bu bir işaret mi yoksa bizimisi evham mi

hayati534134

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım bu bulduğum bir işaret mi yoksa evham mi eski rum yerleşim yerinin yakınlarından toprak altından çıktı dere yataginin yaninda değerli yorumlarınızı talep ediyorum.

Ekli dosyalar

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Üstündekiler doğal ama kayaya üçgen form verilmiş sanırım. Tamamını fotoğraflayın. Çıktığı yerdeki duruşuda önemlidir.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam taşın şekli güzel fakat üzerinde sana faydam dokunacak bir yorum yapacağım şekil işaret yok. Taşın çıktığı yerin fotoğrafları yok mu elinizde etraflıca. Belki gözümüze birşeyler takılır. Taş doğal dahi olsa belki genel şekli itibari ile bilerek te kullanılmış oraya konulmuş olabilir.

hayati534134

Member
Kayıtlı Kullanıcı
biz üçgen kayanın ucunu kendimize doğru tutunca sanki fil kafasına benzer bi şekil gördük hortum yukarı üstünde 3 parça buluta benzer birşey gördük birde tersten bire benzettik menderes ustanın paylaştığı işaret anlamları klavuzu da da dönüm büküm yer burası anlamına benzettik arka taraftaki resimde yan çevirdiğimizde bir anlama benziyor ustalarım

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
biz üçgen kayanın ucunu kendimize doğru tutunca sanki fil kafasına benzer bi şekil gördük hortum yukarı üstünde 3 parça buluta benzer birşey gördük birde tersten bire benzettik menderes ustanın paylaştığı işaret anlamları klavuzu da da dönüm büküm yer burası anlamına benzettik arka taraftaki resimde yan çevirdiğimizde bir anlama benziyor ustalarım
Değerli tespitiniz oldu mu ?

hayati534134

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bakır ve pirinç çubuklar tesbit etti gümüş yüzük vs şekline göre denemelerimiz oldu dönüyorlar alan tarama cihazı gümüşte daha çok altın ve bronz da dönüyor değerli tespiti olarak bunu mu kastetmistiniz hocam