Bu bir soygundur__

SelçuK

DogacıyıZ
Aynen öyle görüyorlar o da mezar soyduğumuz için :23:

SelçuK

DogacıyıZ
Sanki Bizmi dedik onlara değerli eşyalarınızı altıncıkları mezariniza koyun diye onlar azmettiriyor bizleri yalan mı arkadaşlar

MİMARIN BİRİ

Yeni Üye
Şaka maka defineciliğin de bir etiği bir ahlakı olmalıdır. Üniversitede bir akademisyenimiz kazı çalışmalarına özellikle de arkeoloji bilimine karşıydı. Birşey yer altındaysa bırakın yerinde kalsın diyordu. Hatta arkeologlara da legal defineciler adını takmıştı. Ben o hocam gibi düşünmüyorum birşey yer altındaysa onu çıkarıp bulmak gerek. Yine birgün sanat tarihi dersimizde hoca ile ters düştük şöyle demiştim; "hocam ben kazı alanında taşınacak birşey bulsam cebime atarım" demiştim. hoca de beni dersten atmıştı :D üzerine de tehdit etmişti "bir daha böyle düşüncelerle gelirsen seni disipline götürüp diplomanı yakarım" demişti :D

Neyse konuya gelirsek, aslında eleştirmemiz gerekenler yağmacılardır. bir kazı yerinde dinamit patlatmak akıl karı değildir. heykellere değer vermeyip sadece altın peşinde koşanlar var. dümdüz kilise duvarına hallenenler bile vardı. koskocaman duvarı yıkmıştı adam.

SelçuK

DogacıyıZ
muamma kardeşim aynen doğru bazı dingiller güzelim eserleri dinamit gibi malzemeler kullanarak yok ediyorlar hatta çoğu da kendilerini sakatlayip ailelerini perişan ediyorlar ölüp gidiyorlar ben çocuklarına perişan olan ailelerine üzülüyorum

PiSaGoR

Engellendi
bılıncsız ve amator calısmalar ne yazıkkı kotu sonuclar getırıyor
bunların tamamı ekranlara yansımasada cevremızden bır cok defıne kazası haberlerı alıyoruz
ıstemeye ıstemeye de olsa durup dusunuyor ınsan bende olabılırdım
ama hamdolsunkı bagımsızda olsa bos arazıde bır tası kaldırmam gerekıyorsa
hesabını kıtabını yapmadan asla dokunmam ve can guvenlıgı alınmamıs katıyen elımı surmem
bence herkes bu sekılde dıkkat etmelı saygılar...

SelçuK

DogacıyıZ
Bulunan bir objeye bile dokunmak tehlikeli muglada bir oda açmışlar içerideki malzemeye dokunan 4 kişiden 3 ü yaşamıyor biriside komple felç gerçek yaşanmış bir olay