Birşey ifade ediyor mu?

esmerim_

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_0409.jpg
Yılanlı taşın dibinden çıktı tesdüf mü birşey ifade ediyor mu?

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
konuyu biraz detaylandırın bu şekilde bi anlam ifade etmiyo rastgele

esmerim_

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Taşın dışı çok sert içi mermerimsi parlak bir yapıya sahip.aynı taş cinsini birbirine vurduğumuzda taş sesi yerine metal sesi geliyor.kabartma yılan işaretinin bulunduğu taşın altından çıktı.ve tebeşire benzeyen sarımsı veya beyazımsı taşlar var elimize aldığımızda taşım tozu elimize yapışıyor.ufaladığımız taktirde taşı eritebiliriz.yılanlı taşıda altta ekleyeceğim.

esmerim_

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_0048.JPG
Yılanlı kabartma taş

hades40

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=11167]esmerim_[/MENTION] Umudunuzu kırmak degil amacım fakat bu taş oldukca dogal işcilik iceren bir görseli yok.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
bana karabasanı anımsattı. Ucunu çevirince çıkıyormu?

esmerim_

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Neyin ucunu hocam anlayamadım

esmerim_

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_0086.jpg
20 metre altındaki derede de bunu buldum derenin akan kısmında yani içinde.taşın bir kısmını kırdım mermer çıktı taş.IMG_0401.jpg

Pscyhe

Engellendi
Ne oldugunu bende cozemedim bilen ustaslarimiz varsa yardimci olur.diger isaretlere gelince iscilik yok insan eli degmemis su haliyle dogal ugrasipta bosuna zamaninizi harcamayin emeginize yazik olur..

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
İlk resim yeraltında kalmış bir kireçtaşı parçası, diğer resimlerde yılan gibi gördüğünüz şeyler de bizim Antiklinal ve Senklinal dediğimiz, tortul tabakaya yanlardan direkt gelen basınçla tabakanın sıkışması sonucu yapısında deformasyona uğramasıdır. Bu makro boyutta da oluşabilir mikro boyutta da olabilir. Elinize bir dergi alın, okuyacakmıssınız gibi iki elinizle tutun ve daha sonra iki elinizle dergiyi avuç içleriniz istikametinde bastırın, sayfaların kazandığı şekil bizim antiklinal ve senklinallerdir ve oluşumları da benzer mantıktadır.

antsenk_.jpg

antisenk.jpg

Yani özetlersek, bu bölgede ciddi yapısal değişimler olmuş ve muhtemelen büyük bir fay hattına yakınmış.
Son resimdeki çizgili yapıda tortullaşma sırasında farklı minerallerden dolayı olabilir ya da bu basınçlardan etkilenmiş ve mineraller yapısını kaybedip kayaç içindeki başka bir mineralle birleşip farklı bir yapıya bürünmüştür.
Her şey çok doğal.

Son düzenleme:

esmerim_

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim..