• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bir soru

Mehmet_mehmet

Engellendi
Dere de veya yazın kurur kışın akar bir su yatağına gömülmüş define ne kadar derinde olur tahminen

Ekli dosyalar

zephyrus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba çevre resimleri var mı? etrafta herhangi bir işarete mi rastladınız? varsa fotoraflarını yükleyebilirmisiniz lütfen.

Mehmet_mehmet

Engellendi
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] tahminen hangi derinlik aralıklarda olur şuana kadar çıkanlar kaç cm den çıkmış

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] tahminen hangi derinlik aralıklarda olur şuana kadar çıkanlar kaç cm den çıkmış
Dediğiniz yer gibi kandirada bir dere vardı.Yazın bu dere kurur kuruduğu zaman derenin içinden dedektörle tek tek toplayanlari biliyorum. 5 10 cm lerde.

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bunun metraj tahmini hic bir zaman ayni olmaz dere yatakları yıllık yağışlardan tutki rüzgarın etkisine akan dere suyunun debisine bir sürü etken var 10 cm olan sey bakarsin 40 cm iner bakarsin 1mt deki malzeme yuzeye çıkmış bu dere yataginin yer degistirmesi de etkiler ve sansa kalmis birsey kismetle alakali bu dedigin ama su derede su akarken cok sikke buldum cok gzl patlıyordu hepside

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
[MENTION=19109]Mehmet_mehmet[/MENTION]
..bakmadan olcmeden konusmak cok yanlis olur.orda define olduguna nerden kanaat getirdiniz...egerki bir isaret varsa isarete gore konusalim daha dogru olur..ama sunu gonul rahatliyla soylerimki dere yataklarinda ve yakinindaki defineler zorludur.odada olanlari tuzaklidir.olmayanlarda suyun alip goturmemesi icin basitte olmaz..

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Genelde dere kenarinda saglam ana kayalara birakirlar, bazi isaretlerdede yine ana kaya ama dereyi ikiye bolen kayalara birakirlar. Dere icindeki topragi kazipta birakan yadan cikaran hic duymadim kardesim. Yinede emin olmak icin sinyal aldigin yerden islem yapmak istersen karar senin. Selametle kal

Wise99

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cubukla değerli sinyali aldiniz bu sekilde ilk yalnisi yapmis oldunuz demektir değerli sinyal yön hareket aldim demek cubukla direk %80 yanildiniz demektir usta kolay gelsin

Mehmet_mehmet

Engellendi
Cubukla değerli sinyali aldiniz bu sekilde ilk yalnisi yapmis oldunuz demektir değerli sinyal yön hareket aldim demek cubukla direk %80 yanildiniz demektir usta kolay gelsin
/ [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] pekala çubukla mineralmi altınmı bu yanıltıyı ortadan kaldırmak için ne yapmak gerek.çalışmayalımm mı

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
/ @BulursamKader25 pekala çubukla mineralmi altınmı bu yanıltıyı ortadan kaldırmak için ne yapmak gerek.çalışmayalımm mı
ustam, özellikle derelerin suları çok uzak mesafelerden geldiği için, içinde her türlü mineral barındırabiliyorlar.

yapman gereken şu;
yanına, altın, gümüş, bakır, bronz, bakır, alüminyum vb minik numuneler alarak aynı bölgeye git.
hepsini tek tek dene
eğer iki farklı metali de var der ise, orası mineraldir.

selametle