Boşluk bulmada hangi ''Alan Tarama'' daha iyi sonuç verir?

Yabgu

Bilgili Üye
Merhaba sevgili forum üyeleri;

Boşluk bulmada, metal bulmada demiyorum, sadece boşluk bulmada önerebileceğiniz bir ''Alan Tarama'' var mıdır?
Bu konuda tecrübeli arkadaşların, abilerimin veya kardeşlerimin önerisini rica ediyorum. Şimdi den ilgiliniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yabgu

Bilgili Üye
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Mutlaka deneyeceğim.
Özür dilerim, sormayı unuttum; Alüminyum çubukların teknik ölçüleri ve özellikleri nasıl olacak acaba tarif edebilir misiniz? ve nereden temin edebilirim bunları. Daha önce kendim hiç çubuk yapmadım. 3 bin TL'ye pirinç çubuklar almıştım fakat onlarda bir sonuç alamadım.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Özür dilerim, sormayı unuttum; Alüminyum çubukların teknik ölçüleri ve özellikleri nasıl olacak acaba tarif edebilir misiniz? ve nereden temin edebilirim bunları. Daha önce kendim hiç çubuk yapmadım. 3 bin TL'ye pirinç çubuklar almıştım fakat onlarda bir sonuç alamadım.
Ne tür boşluk bulmada kullanacaksınız ?
Niyetinizi tam olarak ifade ederseniz ona göre fikrimi detaylandirayim..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
.
Ustam 1 kişi çubuğa para verip aldım deyince canım yanıyor .. hele sen 3 bin tl verdim diyorsun .. içim gitti valla üzüldüm ... gerek yok böyle şeylere para vermeye ... pirinç bakır.aliminyum bu 3 çubukla başla .. hangisi sende iyi tepki veriyor onu tespit et .. çubuk dediğimiz olay stdrt 50 cm boy 10 cm den bük ...L.. şeklinde yap kullan ... ilk çıplak elle zorlanırsan tükenmez kalem içini at dışını sap yap kullan ... çubuğun kalınlığı ilk baştan 3mm 4 mm arasında kullan sonra kalınlaştırırsın ... çubukları önce deneme yanılma çalışarak tecrübe kazanmaya çalış ... para verip hiç 1 çubuğu satın almayın ... gerek yok ... rast gelsin

Yabgu

Bilgili Üye
.
Ustam 1 kişi çubuğa para verip aldım deyince canım yanıyor .. hele sen 3 bin tl verdim diyorsun .. içim gitti valla üzüldüm ... gerek yok böyle şeylere para vermeye ... pirinç bakır.aliminyum bu 3 çubukla başla .. hangisi sende iyi tepki veriyor onu tespit et .. çubuk dediğimiz olay stdrt 50 cm boy 10 cm den bük ...L.. şeklinde yap kullan ... ilk çıplak elle zorlanırsan tükenmez kalem içini at dışını sap yap kullan ... çubuğun kalınlığı ilk baştan 3mm 4 mm arasında kullan sonra kalınlaştırırsın ... çubukları önce deneme yanılma çalışarak tecrübe kazanmaya çalış ... para verip hiç 1 çubuğu satın almayın ... gerek yok ... rast gelsin
İlginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ben çubuk konularına pek inanmıyordum ne yalan söyleyeyim. Cihazlar var ama noktalayacak, bize şurası diyecek alet lazımdı, ne yapalım aldık bulunduk. Kimse de gel malımı zorla al demedi, kimseye bişey diyemem Allah var... Bizim cihazlarla da rahat gezemiyorsun, heryere tutamıyorsun, biri baston gibi diğer ikisi çim biçme makinesi gibi, her ikisine de gerek duyunca nasıl taşıyacak nasıl götüreceksin ordan oraya... Neyse bu metaryallerin teknik özellikleri ne olacak, ölçüleri, temin etme yeri vs.. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu gün ''Bulursamkader25'' isimli usta'nın daha önce başka başlıkta paylaştığı çubuk çeşitlerini almak için çıktım, sadece bakır çubuk bulabildim. Yaşadığım yerde diğerlerini (Gümüş, alüminyum vs.) bulamadım...

Yabgu

Bilgili Üye
Ne tür boşluk bulmada kullanacaksınız ?
Niyetinizi tam olarak ifade ederseniz ona göre fikrimi detaylandirayim..
Keşfettiğim güzel yerler var, görseniz ancak hak verirsiniz. Kısaca ben burdayım diye bağırıyor. Gel gelelim tüneli ve odası var. Bana boşluğu tüneli söylesin yeter. Ha bide kaya boşluklarını... Kalbim kanaat getirip tamam dediğim de izinlerimi alıp çalışmamı bitireceğim. Kafam da netleştirmem lazım ki masrafa gireyim. Haksız mıyım?

samizel

Aktif Üye
Bende aliminyum çubuk sadece boşlukta tepki veriyor. Belki kişiden kişiye değişebilir ama bende böyle. 1 kilo altın gümüş vs koysan da dönmüyor sadece boşluk

Yabgu

Bilgili Üye
Bende aliminyum çubuk sadece boşlukta tepki veriyor. Belki kişiden kişiye değişebilir ama bende böyle. 1 kilo altın gümüş vs koysan da dönmüyor sadece boşluk
Ölçüsü, uzunluk kalınlık vs. ve nereden temin ederim. Yapılışı ? izah ederseniz size zahmet çok sevinirim. Teşekkür ederim...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Boşluk ve alan taramalar bölümünde istediğinizden daha fazlası bilgi mevcut. Buraya kanalize olmanızı tavsiye ederim.
Aradığınız çubuk cinslerini , alüminyum kaynak teli veya gümüş kaynak teli şeklinde internette aratarak sipariş verebilirsiniz.
Yoğun olarak satışı mevcut.