• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

böyle bir şeye denk gelen oldumu

NURUM52

Moderatör
Moderatör
mrb ustalarım tesadüfen denk geldik bir şekilde deyil gibi taşın ortasında çıkıntı üçgen gibi doğal olduğunu sanmıyorum çünkü elimle yokladım taşı murç izleri var yakınlarında bir kaç yığma var birde siz bakın herkesten fikir bekliyorum nedir ne deyildir bir bakalım

önden görünüm

sağdan görünüm

soldan görünüm

üsten görünüm

taşın üstü

murç izleri belli gibi

74Eddy78

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bana doğal gibi geldi. Aklınızda kalmasın direk taşın olduğu yere bakin. Lakin bana kalırsa o yeşillik alanda pek bişey olucağını düşünmüyorum .

NURUM52

Moderatör
Moderatör
buda bir fikir sağolun oralar eskiden ekilip dikilen yerler şimdiyse boş işlenmiş arazi tabiki fazla otlanıyor hayırlısı olsun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kıymetli ustam,

işçilikli bir kaya. Ya YÖN veriyor yada YER GÖSTERİYOR.

Öncesinde ve sonrasında buna benzer bir kaya daha olmalı. Yoksa altında bir kaya daha olmalı.

Kayaya dedektör tutmayı da unutmamamız lazım. Kasa olmaya müsait aynı zamanda.
Horasan ihtimali olan yeri varsa test etmek lazım.

Taşın gömülüş şekli bile bir şeyler ifade ediyor, lakin şu aşamada anlayamıyoruz.

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Kıymetli ustam,

işçilikli bir kaya. Ya YÖN veriyor yada YER GÖSTERİYOR.

Öncesinde ve sonrasında buna benzer bir kaya daha olmalı. Yoksa altında bir kaya daha olmalı.

Kayaya dedektör tutmayı da unutmamamız lazım. Kasa olmaya müsait aynı zamanda.
Horasan ihtimali olan yeri varsa test etmek lazım.

Taşın gömülüş şekli bile bir şeyler ifade ediyor, lakin şu aşamada anlayamıyoruz.

teşekkür ederim ustam taş önüne durunca sola meyilli üstüne döktüğüm su direk sol tarafa akıp kenarda bir delik bulup gitti xaten ve sol tarafta eski yol çatalı var ve orda bir yığma var kuzeye bakar yığmalarda yön farkı varmıydı bilemedim bir fikriniz varmı acaba

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ustam yakın çevrede diğer otlara göre da erken sararmış, daha kısa boylu veya ot tutmamış yerleri bir kontrol et. [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustanın dediği gibi yön gösteriyorsa bunca ot içinde ancak bu şekilde bulursun. Boşluk da bakabilirsin tabii. Yok yer gösteriyorsa zaten söylecekler söylendi.

Sevgiler.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=8334]NURUM52[/MENTION] ustam kayada işçilik var ustalarımın dediği gibi önce taşa ve çevresine bakarsınız ayrıca benim düşüncem bu kaya çevrede bir su akarı şelale yada bir arazinin bölgede bulunduğu şekli vermiş suyun yada arazinin bir yerden inişi ve düzlüğünü vermiş taş üzerindeki işaretli yer net algılayamadım ama bana yarım ok işarati gibi geldi taşın duruş şekline göre araştırma yaparsınız yüksek bir yer varsa oradan çevreye bakın bu taşa benzeyen yer varmı saygılarEkli dosyayı görüntüle 151501

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
teşekkür ederim ustam taş önüne durunca sola meyilli üstüne döktüğüm su direk sol tarafa akıp kenarda bir delik bulup gitti xaten ve sol tarafta eski yol çatalı var ve orda bir yığma var kuzeye bakar yığmalarda yön farkı varmıydı bilemedim bir fikriniz varmı acaba
Yığmalarda standart yok ustam. Sadece yığma olarak da düşünmeyin, mahzeni de ihmal etmeyin.

Yolun çatalı önemli. Bu bahsettiğiniz yer ve yakınlarında, taşdaki gibi üçgenimsi ve uzeri düz bir alan var mı?
Yani demek istediğin o istikamette kayanın üstündeki şekle benzer bir arazi var mı...?
Varsa kaya üzerinde güzel bir murç izi bulman lazım. Bulursan hedefin orası inşallah.

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Yığmalarda standart yok ustam. Sadece yığma olarak da düşünmeyin, mahzeni de ihmal etmeyin.

Yolun çatalı önemli. Bu bahsettiğiniz yer ve yakınlarında, taşdaki gibi üçgenimsi ve uzeri düz bir alan var mı?
Yani demek istediğin o istikamette kayanın üstündeki şekle benzer bir arazi var mı...?
Varsa kaya üzerinde güzel bir murç izi bulman lazım. Bulursan hedefin orası inşallah.

teşekkür ederim ustam etrafı çok bilmiyorum ama araştırıcam herkese teşekkür ederim fikirleri için iyi bilen bir arkadaş var onunla araştırıcam inşallah

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Kıymetli Ustam kayaya tekrar baktım.
Kaya yüzeyi özellikle yapılmış. Sizin arazilerde bu tür arazi yapısı olacağını pek tahmin etmiyorum.
Bunun karşısına geçip bu yüzeyin neyi ifade ve işaret ettiğini çözümlemek lazım.

Kayanın sağını solunu çizdim. Hafiza belirginliği arttı. 4 cephesine ayrı ayrı oturup arazi ile nasıl özdeşlecek bakmak lazım.

Kolay Gelsin.

44444444444444444444444444444444444444444.jpg

NURUM52

Moderatör
Moderatör
teşekkür ederim ustam dediklerinizi ayrıntısıyla inceliycem

NURUM52

Moderatör
Moderatör
valla iyi göz bu taşı biraz temizlesem daha bir şeyler çkıcak inşallah teşekkürler ustam

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Taşın yuksek kısmın arkasi oda 2mt şiş le bulursun hemen veya arkasıni eşele ortaya çıkar dolgu olduğu