Bir konuda yardımınız gerek

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar, arkadaşım uzak bi bölgede zemin altı mezar bulduğunu, dedektörü mezara tutunca çok güçlü bir sinyal aldığını söyledi. Ya oda ya da mezar diyorlar yanında tecrübeli biri varmış dediğine göre çok sağlam mal var diyorlar ben pek inanmadım açıkçası, bahsettikleri bölgeyi biliyorum ama gitmek çok masraflı olduğu için fotoğraflayamadım, hakim bir tepede çalışıyorlar, çalıştıkları yerin 300 mt aşağısı da eski bir kilise yeri sizce zemin altı odalarda veya zemin altı kaya mezarlarında çok sağlam mal olur mu ? Olursa çeşidi nedir ? Bu konuda tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız ?

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
dedektörün kendi üzerindeki başlık ile alabilecegin derinlik 25/30 santim olur bir metreye bir metre başlık ile iki metre derinlige iner

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dedektörün kendi üzerindeki başlık ile alabilecegin derinlik 25/30 santim olur bir metreye bir metre başlık ile iki metre derinlige iner
Ustam bi tepe düşün tepenin doğuya bakan eteğinde kilise, tepenin en üst kısmının batıya bakan tarafında da çalıştıkları yer var. Eski rum bölgesi. Çok sağlam mal olma olasılığı nedir, mezardan maksimum ne çıkar ?

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Eski kiliseler gömü miktarı ve değeri bakımından en kıymetli yerlerden biridir. tespitleri doğru ise hepinizi ihya eder.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Bu arkadaşın sana yakınlık derecesi nedir ?
Gözün kapalı güveniyor musun ?
Ve sana bunu söylemesinin temel nedeni nedir ? (Yardim, ortaklık vs)

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
gidip resimlersin daha iyi yardım ederiz yada onlar cekip sana göndersin

umarım zizimde görüsün baş papazın yeridir

KİLİSE PİLANIX.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Dedektörün marka ve modelini yazın.
Tespiti doğru mu yanlış mı size söyleyeyim inşallah.

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustalar, arkadaşım uzak bi bölgede zemin altı mezar bulduğunu, dedektörü mezara tutunca çok güçlü bir sinyal aldığını söyledi. Ya oda ya da mezar diyorlar yanında tecrübeli biri varmış dediğine göre çok sağlam mal var diyorlar ben pek inanmadım açıkçası, bahsettikleri bölgeyi biliyorum ama gitmek çok masraflı olduğu için fotoğraflayamadım, hakim bir tepede çalışıyorlar, çalıştıkları yerin 300 mt aşağısı da eski bir kilise yeri sizce zemin altı odalarda veya zemin altı kaya mezarlarında çok sağlam mal olur mu ? Olursa çeşidi nedir ? Bu konuda tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız ?
dedektör zor mal varsa seni niye çağırıyorlar alsalarya

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu arkadaşın sana yakınlık derecesi nedir ?
Gözün kapalı güveniyor musun ?
Ve sana bunu söylemesinin temel nedeni nedir ? (Yardim, ortaklık vs)
Çocukluktan beri arkadaşım, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Bana yalan konuşacağımı sanmıyorum ama biraz abarttığını düşünüyorum. Bana sende çalışmalara yardım et az bi işimiz kaldı, sende pay alırsın malın alıcıları bizimle birlikte çalışma alanına gidip geliyor dedi.

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam çalışan adamları az sayıda olduğu için sen de yardın et dedi. Bahsettiğim arkadaşımla benim gözüme kestirdiğim birkaç yerimiz vardı. Bu işlerde bana asla yamuk yapmaz. Hızlı ilerlemek için yardım istedi

Esmerr

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
gidip resimlersin daha iyi yardım ederiz yada onlar cekip sana göndersin

umarım zizimde görüsün baş papazın yeridir

Ekli dosyayı görüntüle 192328
Poseidon ustam, gece kazı yaptıkları için resim zor ama sana bu paylaştığın çizimden yola çıkarak bir sorum olacak. Bu çizimden anladığım kadarıyla kilisenin altında mı oluyor papaz mezarı eğer öyleyse kilise bizim arazimiz içerisinde, gerçi kiliseden eser yok büyük dedemiz kiliseyi yıkmış köylüyle birlikte olduğu yere yıkmışlar yani. Neyse ben kilisenin arsasını kazdım bi ara, derine indikçe buzdolabı kapısı gibi düzgün taşlar çıktı alt alta, daha derine indikçe taşlar büyüdü ve gücümüz yetmediği için bıraktık. Şimdi kilisenin olduğu yeri kazsaam mezara mı ulaşırım

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Allah iylini versin emi

Niye iyi bakmıyon okumuyon kilise binası icinde altta iki tane oda var biri mazeme odası diyer oda gizli oda papazın odası pelerin asa şapkası kitabi oldugu ye ve en deyerli mazemelerin oldugu yer

Malın üstünde duruyon dagda bayırda yer arıyon kilisenin neresinde calıştın bilemem odaların oldugu yer gırafik cizime bak yerin büyükse papaz sandıklarıda senin yerde kalıyordur inşAllah

dereotu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çocukluktan beri arkadaşım, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Bana yalan konuşacağımı sanmıyorum ama biraz abarttığını düşünüyorum. Bana sende çalışmalara yardım et az bi işimiz kaldı, sende pay alırsın malın alıcıları bizimle birlikte çalışma alanına gidip geliyor dedi.
bırak bu ayakları dedektörün markasını söyle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Madem sağlam biri, sende desteğe git.
Ama sen kilise yı bırakıp nereye gitcen? :) kilise dediğin alanın resimleri var mi ?