• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bizans mezarlari

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim erken bizans mezarlari yasantinin yaklasik nerrsinde olurlar . Birde arazi kayalik degil tarim arazisi , mezar tipleri derinlikleri hakkinda bilgi verebilirmisiniz.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yön olarak belirli bir yönü yoktur nekropollerin yerleşim alanlarını baz alırsak ama yakınlarındaki başka yerleşim alanlarına giden yolların üzerindedir genelde ve zemin altı oda şeklinde olanı çoğunluktadır. Derinlik kısmında kesin bir şey söylemek zordur haliyle doğa olaylarından dolayı farklılık gösterirler

kazama

??? ?????? ?????...
Süper Moderatör
+ (Adminler konu içerisine resim yükleme sayısı konusunda düzenleme yaparsanız memnun olurum ).
Tek sefer de max. yüklenen resim sayısı vbluettn de kaç oluyor ?Pdf den jpg dönüşüm yapıyorum kısıtlı olunca emek ve zaman kaybına neden oluyor .
Teşekkür Ederim ..

Ekli dosyalar

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Peki apollonus ustam , bu tarim arazisinde bakir cubuklarla tespit mumkunmu? Birde nekropol alani en fazla nekadar uzaklikta olabilir yada nekadar yakinda olabilir . Saygilar

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah kazama ustam biraz vakit alsada okuyacagim , ancak mezarlarla alakali bilgi varmi icinde yok gibi

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yön olarak belirli bir yönü yoktur nekropollerin yerleşim alanlarını baz alırsak ama yakınlarındaki başka yerleşim alanlarına giden yolların üzerindedir genelde ve zemin altı oda şeklinde olanı çoğunluktadır. Derinlik kısmında kesin bir şey söylemek zordur haliyle doğa olaylarından dolayı farklılık gösterirler
Peki apollonus ustam , bu tarim arazisinde bakir cubuklarla tespit mumkunmu? Birde nekropol alani en fazla nekadar uzaklikta olabilir yada nekadar yakinda olabilir . Saygilar

antidepresan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam sitede çubukla ilgili konuları okumani tavsiye ederim bakır pirinç gümüş bunlar farklı tepkiler verir ben pirinç ve gümüş çubuk kullanmayı tercih ediyorum bu sana kalmış bakır mi pirinç mi sende hangisi daha iyi tepkime veriyor onu sen bulacaksın bölgenin geçmişini eskilerden bı dinle onlarda hikâyeler çoktur bı araştırma yap

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam sitede çubukla ilgili konuları okumani tavsiye ederim bakır pirinç gümüş bunlar farklı tepkiler verir ben pirinç ve gümüş çubuk kullanmayı tercih ediyorum bu sana kalmış bakır mi pirinç mi sende hangisi daha iyi tepkime veriyor onu sen bulacaksın bölgenin geçmişini eskilerden bı dinle onlarda hikâyeler çoktur bı araştırma yap
Ustam bende en iyi tepkimeyi veren elektrot cubuklari oldu baki , ancak okadar cok seyokudumki cubuklarla ilgili kafami karistirdi artik . Mrsela soyle anlatayim yasam yerine yakin tepelerin eteklerini yamaclarini neredeyse tamamen baktim ama hic bi mexara rastlamadim .acaba tepelerin ustunde duzluk yerler var ancak yasam yerini ordan gormek imkansiz oralarda olabilirmi

Koto

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam buyuk bir antik kente yaklasik uc kilometre uzaklikta ancak dogrudan bir yol yok oraya . Yaslilarin soylediklerine gore kilise yikintisi var ve yaklasik 40 donumluk bir tarim arazisi icinde yasamislari yerin birmetre alti tamamen tas duvarlarla dolu

Üst Alt