bu ne dir ustalar yorum...islak ve kuru fotolar tarladan cikti mezar tasimi acep

feren

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMAG0159.jpgIMAG0162.jpg

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Muhtemelen mezar steli
Tarlada daha ne Cevherler vardır daha

feren

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dönemi nedir kayda değer mi ?

feren

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar yorum....

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Biraz sabirli olursaniz ustalarimizdan bilgi gelecektir. Tarlanin hemen altindan dere geciyormu, bu tarala assafiya nazaran viraz setlimi, yigma varmi. Biraz vilgi verirseniz cevresi hakkinda ustalarimizdan yoru lar gelecektir. Selametle kardesim.

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunu bulduğunuz veya çıkardığiniz yerle ilgili bilgi verin . Tarladan çıktı ise cubuk ve cihazla dolaşın

feren

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim bu tarlanin yakın kuru dere var fakat bu tarlanin olduğu tatlı yamaç bu kaya o bölgenin taşlarından kumsal toprağı var o bölge komple olduğu gibi kumsal toprak o bölgenin adı da gumdere diye dedelerimiz öyle söylerdi bek öyle kurcalan mis bi yer değil dedelerimiz o tarlayi tarla yapmak için bütün kayaları hep çakıl yığını yapmışlar bizde cakilda bulduk taşı.

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Suan icin yapilabilecek teksey cihsz yada cubuk yardimi alip degerli ve bosluk bakabilmeniz. Umarim muvaffak olursunuz kardesim selametle kalin

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@feren

orjinal yerinde olmayan bir emarenin
ne olduğunun pek önemi kalmıyor

selametle

timur964

konularim
Süper Moderatör
Ustalarim bu tarlanin yakın kuru dere var fakat bu tarlanin olduğu tatlı yamaç bu kaya o bölgenin taşlarından kumsal toprağı var o bölge komple olduğu gibi kumsal toprak o bölgenin adı da gumdere diye dedelerimiz öyle söylerdi bek öyle kurcalan mis bi yer değil dedelerimiz o tarlayi tarla yapmak için bütün kayaları hep çakıl yığını yapmışlar bizde cakilda bulduk taşı.
dedelerimiz öyle söylerdi dediğine göre ben rahmetli olduğunu duşunuyorum yanlış anlamışsam dede hayattaysa tam yerini göstereck sizde buranın resimlerini benzeri kuçuk bir taş koyarak resimleyince belki bir faydası olur aksi halde bundan bir şey çıkmaz

feren

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar cihaz veya çubuk ikisi de mevcut burda nelerle karşılaşma ihtimali var mezar var onu anladık fakat bana tam yorum yapabilecek usta yok mu? Atıyorum burda 3 tane mezar 2 mahsen 2 yer de de parası var dir diye bilecek usta lazım birini tespit etsek arkası gelir diye tahmin ediyorum.ustaların yorumlarına saygım var yeri bellidir.dede yaşıyor

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
s.a.değerli kardeşim burada yapıyi bul yani bina,kilise,manastır vs bu taş mezar sitelidir bu mezarda iki kişi var sevgili yada bir birini seven eş,kardeş,silah arkadaşı mezar yan yana veya alt altadır bana sorarsan alt altadır ve her ikisinde paradan haber verir (dikkat et ok) ok kavisli olup bizans,ve ermeniler bu okları kulanır .

ok şüyle der bir engeli açmalısınız yada ,bir dereyı açmalısınız yada bir tepeyı açmalısınız benim görüşüm bir tepeyı açmalısın yani bu taşın bulınduğu yamacı açmalısın yamacın arkasında zirveye yakın harman yeri gibi bir yer olmalı aradığını orada bulursun son noktan bir artıdır(+).şimdilik bu kadar.

saygılar ve selamlar.

feren

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ustam eline sağlık