Bu hangi döneme ait? Lahit? Sandık?

Moneyman

Bilgili Üye
Herkese merhaba altta fotosunu eklediğim yapı Deniz altında Karadeniz’de keşfedildi Sinop Zonguldak arası bir bölgede ama ne olduğuna dair bir fikrimiz yok, eski roma veya Bizans dönemi lahitlerine benzememekle beraber kalın bir taş yapıya sahip, etrafındaki bitki örtüsünü temizlenmiyor üst kapak bir nebze temizlendi, bir arkeolog dostum eski bir yerleşim alanında bulunan bir yapı olduğunu söyledi ve uğraşmayın dedi, şimdi bende değerli ustalara soruyorum bu nedir? Bir kaç fotosu daha var gerek duyulursa yükleriz bakalım

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Herkese merhaba altta fotosunu eklediğim yapı Deniz altında Karadeniz’de keşfedildi Sinop Zonguldak arası bir bölgede ama ne olduğuna dair bir fikrimiz yok, eski roma veya Bizans dönemi lahitlerine benzememekle beraber kalın bir taş yapıya sahip, etrafındaki bitki örtüsünü temizlenmiyor üst kapak bir nebze temizlendi, bir arkeolog dostum eski bir yerleşim alanında bulunan bir yapı olduğunu söyledi ve uğraşmayın dedi, şimdi bende değerli ustalara soruyorum bu nedir? Bir kaç fotosu daha var gerek duyulursa yükleriz bakalım
ustam tek sorum var niye ugrasmayin dedi..ona gore yururuz konuya.

Moneyman

Bilgili Üye
Lahit veya sandık olmadığını söyledi buna delik açılmaya çalıştık 50 cm Kaya devam ediyor içi tamamen dolu ya da biz orasına denk geldik

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Lahit veya sandık olmadığını söyledi buna delik açılmaya çalıştık 50 cm Kaya devam ediyor içi tamamen dolu ya da biz orasına denk geldik
cunku karadeniz sahili iznik ve bafa gibi bazilika dolu yanlislikla kesfedip hupletirsen ya ihya olursun yada bedbaht olurdun .oyuzden ugrasma demis karar senin.

timur964

konularim
yakın zamanda görmuştuk bence bekletmeyin kurşunları sertleşir iyice

Moneyman

Bilgili Üye
Etrafında kurşun felan yok bildiğiniz kapak var, 3 bölmeli ama anormal sert delmek son derece güç