevinirim...

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Konuları birleştirdim , rast gelsin.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Bulduğunuz işaret nedir ? Ben işaret göremedim.

Ordu52

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ilk resimdeki tas ve ustundeki ciziklerden yola ciktik tam acilinca o resim su an yok elimde ama kabaca ilk resim ustam

Boş gezen

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bulduğunuz işaret nedir ? Ben işaret göremedim.
Turko ustam ilk resime baktigimda bana yatan yavru ayi gibi geldi acaba beynim bana oyun mu oynuyor diyorum..baska da bi isaret bende gormedim

Ordu52

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Turko ustam ilk resime baktigimda bana yatan yavru ayi gibi geldi acaba beynim bana oyun mu oynuyor diyorum..baska da bi isaret bende gormedim
Evet bizde ona benzetik ve tamamen acilinca dogru oldugunu gorduk gibi ama isaretci gozun cok assagida oldugunu buda altinda oldugunu belirtti ve tasi kaldirip assagi inmeye basladik ve son resimlere goturdu bizi sonunda

Extra06

Engellendi
Arkadaşlar işaretlerin çoğunda ya ufak bir hediye olur yada hiç bir şey olmaz.Mantik düz mantık sen olsan hem işaretli bir kaya yapip definesinide ayni kayanın altına koyarmıydin ? (Mezarlar ve kaplumbağa haric) Defineyi koyan kişi bu kadar basit yapmamıştır bence.Sonuc olarak mal canın yongasıdır.Geri gelip malını almak ümidiyle konuldu ve herkesin bulabileceği bi yöntemle konulmamıştır.Bu taşın 100m civarını kontrol et bitki örtüsünde bi farklılık var mi sabit kaya var mi sabit kayalarda işaret ara bence.Bu benim yorumum tabi sadece bir öneri.Allah kolaylık versin

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
ilk resimdeki tas ve ustundeki ciziklerden yola ciktik tam acilinca o resim su an yok elimde ama kabaca ilk resim ustam
Evet bizde ona benzetik ve tamamen acilinca dogru oldugunu gorduk gibi ama isaretci gozun cok assagida oldugunu buda altinda oldugunu belirtti ve tasi kaldirip assagi inmeye basladik ve son resimlere goturdu bizi sonunda
Ustalar bu tarz şekilde işaret bırakılmaz hayvan figürleri benzetme ile yapılmaz net olur ya tamamen model olarak yapılır yada kabartma olarak örnekleri mevcut sitemizde , keyfinizi kaçırmak istemem ama burası bana mantıklı gelmedi . Ha şu vardır göz dediğiniz murç izidir nizami serçe parmak girecek kadar yada baş parmak girecek kadar özenle yapılmıştır o zaman düşünceler değişir.

Ordu52

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Serce parmak giriyor evet sonuc olarak zaten isaretcimizde o delikten basladi yola o hayvan falan demedi birde bu kaya toprqktan cikti 60 cm bir kayma oldu yoldan dolayi o zaman cikti