• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu Degerli Bİr Taş mıdır ?

camelblack

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Screenshot_2017-04-27-23-37-07-1.pngMerhaba arkadaslar gecen sene yaylada resimde gördügünüz taşı buldum ne oldugunu pek anlamadım
Elmas taşı olabilir mi görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim ....

Son düzenleme:

A-R-E-S

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Basit bir kuvars.elmaz bukadar buyuk yok kardesim kırıntı gibi bulunur onlar .

A-R-E-S

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eline bsy al biraz vur bakalim kirilirsa elmas degil .elmasi yalniz bir elmaz cizer .ve birseyle parcalayamazsin en sert madendir.ayrica elmas berraktir.bu dumanli bir mineral tasi kuvars .

Ustam

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Universitede jeoloji bolumune gotur yardimci oluyorlar hatta en dogrusu direk profesore gostermek eline bile almadan soyluyor hangi taş oldugunu..:)

A-R-E-S

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Elmas cok yuksek isida pismis (volkanik) kayac icnde minik minik bulunur .
1 karat elmas 0.2 gramdir yaklasik 30000 tldir . ona gore ne kdr zor blundugunu degerine gore anla .oyle dan diye tarlada karsina ckmaz yani

Son düzenleme:

camelblack

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eline bsy al biraz vur bakalim kirilirsa elmas degil .elmasi yalniz bir elmaz cizer .ve birseyle parcalayamazsin en sert madendir.ayrica elmas berraktir.bu dumanli bir mineral tasi kuvars .
Anladim olmazsa son çare vuracam çekici eyvallah.

camelblack

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Universitede jeoloji bolumune gotur yardimci oluyorlar hatta en dogrusu direk profesore gostermek eline bile almadan soyluyor hangi taş oldugunu..:)
Bi kac kisiye gosterdim kuyumculara falan pek biseye benzemiyor dediler olmazsa bide uniye gotureyim bizim

Pscyhe

Engellendi
Elmas degil kardesim..sitemizde bilgili arkadaslar var baksinlar sana ne oldugunu resme bakarak bile soylerler.

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
beyaz kristal kuvars gibi duruyor dostum

Gemo

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Taş kuvarsa çok benziyor, emin olmak için nalburdan zımpara kağıdı al taşı aşındırmaya çalış, başarılı olursan kuvarstır. Ayrıca pırlanta satan kuyumcularda presidium cihazı olur kontrol kalemi gibi birşey. Elmasa elektrik verip direncinden elmas olup olmadığını anlarlar. Çekiçle vurmamak gerek gerçek elmasta çekiçle kırılır.