Bu kadar Güzel Oymalar nerde var.Aile Mezarımı

seyis17

Member
çok kıymetli üstadlar. tüm fotoları ben çektim.yer tepenin güney yamacı.tepenin üst tarafında tam tepede boşluk tespiti var . fotoları çekerken çok rüzgar vardı. boşluk bakılmadı.değerli görüş ve önerilerinizi esirgemeyin lütfen

kabakburgiba

Operatör
güzel mezarların var.burası bir yığmamı.birini bulursan diğerlerini bulman kolay olacak.birbirlerine geçişli.boşluk tesbiti ile hepsi kolay bulunur.çalışmaya değer.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Mezarlık alanındasınız birbirne bağlantılı mezarlar. Daha önce işlem görülmüş burada. Çok kayda değer bir şey çıkacağını zannetmiyorum mezarlar yakındadır 1 1.5 mt kadar derinlik olur. Nokta olarak ; Büyük oymanın bir ihtimal malzemesi dönem soygunu yemediyse iyi duruyor. Çubukla kolay bulunur boşluklar..

Burada ise X dediğim nokta mezar yeridir. Ayrıca bu tarafta da 1 adet mezar veya kuyu var.

yolgezer

Bilgili Üye
Mezarlar guzel insallah nasibin vardir. Kayanin etrafında detayli calisma yapin

kabakburgiba

Operatör
oraya uğrayanlar işi bilen birileri.ana hedeflere yöneldiklerinden eminim.ya biraz daha yükseklere gittiler.yada kiliseye yöneldiler.su varsa değirmene gitmiştirler.yani daha değerlilere gitmişler.etrafta araştırmalar devam etmeli.

seyis17

Member
Üstadım kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim

seyis17

Member
oraya uğrayanlar işi bilen birileri.ana hedeflere yöneldiklerinden eminim.ya biraz daha yükseklere gittiler.yada kiliseye yöneldiler.su varsa değirmene gitmiştirler.yani daha değerlilere gitmişler.etrafta araştırmalar devam etmeli.
Üstadım burayla bizim daltonlar gıdıklamış sonuç sıfır.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Yer güzel mezarlari oldugu bariz sekilde belli..tepenin yamac kismi doguya bakiyorsa eger hemen o alanda bosluk tespiti yapamaya basla bence..birbirine gecisli mezarlar gosteriyor yamac kisminda tespitin olursa digerleri ayni sorada devam ediyordur..

kabakburgiba

Operatör
şu ikisinden korkmuştum.acaba kasa mı diye,kenarları pek düzgün değil.sanki kırılmışa benziyor.