Bir sorum olacak

insan

Member
Önünüzde 3 yol var 1. Si mevcut sıkıntılarla borçlarla uğraşıp ailenle mutlu olmak mutlu olmaya çalışmak 2. yol bütün sistemi bozup yurtdışına 3000 5000 dolar arası çalışmaya gidip borçlarından kurtulmak ama ailen yanında yok 3.sü mevcut sistemi en son noktaya kadar zorlamak

insan

Member
Valla 2 yıldır düşünüyorum aklıma gelince yurtdışına başvuru yapıyorum gel diyorlar en son endenozyadan geldi 10000 dolara bi gaza geliyom son ra sevdikleri bırakamıyorum son çare

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
İstişare hayırlı ise istiharede hayırlı çıkarsa - Siz bir askerlik daha yapıverin gayri
Karar vermesi zor durum Cenabı hak bir çıkış yolu vesile etsin size tabi mevla ile aranız ne durumda onu bilemem:)

timur964

konularim
senede 1 ayçalışsan memlekette 1.5 yıl gibi oluyor bence değerlendirmelisin

szihoprenic

Editör
Bence dişini biraz sık usta git yurt dışına hasret ve gurbet gercekten zor ama mevcut sartlarda en iyisi gitmek

sef_er

Operatör
insan kardes ekonomik sikinti kolay gececege benzemiyor, yasin gecmeden, ailene bakacak yardim edecek birileri varsa

insan

Member
Öyle bir cenderenin içindeninki aileyi bırakma şansım yok ufak tefek sebeb olsa takmamda tam niyeti alıyorum birşeyler aklıma geliyor yine kalıyorum nedir bu ikilem beterin beteri var gidersem ev aile dağılır borç biter gitmezsem aile durar çocuklar büyür

feylezof

Aktif Üye
Öyle bir cenderenin içindeninki aileyi bırakma şansım yok ufak tefek sebeb olsa takmamda tam niyeti alıyorum birşeyler aklıma geliyor yine kalıyorum nedir bu ikilem beterin beteri var gidersem ev aile dağılır borç biter gitmezsem aile durar çocuklar büyür
Allah yardıncın olsun ustam,en doğru kararı yine kendin ve ailenle birlikte vereceksin.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@insan hocam Allah hiç kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemezmiş.kul o yükü kendi yüklermiş.yanlış anlamayın konuya yorum yapmak için yazıyorum genelde bende bu durumlara çok düştüm ve hep "akıl veren çok para veren yok derdim" ama tecrübeler paradan daha değerliymiş.
kısaca bazı şeyler senin elinde değil.bizim yapmamız gereken darda sabredip selamette şükretmek.
merak ettim"3.sü mevcut sistemi en son noktaya kadar zorlamak"ne ola ki?

Son düzenleme:

insan

Member
Esnafım benim esnaflıgımda para kazanmada sıkıntı yok sadece son 3 yıldır ekonomi daraldı 20000 lik ticaret 7000 e düştü o kadar gelir azaldı gider 20000 e göre ekonominin düzelmesini beklemek

etoile

Engellendi
insan
Arkadasim, Memleketini birakip gitme!
Zamaninda Babalarimiz Avrupaya gittiler, neymis efendim? bir ev yapalim sonra bir araba alalim sonra Tarla alalim en sonda Tabut alip Mezarligi gittiler! Neymis, coluk cocuk büyüdü, dügün, sonra torun derken halen bizler AVRUPADAYIZ!

Ben acik yazayim, belki Adminler Sansür koyarlar ama ben yinede yazacam!

Bizim insanimiz gayri Baskasina Kölelik yapmaktan cikmali!
Cuma Hutbesinde HOCALAR Ne diyor?
ALLAH KATINDA EN HAYIRLI AMEL, ALIN TERiYLE CALISIP KAZANILAN EKMEKTiR = PARADIR!

Tabi bizim Garip insanimizda saniyorki, Git Baskasinin Kapisinda Köpek gibi calis ve ayda bir kac Kurus Para kazan ve hayatini öyle sürdürki ALLAH C.C. Katinda Makbul Kul olasin!

Vay be, Su Zihniyete bir bak! tabi HOCALAR Böyle desinki, bizler ismini anmaktan itina ederim, O Soysuzlara Kölelik etmekten kurtulamayalim vesselam!

BEREKETiN 10/9 TiCARETTEDiR!

Ben burda Her Kardesime Yardim etmeye hazirim ALLAHIN izniyle, Yeterki sizler ticaret ehli olmaya bakin! Elinizdeki Ürünleri AVRUPAYA Satmaya bakin Kardesim!
Ha sakin demedi demeyin, Kimseye Para vermeyin, Zaten senden Para isteyen Adam, bilki Sahtekardir!!!
Ülkemizde O Kadar Ürün varki Pazarlanacak, hatti hesabi yok!