• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu işaretler icin yardımlarınızı bekliyorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Bunların çıkartıldığı yer belli mi?
Bu yerde küp, tuğla parçaları var mı?
Tarla içi veya düz bir alanda mı, yamaçta mı..?

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu halleri ile bisey ifade etmez..tapinak siginak betimlemeleri....geldigi koptugu sokuldugu yeri bilmen lazim...bunun gibi sabit yerde olmali..indir.jpeg

fthadqzl

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet yer belli evimin bahcesi buyuk bi tarla kadar orda cikti ve ciktigi yerin biraz ilerisinde cokmeler oluyo surekli

fthadqzl

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tamamen tesaduf evin bahcesinden cikti ciktigi yer belli duzluk bir alandan

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bunlar tapınak kaidesi , bulundukları yer orjinal yer değiştirmemiş ise orda bir tapınak vardır .

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Üsdat mezar steli için baya ölçüler büyük, ustaların dediği tapınakta olabilir, yapı kalıntısı bunu gösteriyor, aman dikkat hiç kimseye hiçbir şey söyleme, işlem yapmasanda söyleme, çekemeyen istemeyen çok olur..havlu duvarlarını yükselt, çay kaveni eline al, düşün taşın ağır ağır işlem yap İnşallah... Takıldığında bizler buradayız kardeşim, temkinli ol aman has..

fthadqzl

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üsdat mezar steli için baya ölçüler büyük, ustaların dediği tapınakta olabilir, yapı kalıntısı bunu gösteriyor, aman dikkat hiç kimseye hiçbir şey söyleme, işlem yapmasanda söyleme, çekemeyen istemeyen çok olur..havlu duvarlarını yükselt, çay kaveni eline al, düşün taşın ağır ağır işlem yap İnşallah... Takıldığında bizler buradayız kardeşim, temkinli ol aman has..
Teşekkür ederim hocam ama ben bu işlerden anlamam nasıl yapılır onuda bilmem tamamen tesadüf

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Usdadım ben anlamam ki deyip kenara çekilme istersen. Bu görseli dağda ovada bayirda,sit alanlarında ve dahi herşeyi göze alıp nekropol alanlarında arayan okadar çok insan varki.. imkan senin ayağına gelmiş ve dostum,daha ne istersin anlamadım.. ilk yapman gereken bu konun hakkında bu siteden gerekli yönlendirmeyi al bilgi birikimine ihtiyacın var ve her aşamada danışacağın tecrübe sahibi ustalarımız,usdatlarımız üye arkadaşlarımız var. [MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] ustanın fikirlerine katılmakla beraber bu işten anlayan en azından boşluk ve tarama yapabilen guvenebileceğin birini al yanına.. inşallah muvaffak olursun.. ha ben yapamam bilemem beceremem dersen işte kime niyet kime kısmet seğredersin artık :)

Son düzenleme: