bu bir yazı mı

oymak beyi

Bilgili Üye
ustam kayanın uzaktan çekilmiş hali maalesef ki yok. bu kayanın resme bakarken sol tarafı en fazla üç adım mesafede dere var. bu kayanın beş adım aşağısında tam derenin ortasında şu kaya var. ve kayanın içinde Bi demir parçası gibi nisey var pas tutmuş. nasıl oluyor anlamadım. resmi deki kızarıklık bahsettiğim demir parçasına ait olan pas tozları. bu demir izi Bi parmak uzunluğunda, serçe parmak genişliğinde anca var

Ekli dosyalar

oymak beyi

Bilgili Üye
bu kayanın sol etrafında ki dere yetmiş metre aşağıda daha büyük bir dere ile birleşiyor. birleştikleri yerin karşı cephesi mezarlık. yani sizin mezar işareti dediğiniz kayanın yanında ki dereden devam edince bir başka dere ile karşılaşırsınız dereyi atlayınca mezarlık. ama yerli halk mezarı, misafiri olduğumuz abimizin anne ve babası da bura da defnedilmis

Karabulut

Operatör
Mezardaki insanlar nerede yaşamış onu bulmak önemli eskiden insanlar hep bir arada yaşamış bizim oradaki eski mezarlık çok büyükmüş şimdi küçücük kalmış büyükler anlatır bir ucu Buradaysa diğer ucu 1 km uzaktaymış

oymak beyi

Bilgili Üye
bütün hepsi tek karede olan güzel bir fotoğraf buldum ustam. fotoğrafta mavi çizgiler dere. beyaz yuvarlak salyangoz benzeyen kaya o kayanın hemen on metre üstü demir ocağı.. kırmızı yuvarlak da benim yazı mı yazıyor diye sorduğum kaya. haç işareti koyduğum yer ise link de ki işaret mi diye sorduğum yer ustam. mezarlık resim çektiğim yerden başlıyor üç derenin birleştiği buruna kadar devam ediyor.
haç işaretinin olduğu konu :

Ekli dosyalar

Ledun

Bilgili Üye
bu salyongoza benzeyen kaya, mezar işareti dediğiniz kayanın üst tarafında elli metre mesafesinde.
Burası güzel.
Yakınında birşeyler olması çok kuvvetli.
Çubukla etrafını dolaş metal sinyali için.
Sinyal aldığın istikametlerde dedektörle teyit yap. Toprak yığma yapmadıysa derinlik en fazla 1.5 metre civarında. Malın hacmi idare eder boyutunda olduğundan 70cm.derinlikte 1 liraya tepki veren dedektör burada iş yapar.

Elbette bu kaya bir silsilenin parçası.
Bu alandaki asıl unsuru ise fotoğraflarda göremedik.
Kıymetli bir mezar odası olacak.
Bu figür o odanın teyididir Allahu Alem.