boşluk ne anlam ifade ediyor ustalarım???

carsambali

Bilgili Üye
selamün aleyküm ustalar,arkadaşlar...birkaç günlük bir konu anlatacağım,arkadaşımın kardeşi avcı ve sık sık ava gider.geçen hafta kırklareli tarafında avda iken köpeği ile beraber,köpeği ona doğru gelirken yerden boşluk sesi bariz duyuyor,ve kendisi hemen o boşluğun üzerine çıkıp ayağı ile vuruyo.anlattığına göre,ya dairesel olarak yada oda şeklinde boşluk tespit ediyor lakin sesi çok yakından geliyor gibi diyor yaklaşık 70 cm civarı.kısmetse bu hafta sonu kontrole gidicez.neyapmalıyım? şişleme yapıcam yeterli olurmu? yapmam gerekenleri söyleyebilirmisiniz? teşekkür ederim herkese

ÖMER HATTAB

Editör
@carsambali
Arazideki her boşluk
oda veya define anlamına gelmez
başka etkenlerde vardır
su oymasıda olabilir
iyi etüt etmek gerek

yigitalperen

Member
ac gıtsin 2 saatine bakar hepsi. anlamadığım köpeği ona doğru gelirken yerden boşluk sesi bariz duyuyor dedin de bu köpek kaç kilo nasıl bir ses veriyor. bana tuhaf

carsambali

Bilgili Üye
ac gıtsin 2 saatine bakar hepsi. anlamadığım köpeği ona doğru gelirken yerden boşluk sesi bariz duyuyor dedin de bu köpek kaç kilo nasıl bir ses veriyor. bana tuhaf
sıradan av köpeği bildiğim kadarıyla,enteresan olan da o zaten onun dikkatini çekmesi ve şaşırıp oraya yoğunlaşması.sonrasında ayaklarıyla vurarak kontrol ediyor dairesel yada oda şeklinde boşluk alıyor.

gurcumansur

Member
Hayvanların 6. hisleri kuvvetlidir. Buradan yola çıkmak gerekiyor. Ustaların dediği gibi en fazla 2 saatinizi kaybedersiniz. Denemekte fayda var.

yigitalperen

Member
şimdi yoğunlaşmak başka duymak başka güzel kardeşim. kopeği saç gibi bir şey üstünde gezdirsen ancak boşluk duyarsın onun için yazdım. yanlış anlamaya sebep veriyor yazdığın. ayakla kontrol edebilecek kadar boşluk varsa ses veriyorsa cok buyuk bir bosluk olmalı mantıken yoksa ses alamazsın klasık kaya mezarlardan filan. ne oldugunu bende merak ettım. ınsallah istediğin gibi bir yer çıkar Allah utandırmasın

saftilki

Moderatör
Moderatör
arkadaşım LL çubuk da götür, çubuk tut, baya bi çubukla baktıktan sonra açın,
bakalım derinlik genişlik verilerin doğrumu çıkacak, çubuklara göre çiz haritasını çıkart önce

timur964

konularim
boşluk sesi gelen yere kadar kazın eğer karşınıza kapak çıkarsa kapağı kaldırmadan önce kendinizi kuzey arkanıza alarak yada rüzgârı mumkun olduğunca uzaktan gaza karşı tedbirli olun yani selametle

mavikorku

Moderatör
Moderatör
2x2 bir oda çıkacaktır biraz büyük olacak.Manzarası nasıl acaba merak ettim. Birde ceviz ağaçları kurumuş mu yada kuru yaşlı ağaç 2 taneydi galiba