• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Bu ne anlama geliyor

Merakli60

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba bu leylegin agzinda bi yilan var ve leylegin arkasinda yumurtasi var ne anlama geliyor

Ekli dosyalar

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
S.a.merakli60 kardeşim aramiza hoşgeldin leylekler genelde yilan,kurbağa vs gibi canlilarla beslenir tutuğu avi yuvaya götürür bu leylek de öyle yapmiş dikkat et yumurta yerde değil de havada yani yumurtliyor gibi bir izlenim ver bana göre öyle değil iki yeri anlatiyor 1-bir miktar arkaya vermiş -2-leyley yilanı tutmuş [ağizinda ok yapmiş]yani ikincisi ilerde yilan düz değil kivirim yapmiş ve kabartma kabartma yilan suyu bol olan dereyi veya namlı köprüleri anlatir ama leyleğin etrafı kapatılmiş kendisinde veya her kivrimi 9 sayarsak 3-9-27 ölçü birebirsa 27 m. Yapar bire on sa 270 metre yabar.

Ben yine söyliyorun burasi örnek denizli horozlari gibi döneminde leylekler bu bölgede meşur değilse define işareti dir.

Leyleğin ağizindaki ok olmasaydi mal kendisinde derdim onun için biraz uzak ve çevre fotola derim o zaman geniş bilgi alirsin .

Saygilar ve sevgiler.

Son düzenleme:

Lazkiyeli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İşaret süper çok güzel YALNIZ bu resmî senmi çektin sana ait olan bi resim mi?

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Leyleğin midesindeki balık ne iş yapıyordur ustam ?

acemi 55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu taş duvarda süsleme gibi duruyor bir yerden gelmiş olmalı burdan bir sonuç alınacagını sanmıyorum sabit orjinal yerinde olsaydı nik usta gerekeni yazmış zaten

Merakli60

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu bir kopru tarihi kopru yani koprunun gizli bir kapisi var diye soylenio

indir.jpg
images.jpg

Merakli60

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fakat kimse bu gizli kapiyi bulamio varmi yokmu orasini bilemiorum ama koprunun icinde birseyler olabilir die insanlar supeleniyo

Merakli60

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ben cekmedim sadece insanlarin soylentilerini merak ettim olabilirmi gercekten koprunun gizli bi gecidi die o yuzden soruyorum kendimde cekebilirim cunku evime yakin kopru bukadar net cekemezdim ama

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
bazen köprü parası değişik taşın arkasında olur yada işaretli x işaretli taşın... bir an aklıma o geldi

toyalp

Süper Moderatör
S.a.merakli60 kardeşim aramiza hoşgeldin leylekler genelde yilan,kurbağa vs gibi canlilarla beslenir tutuğu avi yuvaya götürür bu leylek de öyle yapmiş dikkat et yumurta yerde değil de havada yani yumurtliyor gibi bir izlenim ver bana göre öyle değil iki yeri anlatiyor 1-bir miktar arkaya vermiş -2-leyley yilanı tutmuş [ağizinda ok yapmiş]yani ikincisi ilerde yilan düz değil kivirim yapmiş ve kabartma kabartma yilan suyu bol olan dereyi veya namlı köprüleri anlatir ama leyleğin etrafı kapatılmiş kendisinde veya her kivrimi 9 sayarsak 3-9-27 ölçü birebirsa 27 m. Yapar bire on sa 270 metre yabar.

Ben yine söyliyorun burasi örnek denizli horozlari gibi döneminde leylekler bu bölgede meşur değilse define işareti dir.

Leyleğin ağizindaki ok olmasaydi mal kendisinde derdim onun için biraz uzak ve çevre fotola derim o zaman geniş bilgi alirsin .

Saygilar ve sevgiler.
Vallahi helal olsun ustam daha detaylı resimler gelmeden suyu bol dereyi ve namlı köprüyü elinle koymuş gibi yorumladın. Bu çok büyük bir tecrübe ister. Doğrusunu söylemek gerekirse hayran kaldım. Bu konunun ilerleyen yorumları için heyecanla bekliyorum ve [MENTION=7906]nik[/MENTION] üstadım sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Siz ve sizin gibi değerli üstadlarımıza çok ihtiyacımız var. Selam ve saygılarımla.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Meraklı kardeş
ilk paylaşım leylek
mevcut yerine,
başka bir yerden gelmiş süsleme olarak düşünüyorum

taş köprü ve taş çeşmelerin bir çoğunda para vardır
çünkü o tür köprü ve çeşmeleri devlet değil
o dönemin ileri gelenleri tarafından HAYRAT olarak yaptırılır
yıllar sonra tadilat parası olarak bir yerlerine para konulduğu doğru

para arayacaksan farklı bir mekan seçmeni öneririm

rast gele

PİLAVCI

Engellendi
Tokat niksar alintidor

Niksar-23-Leylekli köprüden detay.jpg
İlçe merkezinde, Çanakçı çayı üzerindedir. Kitabesi bulunmadığından, yapılış zamanı ve yaptıran bilinmemektedir. Ancak, mimari özellikleri düşünülerek, Roma veya Bizans döneminde yaptırıldığı sanılmaktadır. Köprünün kemer kısmındaki bir kabartmada: ağzında yılan tutan bir leylek figürü görülüyor. Bu yüzden, köprüye: Leylekli veya Yılanlı denilmektedir.

PİLAVCI

Engellendi
Bahsi geçen köprü için söylenen gizli geçitle ilgili....

Bir elin parmağını gecmicrk bu sistem de yapılan köprüler
Supesizki örnek verilecek olursa
Diyarbakirdaki KIRKLAR DAGIN KARŞINDA
10 goz kopru bir başka eşi benzeri yok

Bunda da suyun ve köprünün altından karşıdan karaya bir gizli geçit var ...
Vardır demiyorum çünkü VAR
günümüzde suan kapalı yakın dönem insanları yani bundan 120 sene önce büyüklerimiz o geçitin aktif olduguyla ilgili söylentileri hala konusulmakta

Iş senin bu köprüde
Yani niksar leylekli (yilan li ) köprüsünün bir gecikti varmı yokmu muamma ?

Buda diyarbakır köprüsü görsel KIRKLAR dağına geçiş

thumbnail3.jpg

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
eyvallah toyalp kardeşim yeryüzünde bötün varlıklar benden üstündır ben sadece aciz bir kulum sizlerde benden üstünsünüz bir şeyler anlatabilmişsek ne mutlu.

saygılar ve sevgiler.

toyalp

Süper Moderatör
Estağfurullah üstadım ne haddimize sizin gibi değerli insanlarla aynı ortamda bir şeyler paylaşmak bile bizim için büyük mutluluk sen ve diğer ustalarımız engin fikirlerini bizimle paylaştığınız için Rabbim (C.C) sizden ve değerli üstadlarımızdan her daim razı olsun. Üstünlük Allah katında takva ile olur üstadım. Rabbim bizi takva yolundan ayırmasın inşaEllah.