Boşluk tespiti nasıl yaparım

MendereS

Bilgili Üye
şişleme yöntemi benim en sevdiğim yöntemdir hem maliyet yok hemde yakalanma derdi yok; tabi bu yüzeye yakın boşlukları bulmak için yapılır en fazla 1,80 derinlikteki boşluğu görürsün daha altı zorlaşır yani çaktığın şiş yamulur vs. birde çubuklarla boşluk aranır ben ona çok itibar etmiyorum bizi çok yanıltıyor boşluğu aha buldum demek için ya şiş çakacaksın yada gpr radar olacak bunun dışındakilerde yanılgı payı çok yüksek.

LabarNa

Bilgili Üye
Kardeş senin bu sorunu n cevabını emin olki %100 bilen yok...
Yaklaşık cevap ve yöntemlerin izahini bulabilirsin...

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
senin bu sistem bakacağın alana göre değişir kaydamı bakacaksın topraktamı bakacaksın yığmadamı bakacaksın mezardamı bakacaksın öncelikle bunu belirtmen gerekir daha sayamadığım biçok yer var önce bunu belirt bizde sana ip ucu verelim saygı vede sevgiler

Kayada bakacam hocam saygılar verdiğiniz bilgiler içinde şimdiden teşekkür ederim

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kayadaki bakacağın kapak fazla büyük değilse siteteskop ve tahta bi çekiçle daha iyi anlarsın ve siteteskobun ağzına tam yanaştırma yada plastik geçir öyle bak kulağına yatsın yada sade tokmak tahta çekiçle bak ikinci plan hilti belli bi nokta ise saygı vede sevgiler