Bu meraklı gezgine yardım edin

Lonayman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle selamün aleyküm
Mağara 70 basamak kadar aşaği iniyor sonrası su dolu alt tarafı dere mahsen girişinde yuvarlak oyma mevcut üst kısmında doğu ve batıya bakan iki gözetleme kulesi mevcut. Birazdaha üst kısmında daha büyük bi kaya var 6 giriş mevcut öğleden önce gidildiğinde tahrip olmuş tahmini boyu 8 9 metre olan budaya benzer bi heykel var ama net belli değil fazlasıyla tahrip olmuş biyer buldım daha öncr kimsenin girdiğini sanmam ayak bile basılmıyor buralara selde biraz ortaya çıkmış değirmen taşi iki göz oturak bi ton işaret var bana yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

timur964

konularim
Süper Moderatör
başka yerlere bak usta daha basit olsun [MENTION=17067]Lonayman[/MENTION] hoş geldin bu arada

Hattusas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Artık görsel olmuş ama burayı açan sanırım ülke sınırlarının dışına geçmiştir:)

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
bu tip yerler için profesyonel ekipman ve iş makinaları lazım. büyük paralar harcarsın, kısmetine ne çıkacak bilemezsin.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Lonayman
hoş geldin iyi formlar

ustam, eski, osmanlı evvelindeki bir çok kalede benzer durumlar söz konusu
şöyleki; kale bir şekilde kuşatıldığında, kale ahalisi aç susuz kalmaması için benzer
sarnıç, su kuyusu veya sizin kale de olduğu gibi, toprak altından su getirildiği görülür
muhtemelen dönem soygunu yemiştir
merdivenlerden aşağıya inildiğinde, derenin karşı tarafında düz bir alan var ise
o düz alanın yan taraflarında mahsen bakmalısın. krallaık ganimeti mevcuttur
kaleden pek bir şey kalmamış
bu kalede yaşayan kişilerin mezarlığına veya dini ibadethanelerine yönelmeni öneririm

selametle

Lonayman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle herkese canı gönülden teşekkür ederim . Aranıza katıldım için gayet mutluyum herkese iyi bayramlar
Mağara girişinde solda bugün toprak altında kalmış biraz kazıyınca böle bi delik buldum sunak galibaIMG_20170902_084054.jpg

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Aleykumselam hos geldiniz kardesim hayirli bayramlar.
Sanirim bolgedesiniz eger oyleyse cokca resim cekip paylasabilirmisiniz. Sunagi guzelce temizleyip hem sunagi kayayi komple gorebilecegimiz sekilde, hemde cevresinin resimlerini birkac acidan paylasabilirmisiniz. Daha kaliteli isaretler bakabilirsenuz bolgede daha zengin yerleri acma imkaninizda artar. Bu isler nasip isidir umarim muvaffak olursunuz. Selametle kalin

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
roma dönemine ayit burası üç katlı olmalı iki yada üç girişi olur çok sayıda odalar vardır yapa bilirim dedikten sonra başlamak kalır ne kadar büyük oldugu sorun olmaz

cubuk kullan mayı biliyorsan girişlerini bulup çalışmaya en müsayit gece gündüz calışma yapacan yerden başlarsın

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim, imkanın varsa mağaranın içini de görebilirmiyiz? Duvarlarını da çekersen daha iyi olur. İçinde su var demişsin benim gördüğüm bir mağarada da su vardı ve ama çok berrak ve dere gibi mağaradan geçiyordu. Elimizde yeteri kadar alet edevat olmadığı için karşıya geçemedik. Karşı tarafta mağara devam ediyordu. Ama bizimki merdivenle inilmiyordu. Selametle

Orkun41

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yer çok güzel. Bir ucundan tutup başlamak lazım bence. Dönem soygunu yememişse iyi sonuçlar elde edilebilir.

Lonayman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bahsettim yerde ilk basamak ile 9 .cu basamakta oyulmuş üçgen şekli var. Ama basamaklrı ve duvarları kontrol ettim içinde bişey olduğunı sanmıyorm. Aşaği indikçe yanlış saymadı isem 39 yada 40 inci basamağin üatünde oyulmuş el şekli var başparmaği bi hayli büyük . Mahsen girişindeki duvardaki çarpilardan aşaği indikçe kğçük küçük daha fazla mevcut 80. Basamaktan sonrası su ile dolmuş. Alttan sizce suyu boşaltmak için bi tahliye mevcut mıdur ?
Herkeeese Teşekkürler

Lonayman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bahsettim yerde ilk basamak ile 9 .cu basamakta oyulmuş üçgen şekli var. Ama basamaklrı ve duvarları kontrol ettim içinde bişey olduğunı sanmıyorm. Aşaği indikçe yanlış saymadı isem 39 yada 40 inci basamağin üatünde oyulmuş el şekli var başparmaği bi hayli büyük . Mahsen girişindeki duvardaki çarpilardan aşaği indikçe kğçük küçük daha fazla mevcut 80. Basamaktan sonrası su ile dolmuş. Alttan sizce suyu boşaltmak için bi tahliye mevcut mıdur ?
Herkeeese Teşekkürler

Konuyu düzenle/Sil Düzenle Hızlı Cevap Cevapla Alıntı Alıntı Bu mesajdan Alıntı