Bu 3D dedektör iş görür mü?

Sırrı kadem

Aktif Üye
Selamün aleyküm ustalar ve kardeşler;
Aşağıya bi cihazın fotosunu aticam 3d sistemli.
Onun özelliklerini, fiyatını, başarı yüzdesini, doğruluk payını söyler misiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 279078Ekli dosyayı görüntüle 279079
Ustalarım bu cihazı atmamin sebebi; bugün daha önceden tümülüs gibi bir tepe de yanı büyük bir höyükte boşluk ve değerli tespiti yaptık çubukla. Ve çubukla oda sistemleri ve tünel sistemi bulduk. çubuk 7 metre gösterdi bunları tabi. Neyse bugün bir arkadaşımız İstanbul dan bu attığım cihazı getirdi. Dediğine göre çok pahalıymış. İşte bu höyük gibi tümülüs gibi yapıya attık ama hiç bir şey göstermedi. Yani boş hiç bir şey yok dedi. Acaba biz mi çubukla hata yaptık yoksa bu cihaz bu kadar derinliği ölcemiyor mu?

Sırrı kadem

Aktif Üye
Ayrıca tünel ve odalar tamamen sistemli görünüyordu. Değerli tespiti de yaptık o da tamam. Bu cihaz kafamda bazı soru işaretleri olurturdu

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Alet 15 bin lira. Uygun yollu dedektör parası yani.
Sizde internete yazıp bakmışsınızdır herhalde fiyatına?
Sonra satış fiyatına değil de arkadaşınızın çok pahalı lafını tamama aldınız sanırım.
Aklımda deli sorular..
Ya da hiç fiyatına bakmadınız mı?
Bakmadıysanız insan merak etmez mi?

Tepenin fotoları nerede?
Hiç mi foto çekmediniz?
Gorseydik Voltrani aklımızda birleştirir olurdu olmazdı fikir yürütürdük değil mi ?

Makineyi kullanan kaç yıldır kullanıyormuş?
Daha Önce başarıya ulaştığı iş var mıymış?

Cubugu kim kullandı?
Oda ölçülerini kaça kaç vermişti?
Çubukçu kaç senedir çubuk kullanıyormuş?
Daha önce başarıya ulaşmış mi ?

Tepe foto yok.
Çubukçu bilgi yok.
Âlet kullanıcısı bilgi yok.

Kıyaslamayı neye göre yapıp sana yardımcı olalım?

Rast gelsin..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sonra satış fiyatına değil de arkadaşınızın çok pahalı lafını tamama aldınız sanırım.
Aklımda deli sorular..

Tepenin fotoları nerede?
Hiç mi foto çekmediniz?
Gorseydik Voltrani aklımızda birleştirir olurdu olmazdı fikir yürütürdük değil mi ?

Cubugu kim kullandı?

Tepe foto yok.
Çubukçu bilgi yok.

Rast gelsin..
Cok sevdim suyun onunu kesişini
Tum cihaz sorularindä bu yazin sabitlenmeli

Mal bulanındır

Şefaatcileri gideryapmasin diye pesiinen soyliyek kimsenin ticaretinde gozumuz yok malinida karalamiyiik amma bide realizim var gercekler var 18 mt derinlik olcme tespiti nasi oliyi jeofizik cihazi bile bukadar deil @Trakyalı81 usta

Sırrı kadem

Aktif Üye
Aklımda deli sorular..

Tepenin fotoları nerede?
Hiç mi foto çekmediniz?

Cubugu kim kullandı?

Tepe foto yok.
Çubukçu bilgi yok.

Rast gelsin..
Ustam şöyle söyleyeyim çubuğu ben kullandım. Yaklaşık 3 aydır. Yeni yanı. Kendime çubukçu demem. Katetmem gereken daha çok yol var. Lakin Bayram abinin dediği metotları uyguladım bugüne kadar. Ayrıca diğer ustalardan da faydalandım. Ama sıkı çalıştım 3 ay boyunca. Dediğim gibi katetmem gereken daha çok yol var. Bir yeri tespit etmiştik çubuklarla. Oda sistemi
2-3 metre. Bu cihaz bunu doğruladı. Yani çubuk yanılmıyor dedik. Bunu belirledikten sonra 2. Yer olan bu tümülüs gibi yapıyı da kontrol edelim dedik. Fotolarını Aticam ama uzaktan çektim . Bı de burası çöp alanı. Fotolar yeteri kadar iyi değil ama herhalde tümülüs mu değil mi bir fikir verebilir mi bilmem.Ayrıca yarısına hafriyat kamyonları almış. Bu şekilde görülüyor. Orda yerden bir kaç yıl önce tek başına kocaman görünüyordu.
Cihazın pahalılık kısmına gelince orada pek bakamadım fiyatına. Gelip burda foruma yazdım. Tabi yazdıktan hemen sonra fiyatına baktım. Dediğiniz gibi 15 bin civarı bir şey.
Bunu kullanan kişi dediğine göre bu cihazın eğitimini almış. Yani aslında bunu kullanmakta yeni. Ama cihazı bildiğiniz Kullanıyor. Ölçümünü falan her şeyi net bir şekilde yapıyor.
Oda ölçüsü ise 3-3 m
Ekli dosyayı görüntüle 279082Ekli dosyayı görüntüle 279083Ekli dosyayı görüntüle 279084Ekli dosyayı görüntüle 279085Ekli dosyayı görüntüle 279086Ekli dosyayı görüntüle 279087

Mal bulanındır

Ustam şöyle söyleyeyim çubuğu ben kullandım. Yaklaşık 3 aydır. Yeni yanı. Kendime çubukçu demem. Katetmem gereken daha çok yol var. Lakin Bayram abinin dediği metotları uyguladım bugüne kadar. Ayrıca diğer ustalardan da faydalandım. Ama sıkı çalıştım 3 ay boyunca. Dediğim gibi katetmem gereken daha çok yol var. Bir yeri tespit etmiştik çubuklarla. Oda sistemi
2-3 metre. Bu cihaz bunu doğruladı. Yani çubuk yanılmıyor dedik. Bunu belirledikten sonra 2. Yer olan bu tümülüs gibi yapıyı da kontrol edelim dedik. Fotolarını Aticam ama uzaktan çektim . Bı de burası çöp alanı. Fotolar yeteri kadar iyi değil ama herhalde tümülüs mu değil mi bir fikir verebilir mi bilmem.Ayrıca yarısına hafriyat kamyonları almış. Bu şekilde görülüyor. Orda yerden bir kaç yıl önce tek başına kocaman görünüyordu.
Cihazın pahalılık kısmına gelince orada pek bakamadım fiyatına. Gelip burda foruma yazdım. Tabi yazdıktan hemen sonra fiyatına baktım. Dediğiniz gibi 15 bin civarı bir şey.
Bunu kullanan kişi dediğine göre bu cihazın eğitimini almış. Yani aslında bunu kullanmakta yeni. Ama cihazı bildiğiniz Kullanıyor. Ölçümünü falan her şeyi net bir şekilde yapıyor.
Oda ölçüsü ise 3-3 m
Ekli dosyayı görüntüle 279082Ekli dosyayı görüntüle 279083Ekli dosyayı görüntüle 279084Ekli dosyayı görüntüle 279085Ekli dosyayı görüntüle 279086Ekli dosyayı görüntüle 279087
Senin iyiligin icin diyom
Orasi ne tumulus nede tunel ne oda atik sahasi harfiyat alanindasin cikget orda zaman kaybetme kimdedi sana orasi tumulus alani diye