• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu Dikilitaş ve Şelaleyi İnceleyin Bakalım!!!!!!!!!!

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Üstatlarım, daha önce bu resmi koymuştum, yeniden gidip resimler çektim. Bildiğim kadarıyla güzel bir yer sizlerinde görüşünü almak istedim. Dostlar Dikilitaşın önünde şelale var arası 15-20 metre ancak kuraktan şelalenin suyu akmıyor maalesef ben bu şelalenin dolu aktığını bizzat gördüm, şelalenin tam karşısında da açılmış yer duruyor. Açılanyer mezarmı eşkiya işimi bilmiyorum, ancak anakaya ile mezar arasında 35-40 cm. boşluk var ve mezarın ilerisinde ana kaya duvar örülü duruyor, yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim,,,, Ayrıca dikilitaş dediğim taş da Aslan a benziyor fotoğraftan gördüm detayları sizlerden alalım bakalım hayırlısı olsun

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
3. resimdeki şelale de yapma gibi duruyor çok ilginç bir yer değil mi? üstatlar buyrun seyreyleyin

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Örülü olan yer içeri girecek gibi mi ? sadece buranın arkasını kapatmak için mi örmüşler ?
Güzel yerdesin ,krallık gibi veya kale kilise benzeri bir yapı var orda.
İçerde odalar vardır iyi araştırıldımı başka açılan yerler ? Başka işaretler ? Defineci tahribatı büyük ölçüde dağıtmış heryeri .İçeriye uzanan gizli geçitler ,gizli giriş çıkışlar veya su tahliye kanalları olabilir resimlerden net anlaşılmıyor ,baska resimler var mı ?

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Örülü olan yer içeri girecek gibi mi ? sadece buranın arkasını kapatmak için mi örmüşler ?
Güzel yerdesin ,krallık gibi veya kale kilise benzeri bir yapı var orda.
İçerde odalar vardır iyi araştırıldımı başka açılan yerler ? Başka işaretler ? Defineci tahribatı büyük ölçüde dağıtmış heryeri .İçeriye uzanan gizli geçitler ,gizli giriş çıkışlar veya su tahliye kanalları olabilir resimlerden net anlaşılmıyor ,baska resimler var mı ?

Kazama ustam açık olan giriş mezar girişi yani bir insan emekleyerek girecek kadar, resimde de görünüyor yerde kesilmiş taşlar yatıyor, 1,5 metre içerde ana kaya da duvarla örülü o da resimde görünüyor. Hemen önü dere 5. resimde görünen büyük taşlar da var baraj gibi set varmış orda ayrıca onun için dedim eşkiya işi mi diye, bu işaretin tamkarşısını da resimlediim bir resim daha atıyorum orda da taş duvar var bir incelebakimm ustacım, çokteşekkür ederim

ANA KAYA İLE MEZAR ARASININ FOTOSU DA 2. RESİM ARADA BÖYLE BOŞLUK VAR SAĞOL USTAM,

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Suboxone

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gusel yer