• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bişeyler olurmu?

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bunun hakkında bilgilerinizi alabilirmiyim lütfen?
Ne Gibi ?
Mesela benim bahçede bu küplerden birsürü süs olarak veya anı hatıra olarak kalabilir.Yada teslim yeri en yakın müze müdürlüğüdür .
Nerde ne şekilde çıktığı ?Konu sahibi küp'ün resmini atıp --birşeyler olurmu ? Evet olur olmaz mı ..
Konuyu açıyorsun başlık zaten trajikomik ehh en azından içeriği diyorsun bakıyorsun yarı toprakta yarı çıkmış bir küp :) Burası neresi , nerde çıktı ,boyutları nedir ,kendi ve arazideki toprak yapı katmanları ?
Sorunun cevaba; Evet birşeyler olur .Bahçede çiçek dikersin . Define işiyle ne alaka dersen önce bilgi vermelisin ! Pazardan mı alıp geldin bu küpü gömdün toprağa ? Küpün tabanı ve yapılış itibarı ile sıfırdan imal edilip pişme aşamasında istenilen şekli verildiği için heryerine dikkatlice bakılır.Böyle tarihi antik küplerin çeşitli yerlerinde sikkeler yerleştirilmiştir .

CODES

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim çok haklısın. Mesela geçen gün gördüğüm malatyada 2000 yıllık aynı büyüklükde çanak bulunmuştu. Buda ona çok benziyor işlemesi ve büyüklüğü Müze baya ilgi gördü. Buraya atmamın sebebi belki bu konu hakkında bilgi sahibi insan avardır diye attım.Eğer bununla ilgili arazi bilgisi istiyosanız Bugun çekilmiş vidyo izleyebilirsiniz. Tarihi Canak 2000 Yillik - YouTube

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=18384]CODES[/MENTION] kardeşim burayı neye istinaden buldunuz işaret varmı varsa çevre resimleriyle birlikte yükleyin ustalarımız yardımcı olurlar resimdeki küp herşey için kullanılmış olabilir yiyecek su yağ veya süs bu yüzden konunuz hakkında bilgi ve resim yüklerseniz daha sağlıklı olur kolay gelsin

CODES

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş biz çiftçiyiz tarlanın taşını toplarken beyaz taş konulmuş üstünde onu kaldırınca ilk önce oda sandık ama büyük bi küp oldunu gördük kazdım sonra içinde 50kg yakın toprak çıkdı bende yalnız olduğum için kazıyı durdurdum biraz daha resim atarım ama çevreyle ilgili fazla yok ama vidyo çekdim izlerseniz görebilrisniz. Tarihi Canak 2000 Yillik - YouTube

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Yiyecek saklamak için kullanılan küp, eski yerleşim alanındasınız.

CODES

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler bozuklu

Pscyhe

Engellendi
Eskiden tohum yada yiyecek saklamak amacli yapilan cok guzel bi küp..buna benzer gecenlerde bi yerde cikmisti saglamdi ve cok onemli bir bulustu bu kirilmis ama..fazla onemli degil kirilmis olmasi isterseniz onu ordan cikarip muzeye teslim edin ama yer olarak buldugunuz yeri gostermeyin baska alandan bahsedi..maddi bi getirisi olmaz ama en azindan tarihe bi katkiniz olur hemde bi plaket alip sizin adiniza sergilenir adiniz ölümsüzleşir..bunun bulunmasi cevrede yasanmislik olduguna ibarettir o yuzden arastirma yapilmali ama bukacaginiz seyler bu sekilde kap kacak olacaktir