• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Bu işaretlerin anlami nedir ?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ilk kontrol edilmesi gereken daire şeklindeki kayalık ama kafa şeklindeki kayanın olduğu kayalıkta araştırılmalı

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Dizili kayalar. O kayaların altında boşluk bakmdiyeceğim çubuklar sana kayanın altı boş diyecek yanılacaksın. Çünkü kaya altlarında illaki boşluk oluyor. İyi bir çubukçu isen bu sorunu atlatır ve değerli tespitini yaparsın.

Fotoğraflar da yetersiz. İnsan kagası dediğin kayayı da pek insan kafası gibi düşünme. Göz benzetir, yanılır. Gerçekçi olmakta fayda var ustam.

Tespitsiz girişme. Önce iyice veri topla, fotoğraf topla. Buraya at. Yorumlarını al ve sakin kafayla iyice bak, düşün br hareket zamanı...

Sevgiler.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM ÖNCELİKLE HOŞGELDİN BU RESİMDEKİ YER İŞARET OLMADIĞI İÇİN ANCAK MANTIK YÜRÜETEBİLİRİZ -BİR AĞACIN ETRAFINDAKİ TOPRAĞIN KAYMAMASI VEYA KUYU OLUP KAPATILMİŞ YADA BİR KULUBE,EN SON AKLA MEZAR GELİYOR NE DESEM TAHMİN ETMİŞ OLURUM .BURANIN UZAKTA RESMİ OLSAYDI FENA OLMAZDI BİDE ÇEVREYE BAK BUNDAN BAŞKA VARMI?.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

kazama

??? ?????? ?????...
Süper Moderatör
Mahalle arasında bir yer sanki burası . Dikkatimi çekti ama ne bir açıklama var nede resimler bir açıklama yapmış ! Baska Resimler varmı ?
Çevrili taslar sonradan yanı tarla galiba ordan toplanmıs olabilir ama yükselti farkı var o bölümde .
Dikey bi tepecik var ama cımbızla çekip öyle anlaşılır cinsten ,tümülüs olabilir .Tüneli de vardır cevresinde öyle bir hava var .
Biyerin üstü açılmasın sanki diye konulmus kaya da dikkat çekici çevresinde işlem olmuş .Tepe o resimde anlaşılıyor zaten o tepenin farklı açılardan resimleri lazım.
Diğerleri için bir anlam yükleyemedim . Biraz bilgi ve bunu resimlerle destekleyin güzel bir yere benziyor .Toprak yapısı felan iyi .

Ekli dosyalar

• 582 KB Görüntüleme: 297
  • 361.6 KB Görüntüleme: 287

deli firat

DOĞACI
Üçüncu fotodaki o kayalar çok dikatimi çekti orayı yakın etraflıca fotola araştır bakalım selametlen

ease0

Yeni Üye
Burasi bir köy zamaninda ermeniler falan yaşamiş orasida bir tarla etrafta baska şekil almis hicbir taş yok ole duzenli konulmuş ama bu zamana kadar kimse bir kazma vurmamis kimse bilmiyor ben tunel yada mezar olabilir diye tahmin ettim sizinle paylastim

Pscyhe

Engellendi
2017_11_19_13_51_29.jpg

Kapali bir kuyu su toplama alanida olabilir.isaretledigim alanda tunel olma ihtimali olabikir kontrol edin..isaretledigim kayayida daha net cekebilirmisiniz..birde daha detayli cevresel resimler ekleyin..cevrede ne var ne yok iyice gorelim

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ermenilerin pek böyle aleni işleri olmaz, genede değerli kontrolü yapın. Siz Eski değirmeni araştırın, mutlaka burda yaşayan ermenilerin bir değirmeni vardır. köyün büyükleri bilir yerini.

ease0

Yeni Üye
Koyun en yaşli insanina sordum oda dediki benim dedem oradan koyun altina dogru bir tunel var soylentisi oldugunu soyledi sizce buradan bisey cikma olasiligi % kactir

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Olasıdır, Ermeniler gizleme saklama konusunda uzmandır. Tüneli bulursan birşeyler bulma ihtimalide artar, % sini bilemeyiz, nasip kısmet.