Bu ne anlama geliyor

Cann

Editör
Bütün uçları ölç bakalım

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kolay gelsin.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şefket......

sevgili kardeşim bu senin haçlar ve yanındaki bazı detaylar öyle basit işler değil .
Kimse kusuruma bakmasın amma ne yazıkki durum böyle.
Sevgili kardeşim burada kutsal mekanlardan kaleden mezarlıktan her türlü kutsallıktan dem vuruyor. Tabiki bu işaretler gerçekten çok eski ise.
Kutsal üçlemeden tutun da vs vs vs. Bu alanda ne var ise siz biliyormusunuz.
Bu alan burada artık ne var ise bu saydıklarımdan çok değerli bir yer. bu yer burada olan için özel seçilmiş ve öyle bedavadan kişilerce değil yer ve mekan belirlemede o zamanın bilim adamları tarafından seçilmiş yer . Ve burayı biliyorsanız size bir ip ucu verebilirim. Önce bu çevrede ne gibi bir şey var mezar mı kilisemi kalemi ne var yada çok eski kayalara oyulmuş bir ünlü mabetmi

Son düzenleme:

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm bence o işaretler çok yeni zamanda yapılmış içciliği oldukca yeni görünüyor artı deformasyon hiç oluşmamış eski olsa mutlaka köşelerinde ufak tefek kırılmalar bozulmalar meydana gelir o dönemin alet edevatiyla bu derece net orantılı işaret yapmak çok zor :)

Bahhalebah

Aktif Üye
Haçlar üçkağıt amaçlı yapılmış bilginiz yoksa boşa uğraşmayın bilginizde varsa buradan size birşey çıkmaz

Ares-xl

Aktif Üye
Yıllar önce Sedegor ustam buna çok benzer bir konuyi çözmüştü.
En çok yorum alanlardandı. dardanos ustanında dediği gibi buralar basit yerler değil üçlemeler krallar tılsımlar birsürü açıklaması var bunları okumak çözmek her yiğidin harcı değil.
'Burası kapak gibi duruyor yok şurası şöyle duruyor 'gibi denilen yerlerden hiç değil..
Malı büyük fakat işçiliği geçtim en başta anlaması zor şeyler anlatılmış.
Bunu ancak sedegor usta çözer deyip,onu buraya etiketliyorum.
Benden bukadar

Ares-xl

Aktif Üye
Bu arada 'uçları ölç 'falan demişsiniz bununla hiç alakası bile yok .Bir kral mezarı var. 3 papaz 2 vezir. BÜYÜK ihtimalle bu şekilde .ve üclemeden bahsedilmiş.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ares-xl.....

sevgili kardeşim şimdi kimseyi kırmadan konuyu şöyle özetlemek gerekir ise bizim işimiz kimse ile bilgi yarışına girmek değil. ben bunu hep söylerim ummadığımız bir kardeşimiz bizim içinden çıkamadığımız bir konuda bir anda herkesi aydınlatabilir.
Tabiki buradaki ve başka sitelerdeki ustalarımıza saygısızlık yapmayalım. Herkesin daha başarılı olduğu alanlar vardır kimisi işaretleri çok iyi okur kimisi araziyi iyi okur kimi ise her şeyi iyi bilir bu Allah vergisi zekamıza ve tecrübeye bağlı. Ben hiç bir zaman şunu ben çok bilirim diyemem benimde hatalı görüşlerim olur herkesin olabileceği gibi. Bizler beşeriz illaki şaşarız. Bu ismini zikrettiğiniz değerli ustamızın bilgi alanına giren bir konudur ve o konuyu çözmüştür. Lakin başka konularda da o da yetersiz kalabilir ve bu sefer başka bir ustamız o konuda daha hakimdir ve bu seferde o başarılı olur. Bizler burada madalya için yarış yapmıyoruz. Hiç bir karşılık beklemeden saatlerce konu sahibi arkadaşlara yardım etmek için değerli vakitlerini harcayanlar var. Hepsinin Yüce allah gözlerine ve ellerine dert zeval vermesin . bütün ustalarımız ve burada çözüm için uğraş veren kardeşlerimiz usta olmasın önemli değil içinden geleni söylüyorlar. Ve bildiklerini aktarmaya uğraşıyorlar.
Doğrusu sizin bu bunu ancak şu usta çözer deyip kestirip atmanızı inanın üzülerek de olsa hoş bulmadım. Onu bilemeyiz kimin neleri çözeceğini. Sevgili ustaların emeklerine her zaman saygılı olalım . Yanlış bile olsa. Yine söylüyorum insanız şeşer beşeriz. Bütün ustaların ve site sakinlerinin gösterdikleri çabalar ve verdikleri göz nuru elbetteki kolay değil. Birine desen gel şurada otur bedavadan saatlerce yorum yap diye kaç kişi çıkar acaba. Amma bu bir aşk gibi tutuldunmu insanı mecnun eder çöllere düşürür ferhat eder dağları deldirir. Biz definecilerde aynen bu aşıklar gibi çöl demeden dağ demeden bu aşkın peşinde koşar dururuz sevgiliye kavuşalım diy e neyse çok kafa şişirmişim anlamadan yine bir hatam var ise herkesten özür dilerim saygılar