bize ne oldu böyle

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Katılım
3 Nis 2016
Mesajlar
2,813
Tepkime puanı
3,341
Puanları
23
Namazını terk etmeyen bir ecdadın, dizileri terk etmeyen torunları olduk.

Televizyondaki ahlâksızlığın her türlüsüne, elimizde çekirdekle çoluk çocuğumuzla bakıp göz yumar hâle geldik. Sokakta ahlâksızlık diz boyu olmuş.

Kimseye duyurmadan sessizce; "Rezalete bak!" deyip geçer hâle geldik. “Allahtan başka kimseden korkmayız.” deriz dilimizle, ama esasında bir tek Allahtan korkmayız, geri kalan her şeyden korkar hâle geldik.

Önce ecdadımızı kopardılar bizden, yakın tarihimizi katlettiler.

Ecdadını tanımayan bir nesil olduk yetti mi? Elbette hayır, yetmedi; çünkü sustuk ve bekledik.

Sonra yavaş yavaş ahlâkımızı bozdular, îmanımızı çaldılar, bunlara da göz yumduk. Sonrasında elimize bir televizyon verdiler; önce akrabalarımızdan koptuk, sonrasında aynı evi paylaştığımız kendi ailemizden. Yetti mi?

Elbette hayır, yine yetmedi. Sonrasında genç odası, çocuk odası çıkardılar ve aynı evin içinde bile birbirini göremeyen bireyler hâline geldik.

Seçkin eşyalarımız, arabalarımız, korunaklı evlerimiz oldu; içlerinde boş, karanlık odalar açıldı. Kimden neyi koruyacağımızı, niye çalıştığımızı unuttuk.

Kalın duvarlar çekince, çelik kapılar takınca, koca koca kilitler, on haneli şifreler girince çocukları koruyacağımızı sandık; ama asıl gerekli olan ahlâk ve maneviyatını yitirmekten koruyamadık.

Eline harçlık verip, hiçbir şey eksik etmezsek adam olacağını sandık.

Her şeyi olan, ama huzuru olmayan, sevgisi olmayan insancıklar olduk.

Bizler ahlâkımızı, îmanımızı, kültürümüzü kampanyalarla sattık.

Her kampanyada bir bilgisayar aldık ve çocuğumuzu kendi dünyasına bırakıverdik, her kampanyada bir cep telefonu aldık ve çocuğumuzu kendimiz dışladık.

Artık anneler evde içi boş evlilik programlarında, çocuklar bilgisayar oyunlarında, babalarsa futbol maçlarıyla meşgul ve kendini avutmakta.

Etrafımız; “Kalbi temiz”, saygısız, hoşgörüsüz, kibirli çeşit çeşit Müslümanlarla doldu.

Binbir parçaya bölünmüş, hiçbir ortak noktada dahi buluşamayan, çevresini duvarıyla örmüş, gözünü ve kulağını da kapamış gelenekçi Müslümanlarla doldu.

Etrafımız ne alim tanıyan, ne hoca tanıyan ve okuduğu 2-3 ayet-i kerîme ve 2-3 hadîs-i şerîf ile allame-i cihan olmuş Müslümanlarla doldu. Örnekleri çoğaltmak mümkün elbette, lâkin asıl konu şu: “Bize ne oldu?”
 

uf35

Member
Katılım
31 Ocak 2016
Mesajlar
70
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Güzel paylaşım... kopyala yapıştır yaparken makalenin sonuna kimden alıntı yapıldığı yazılsa daha iyi olur en azından emeğe saygı
 

odin

Editör
Katılım
26 Tem 2014
Mesajlar
714
Tepkime puanı
356
Puanları
9
Yazida teknolojimi elestirilmis, din tacirlerimi elestirilmis, turklugumuzmu elestirilmis acikcasi pek anlamadim.
 
R

remuss

Misafir
O diziler subnimial msj larla dolu
bilinçli yapılıyor şu an için değil ileriye dönük planların bir parçası
medya sadece bir kolu....
 

SLayer

Bilgili Üye
Katılım
27 Haz 2014
Mesajlar
302
Tepkime puanı
17
Puanları
4
Medya yahudilerin medyası ne kadar ahlaksızlık varsa tv de fitne ahlaksızlık diz boyu geçen 400 kanalı sile sile üç beş kanal kaldı :322: emeğinize sağlık
 

sepetkaya

Editör
Katılım
14 Mar 2016
Mesajlar
509
Tepkime puanı
19
Puanları
4
Ustam eline sağlık... ben gençlerimize ve çocuklarımıza bu suçu isnad edemem. Her şey ailede başlıyor... hatta biraz daha ileriye gideyim çocuk ana rahmine düşer duşmez eğitimi başlıyor.. ve nasıl eğtildiyse ne gordüyse bu hayatında uyguluyor... ikinci büyük etken de çocuklarımızın çevresi arkadaşları etken... doğruyu güzeli gören bir çocuk doğruyu güzeli gören bir arkadaşını bulacaktır... inşallah hayırlı bir yola gideriz cocuklarimizla ve sevdiklerinize...
 
Üst