Bu İşaretler ne anlama geliyor?taze taze

neronero

Aktif Üye
Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bana sorarsan dogal derim. Bu yapidaki kayalarda gorunebilen izler bunlar.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
neronero kardeşim cepten çok seçemedim fakat seyyar kayalar var gibi geldi bana onları çok dikkate alma sabit olanları akşam incelerim rast gelsin

neronero

Aktif Üye
1 tanesi seyyar olabilir ustam öbürleri değil son 2 resimdeki yerinden oynamış uçmuş

Son düzenleme:

neronero

Aktif Üye
bu işaret oda yada mahsen oldugunu temsil eder taş öbegide dogrular taş öbegi roma dönemine ayittir iki tane daha olmalı üçgen şeklinde cevreye iyi bak

Ekli dosyayı görüntüle 167671
eyvallah ustam 2. resimde derin üçgen var 10 metre yanında krala götürcen mi bizi?
üçgenin sivri kısmı derin oyulmuş
bide dikili taşta kanallı ücgen oyma var oda 15 metre yanda onu cekmedim. dikdörtgen oyma var
bide bunların yanında aslan başı kabartması var taş yıgmanın yanında. o ne anlama gelir.
burda ok cıkarttıgım yerde taş öbeği yıgması var. jeolog Kullanıcı DİVANE
Ekli dosyayı görüntüle 167674
üçgrn oymanın ucu dereye bakıyo 10 metre yükseklik var dik.
Ekli dosyayı görüntüle 167672
Ekli dosyayı görüntüle 167673

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eyvallah ustam 2. resimde derin üçgen var 10 metre yanında krala götürcen mi bizi?
üçgenin sivri kısmı derin oyulmuş
bide dikili taşta kanallı ücgen oyma var oda 15 metre yanda onu cekmedim. dikdörtgen oyma var
bide bunların yanında aslan başı kabartması var taş yıgmanın yanında. o ne anlama gelir.
burda ok cıkarttıgım yerde taş öbeği yıgması var. @jeolog @Kullanıcı @DİVANE

üçgrn oymanın ucu dereye bakıyo 10 metre yükseklik var dik.

Hepsini tespit etmişsin zaten fazla söze gerek kalmamış. Rast gele.

neronero

Aktif Üye
bozoklu

hepsini nerde tespit etmişim usta :)yapmayın etmeyin
bütün. resimler bilgiye muhtaçtır. özellikle 3. 4. resim.
değerli yorumlarınızı beklıyorum.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
(Kare) Toprak altı , üçgen ( gizli kapalı ) , ( karşılık li 2 yay çizgi ) biri altta biri üstte . Hayırlı olsun. Normalde bir tane daha işaret olmalı alttaki odada neyin gizli olduğunu anlatır ama göremedim. Rast gele

neronero

Aktif Üye
(Kare) Toprak altı , üçgen ( gizli kapalı ) , ( karşılık li 2 yay çizgi ) biri altta biri üstte . Hayırlı olsun. Normalde bir tane daha işaret olmalı alttaki odada neyin gizli olduğunu anlatır ama göremedim. Rast gele
ustam onu cekmedim inanmayanlar oluyo malum internetten caldı felan dıyolar aman ha.
cekmedigim resim aslan baş kabartması kanallı ücgen oyma dikdörtgen oyma
Ekli dosyayı görüntüle 167691
bu aynı taşta aslan başı kabartması var
bu işaretlerin 15 metre yanında

o yay işareti ise
cok uzakta buraya.
onun anlamı nedir.?
burayla baglantısı yoktur.

Son düzenleme:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
O zaman şöyle yapalım; Turko'nun kast ettiği eksik işaret eğer aslan başı ise ki bence eksik olan aslan başı değil; ben olsam yuvarlak veya kare yahut dikdörtgen oyma arardım. Ama elimizde oymaların yerine aslan başı var ise bu işarete; güç, kudret, büyüklük anlamlarını katar buraya kadar ustaların yaptığı yorumların ötesine gidemezdim. Çünkü aslan başının buraya katabileceği başka hiçbir pozitif durum yoktur. Sadece statü ve cinsiyet hakkında veri verebilir. Bu da bizim aradığımız değil. Belki baktığı yön, kaşı gözü bir şeyler anlatmak ister; lakin onu da göremiyoruz. Görsek bile pek bi değişiklik olacağını sanmıyorum.

Etrafta daha geniş araştırma yap. Eksik bir şeyler var. Gerekli tespitleri yapmışsın gibi duruyor. Ustalar da zaten dikkat etmen gereken yerleri ziyadesiyle belirtmişler. Hayırlı olsun.

İzinsiz kazıya hayır. neronero