Bu alanda gördükleriniz nedir ?

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Arkadaşlar burası ile ilgilenmeye değermi ? Alan hakkında fazla bilgim yoktur sadece bana 1 saat uzaklıkta olduğunu öğrendim. O yüzden yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

SAHBAZ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
7 ve 8 foto yigma mezar ilk resimi cozemedim yer guzel

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
yer güzel hayırlı olsun

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
ilk foto sanki balık.7 foto oda şekl,inde olan yer orta kısım sanki daha önce açılmış gibi dururyor.biraz bariz göçme var.diğer fotoda yeşil ağacın olduğu yer dikkat çekici.2 nci fotoda oyman var.ayrıca bulunduğu arazi yapısı kademeli bi arazi.mezarı en yüksek zirvede yine düz bi alanda araman gerek.bunun bi kademe altındaki arazide dik yamaçlar olmalı.burdada kaya mezarları olabilir.aqraştırılması gerekir.boşluk tesbitlerini iyi yaparakmerkez belirlenmesi gerekir.başka işaretler aramalısın.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 1337103 yeri iyi incele.taş sabit ve işaret yapılabilir bir kaya gibi gözüküyor.bu bir harita arazi yapısını vermiş.çizdiğim yapıyı iyi gözlemle araziye iyi bak.azçok kendini ele verir.açık açık hedef yerlerini kolay bulman için belirttim.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 133711bu kısım güzel.inşallah daha önce dönem soygunu falan yememiştir.boşluk tesbitini değerli metal tesbitini iyi yap.etrafını incele tek olmaması gerekir.arkadaki kedemeli yerde kayalarda daha ,işaret aramalısın.

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
sağol kabakburgiba ustam. Taş yığma için bende dönem soygunu yemiş olabilir diye düşündüm çünkü eskiler jandarma derdi olmadığından ve saygıdan dolayı açtığı her mezarı sonradan kapatırmış. Yinede dediğin gibi bölgeyi incelemek gerek. İnşallah gidersem detaylı foto çekerim ve önerilerinizi dikkatlice incelerim. Teşekkür ederim.

Cenat

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.jpg slm ustalarım hayırlı cumalar burda bariz yılan kafası var gerisine doğru bir az şişlemeyle uzantı devam ediyomu bir bakmak lazım çubuk desteği şart kafanın baktıği yön ve altında araştırma yapılsa iyi olur derim kolay iş değil
Kolay gelsin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Yer mesafe olarak sana yakın olduğundan,
Yer de de güzel işaret ve emareler bol olduğundan,
bu sezonu burada geçir derim.
kabakburgiba ustamızın çizdiği kademeli taş, senin bulmacan.
Onu çözersen herşey tatlı olur.
Kayada çizilen o krokinin arazisini bul, yakınındadır.
Kolay Gelsin.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
1.jpgGüzel bir balık oyması ve betimlemesi. Balık suya bakar olacak tahminim 10 yada 15 cm balığın boyu 50 yada 70 metre mesafede olacak. 1 metre gerisinde ya taşın içerisinde yada betimlemenin 1 metre gerisini araştır bir şeyler olabilir. Mahzenin var kademeli göletin yada su birikintisi her neyse yakının da iyi araştırman gerekir belkide girişi gösteren başka bir işaret suyun içersin dedir hala belkide çevresinde gizlenmiş güzel düz kesim bir taşın olabilir belkide betimleme yapılan kaya büyüklüğünde olabilir girişi kapatan örme taşları gizleyebilir. 1 metre gerisinde yapacağın araştırmada şansın yaver giderse harita tarzı bir şey bulabilirsin emanetleri gösteren, bilemedim daha önce bu kadar büyük betimleme yapılan kurbağa çözmüşlüğüm var ama balık ilk defa görüyorum ama balık iyidir suya yakın balık daha da iyidir suyun olduğu yerdeki malzemeler her zaman boldur. Rast gelsin bol şans.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Dadaş sen balığın gerisine bir boşluk bak galiba bu balık korkmuş saklanmış gövde toprak altında gibi . Net konuşamıyorum yanlış yönlendirme olur diye kusuruma bakma artık mış miş galiba herhalde lerle cümleler kurdum.

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim dediklerine ilaveten;4.ve 9.resimleri yakindan ve gunes batmadan detayli fotograflayalim.9da agacin ciktigi yer dahil.yeriniz guzel hayirli olsun...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Dadaş sen balığın gerisine bir boşluk bak galiba bu balık korkmuş saklanmış gövde toprak altında gibi . Net konuşamıyorum yanlış yönlendirme olur diye kusuruma bakma artık mış miş galiba herhalde lerle cümleler kurdum.
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] üstadım,
Gözlüğü bugün evde unutmuşum. Balığın burnunun ucunda birşey mi var?

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Estuğfirullah [MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustam. Bu işler zaten tasvir ve değerlendirmeler kontrol edilerek çözüme ulaşır. Bu arada balık tek gözlü ama ben bunu timsah yada yılan kafasına benzetmiştim. Bu hayvanat neden tek gözlü onu çok merak ediyorum.

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
balığın olması için orda göl veya dere çok yakın olması gerek uzak gözüküyor bu yılan olma ihtimali daha yüksek göz tarafında ve kafa tarafında dikkat çekici kuyu yada mağra olması gerek yoksa kapalı oda yada kuyu olması gerek kayalık çok dikkat çekici ve oda yapımına müsait orda nokta işaret olma ihtimali yüksek gözüküyor ustam dikkat et ve iyice araştır8.jpg

Ekli dosyalar