• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu delik nereye gider!

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım selamlar, bu delik ve çevresindeki kare oyma neyin nesi? Bir akarsu boyunda, ermenilerin yoğun yaşadığı yer, delik boyutu 10 cm. İçeri doğru devam ediyor mezar mı? Anlamadım, bir yılan kamera ile bakacam inşallah, acayip bir yer ilginize teşekkürler

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bir ayrıntı vereyim bu delik ağzı bir taş ile kapalıydı ben taşı çıkardım, ince uzun bir taş tıkalıydı ağzında ustalarım iyi bakarsanız taş izide belli zaten çıktığı yer diyorum, teşekkür ediyorum

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18068]Apollon01[/MENTION] kardeşim bu deliğin bakdığı istikamet yön olarak neresidlr

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=18068]Apollon01[/MENTION] kardeşim bu deliğin bakdığı istikamet yön olarak neresidlr

[MENTION=22086]kaynak[/MENTION] ustam teşekkürler , baktığı yön tam doğu, hemen 35-40 metre aşağı dan bu ırmak akıyor

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
çivi.jpg

Camera ile arge araştırmanı yap bizlerede bilgilendir derin oldugunu düşünmüyorum ama sonucu senden alalım inş ve işaretin geneline baktığımız zaman yönlendirici unsurlar var.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunu icra eden kişi ritüeli ters çalışmış buda bölgeyi sağlam görmemi sağlıyor , burada bir giriş varsa k.doğu tarafında
300 lü noktayı işaretlemiş buda g.doğu istikametine tekabül eder.Burada alan tarama tut bu yönlere gidecektir!

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunu icra eden kişi ritüeli ters çalışmış buda bölgeyi sağlam görmemi sağlıyor , burada bir giriş varsa k.doğu tarafında
300 lü noktayı işaretlemiş buda g.doğu istikametine tekabül eder.Burada alan tarama tut bu yönlere gidecektir!
boşluk mu bakalım [MENTION=22086]kaynak[/MENTION] ustam giriş için mezar mı?acaba

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu kayayada değerli tespiti yaptınmı bilmiyorum ben olsam yaparım:) Bölge hoşuma gitti..! Nasiplenirsin inş..Ermenilerin yoğun yaşadıklarının izleri işaretden anlaşılıyor ve araştırma alanını genişletdikçe başka emareler görebilme şansında var düşünüyorum.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Irmağın karşı yakasında her hangi bir mezarlık alanı yok ise bu mezara delalet etmez.
Bu deliğin üst yakasıda aynı çervede ele almak lazım şüpheli?
Ayrıca o delik çivi deliği ise? k.doğu tarafına doğru 100 mt kadar 60 derecede yürümende fayda var bazı mağara ve benzeri girişler için istikamet böyledir şüpheli demek istiyorum. Bu işaret üzerinde alınması gereken ölçülerde var..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Abi burayi birakma.
Once arac kamerasi ile guzelce icini videoya al.
Sonra tekrar degerlendirelim insallah.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Eğer geleni gideni olmadıysa bu bölgede ekmek var hatta köftesiyle beraber:) canım mangal çekti :))
Sanırım geceden kalmayız , geceleyin sitede çaylar kekler çiğköfte semineri bol kepçe kelle paça toplantısı icra olunmakta arkadaşlara selam olsun:)

Smokin

Moderatör
Moderatör
Taşı çıkarmis oldugun yerde kare görüntüsü var. Taş çıktıktan sonra da anahtar deliği oluşmuş.
Senin gibi taşı cektikten sonra oluşan anahtar deliğini biraz eşeleyen biri o delikten ALTIN bir anahtar buldu .
Etrafı dikkatlice incele
Selametle

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 233180

Camera ile arge araştırmanı yap bizlerede bilgilendir derin oldugunu düşünmüyorum ama sonucu senden alalım inş ve işaretin geneline baktığımız zaman yönlendirici unsurlar var.
[MENTION=22086]kaynak[/MENTION] ustam bu çivi deliği dediğiniz yeri yeni gördüm, dikkat etmemiştim, çivi deliği ise o yönde giriş mi var der? aydınlatırsanız sevinirim, çubuk ile bakabilirim, boşluk ta %100 başarırız inşallah hayırlısı olsun selamlar eyvallah, çizdiğim yerde taş takılı idi delikte,ben çıkardım

Ekli dosyalar

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Eğer çivi deliği ise evet sizi yönlendiriyor ve çivi ile oyma arasını ölçünüz keza başka civi izleri varmı inceleyin

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Eğer geleni gideni olmadıysa bu bölgede ekmek var hatta köftesiyle beraber:) canım mangal çekti :))
Sanırım geceden kalmayız , geceleyin sitede çaylar kekler çiğköfte semineri bol kepçe kelle paça toplantısı icra olunmakta arkadaşlara selam olsun:)
[MENTION=22086]kaynak[/MENTION] ustam eyvallah bakacaz inşallah, kellepaça da çiğköfte bizde gani bekleriz inşallah, bölge akdeniz diyeyim, burası mükemmel bir yer bir önceki konumda aynı bu bölgeydi, kolay gelsin teşekkürler