• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bizans nekropol alanı mezarlık Görsel İlgi çekici

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba sevgili ustalar

Görüntüler görsel bilgi amaçlıdır.

Yerimizden kısaca bahsedelim;

Bulunduğum bölgede bizans dan kalma 3 katli mağara yerleşim yeri var tavanlarinda haç figürleri duvarlarda oyuklar, ışık koyma yerleri, odalar arası geçiş üst kata çıkma merdiveni odanın birinin içinde mezar, en üst tarafta kral yatağı

Az çok yer ile alakalı bilginiz oldu

Bu yasam alanının 1 km ilerisinde de gene bu anlattigim gibi mağara var bu magaranin ust tepesi komple bizans mezarligiymiş

Sizlerinde bu alanı ve yapılanları görmenizi istedim.
Mağaraları merak edenler olursa birgün güzelce resimleyip gene görsel olarak yayinlarim

İlk resim net herşey anlaşılır Screenshot_20190212-190043_1.jpg
diğer resimler uydudan bile görünen mezarlar olacak yüzlerce açılmış mezar

burada çubuklar herhalde çıldırmış gibi tepki veriyordur
Dedektorümü alır almaz tek tek yapmak için gidicem buraya mezar bulamam ama illa unutulan birşey bulurum

Bu alanın olduğu koyun damadiyim köylülerden problem çıkartan olmaz��

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba sevgili ustalar

Görüntüler görsel bilgi amaçlıdır.

Yerimizden kısaca bahsedelim;

Bulunduğum bölgede bizans dan kalma 3 katli mağara yerleşim yeri var tavanlarinda haç figürleri duvarlarda oyuklar, ışık koyma yerleri, odalar arası geçiş üst kata çıkma merdiveni odanın birinin içinde mezar, en üst tarafta kral yatağı

Az çok yer ile alakalı bilginiz oldu

Bu yasam alanının 1 km ilerisinde de gene bu anlattigim gibi mağara var bu magaranin ust tepesi komple bizans mezarligiymiş

Sizlerinde bu alanı ve yapılanları görmenizi istedim.
Mağaraları merak edenler olursa birgün güzelce resimleyip gene görsel olarak yayinlarim

İlk resim net herşey anlaşılır Ekli dosyayı görüntüle 233500
diğer resimler uydudan bile görünen mezarlar olacak yüzlerce açılmış mezar Ekli dosyayı görüntüle 233505Ekli dosyayı görüntüle 233507Ekli dosyayı görüntüle 233509Ekli dosyayı görüntüle 233511Ekli dosyayı görüntüle 233512Ekli dosyayı görüntüle 233513

burada çubuklar herhalde çıldırmış gibi tepki veriyordur
Dedektorümü alır almaz tek tek yapmak için gidicem buraya mezar bulamam ama illa unutulan birşey bulurum

Bu alanın olduğu koyun damadiyim köylülerden problem çıkartan olmaz
son paragraftaki sosyal mesaji aldik...otobuse dolusup geliiiik...kahkaha

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] ustam buyur gel gezdireyim buraları kemal sunalın salako filminin çekildiği magaralar benim burda gezeriz

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
yok saol ustam ben almiim ..sende alma.ilk resime iyi bak..okadar bariz acik alanda calismayi ancak muzeler yapar..oyle yuzeydeki tum mezarlarda fukara isidir ekmek cikmaz...kolaygelsin bile denemeyecek birdurum..bulasirsan tum ihale sana kalir..damatferit olsan bile.kurtaramazsin

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Konu sahibinin istegi üzerine koordinat olan fotoğrafları kaldırdım

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Screenshot_20190213-104515.jpgScreenshot_20190213-104527.jpgScreenshot_20190213-104549.jpgScreenshot_20190213-104612.jpgScreenshot_20190213-104618.jpg